Agregat wody lodowej

4.7/5 - (48 votes)

Agregat wody lodowej | ChillerTechSprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej

Agregaty wody lodowej inaczej chillery to urządzenia, których głównym zadaniem, jak i funkcją jest chłodzenie, bądź też stabilizacja termiczna przeróżnych procesów. Nowoczesna budowa, jak również obniżona ilość czynnika chłodniczego pozwala Nam na wysoką sprawność energetyczną prowadząc tym samym do wielu korzyści. Czytaj więcej…

Kompleksowe usługi w zakresie doboru oraz optymalizacji systemów chłodzenia opartych o wodę lodową. Szeroki asortyment urządzeń z zakresu chłodzenia i stabilizacji pozwala Nam na zachowanie najwyższych standardów dopasowanych pod Naszego Klienta. Nowe, jak również używane agregaty wody lodowej w zakresie wydajności od 1 kW, aż po 1,5 MW. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi w zakresie wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego agregatów wody lodowej. Innowacyjne systemy sterowania oraz komponenty najwyższej jakości pozwalają Nam na bezpieczeństwo niezależnie od warunków zewnętrznych. Zyskaj przewagę nad konkurencją!

Agregaty wody lodowejAgregat wody lodowej

Agregaty wody lodowej to nowoczesne urządzenia, które pozwalają Nam na utrzymanie ściśle określonych parametrów na stałym poziomie. Porównując natomiast standardowe systemy freonowe do systemów wody lodowej musimy poznać pewne zależności, które odróżniają te dwa jakże odmienne systemy. Jednocześnie wielu z Nas wciąż boryka się z problemem, jakim jest niestabilna temperatura, bądź też wysoka awaryjność, która w znacznym stopniu wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Wybierając ChillerTech nie musisz się o to obawiać!

Układy freonowe

Skupiając się na systemach freonowych powinniśmy przede wszystkim poznać samą zasadę działania tego typu układów, która jest dość prosta. Jednocześnie musimy wiedzieć, iż sam czynnik chłodniczy znajduje się zarówno w urządzeniu, jak i instalacji co prowadzi do jego zwiększonej ilości. Właściwości termodynamiczne oraz dość częste problemy prowadzą do niestabilnej pracy, a co gorsza wysokiej awaryjności. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż w przypadku rozbudowanych, bądź też przemysłowych systemów freonowych ilość czynnika chłodniczego jest tak duża, że w przypadku choćby najmniejszego wycieku koszty naprawy są bardzo wysokie. Nie pozwól Sobie na to!

Systemy freonowe to dość prymitywne układy, których budowa, jak i samo funkcjonowanie jest dość proste, a ich praca uzależniona jest od wymagań Klienta. Jednocześnie tego typu układy pozwalają Nam na osiągnięcie temperatury żądanej na poziomie od -28 oC, aż po 25 oC. Ważnym podkreślenia jest natomiast fakt, iż są one skonstruowane pod indywidualnego Klienta poprzez co ich funkcjonowanie uzależnione jest w dużym stopniu od automatyki kontrolno-pomiarowej, która chroni układ przed awarią. 

Najważniejsze wady tradycyjnych systemów freonowych:

  • Niestabilna praca. Spadki temperatury, które w niekorzystny sposób mogą wpłynąć na jakość produktu końcowego.
  • Wysokie koszty eksploatacyjne, które w znacznym stopniu wpływają na zwrot inwestycji. 
  • Odziaływanie na Środowisko. Dbajmy o Nasze Środowisko!  Zwiększona ilość czynnika chłodniczego, która wpływa na podwyższone ryzyko wycieku prowadząc tym samym do awarii całego urządzenia.

Układy oparte o wodę lodową

Wytwornica wody lodowej

Systemy chłodzenia oparte o wodę lodową pozwalają Nam zarówno na chłodzenie, jak i stabilizację przeróżnych procesów technologicznych. Nowoczesna budowa oraz technologia, która pozwala na obniżenie kosztów pracy o blisko 45% w ciągu roku. Jednocześnie systemy tego typu cechują się wysoką efektywnością, a zarazem długą żywotnością, która wynosi, aż 25 lat. Niejednokrotnie jednym z najważniejszych podzespołów systemu wody lodowej jest właśnie chiller inaczej agregat wody lodowej. To właśnie głównym zadaniem chiller’a jest pomiar temperatury oraz zależność, która mówi czy ma się on załączyć.

Wysokie zróżnicowanie oraz wciąż poszerzający się rynek HVACR pozwala Nam na szeroki wybór zarówno samego urządzenia, jak i technologii chłodzenia. Na rynku wtórnym możemy znaleźć agregaty wody lodowej różnych marek zarówno tych tańszych, jak również tych droższych. Nie wiesz jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze? Skontaktuj się z Nami już dziś i sprawdź jakie to proste!

Korzyści systemów chłodzenia opartych o wodę lodową:

  1. Szybki zwrot inwestycji. Innowacyjna budowa, jak również zminimalizowana ilość czynnika chłodniczego w znacznym stopniu wpływa na rentowność przedsiębiorstwa. Nowoczesna konstrukcja oraz technologia Free cooling pozwala Nam na zmniejszenie ilości roboczo-godzin urządzenia, wpływając tym samym na ogromne oszczędności. 
  2. Wysoka sprawność energetyczna. Najwyższej jakości komponenty, w tym sprężarki typu scroll udoskonalane od blisko 100 lat czy też wymienniki ciepła o podwyższonym współczynniku przenikalności cieplnej. Wyjątkowe pod każdym względem systemy automatyki oraz nowoczesna budowa pozwala Nam na szybki zwrot całej inwestycji, a zarazem niskie koszty pracy.
  3. Bezpieczeństwo niezależnie od warunków zewnętrznych. Wielu z Nas boryka się z problemem dość niestabilnej temperatury. Nie pozwól Sobie na to! Zmniejszona ilość czynnika chłodniczego, która pozwala Nam na osiągnięcie pełnego potencjału urządzenia. System kontrolno-pomiarowy pozwala Nam na zdalną pracę urządzenia, a zarazem przedwczesne rozpoznawanie nieprawidłowości, które chronią Nas przed awarią. Nie wierzysz? Sprawdź już dziś!
  4. Zminimalizowana ilość załączania się urządzeń i sprzętu. Wykorzystanie zbiorników buforowych pozwala Nam na znaczne ograniczenie załączania się energochłonnego urządzenia, wpływając tym samym na jego żywotność. Zmniejszona ilość roboczo-godzin oraz zminimalizowana ilość załączania się  czyni tego typu układy niezawodnym rozwiązaniem.
  5. Niższe koszty utrzymania. Porównując systemy freonowe do systemów wody lodowej jedną z najważniejszych zalet są niskie koszty utrzymania. Prawidłowo wykonana instalacja wody lodowej oraz regularne czynności serwisowe pozwolą Nam na wysoką sprawność oraz bezawaryjną pracę przez wiele lat. 

Sprzedaż agregatów wody lodowejAgregat wody lodowej dopasowany pod Ciebie

Dostęp do nowoczesnych i niezawodnych urządzeń z zakresu chłodzenia, jak również stabilizacji pozwala Nam na zachowanie najwyższych standardów. Agregaty wody lodowej dopasowane pod Twoje indywidualne wymagania w zakresie wydajności od 1 kW, aż po 1,5 MW. Szeroki asortyment urządzeń, które spełnią Twoje wymagania na najwyższym poziomie. Liczby mówią same za Siebie! Sprawdź potencjał ChillerTech. 

Doradztwo oraz optymalizacja systemów wody lodowej pozwala Nam na bezpieczeństwo w każdej chwili. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi w zakresie skupu agregatów wody lodowej niezależnie od producenta, mocy czy też przeznaczenia. Ciągła chęć rozwijania się oraz szeroki asortyment pozwala Nam na zaproponowanie korzystnej dla obu stron kwoty, która zmniejszy koszt nowego urządzenia. Nowe, jak również używane agregaty wody lodowej, których budowa pozwoli na stałą temperaturę, a innowacyjna i udoskonalana przez blisko dziesiątki lat budowa na szczegółową kontrolę przeróżnych parametrów. 

Wynajem agregatów wody lodowej

Tymczasowe chłodzenie, które pozwoli Ci na pracę Twoich urządzeń, bądź maszyn. Kompleksowe usługi w zakresie wynajmu krótkoterminowego, a także długoterminowego agregatów wody lodowej wiodących producentów. Wciąż poszerzający się asortyment, oraz sprzęt dopasowany pod Twoje wymagania pozwala Nam na zachowanie najwyższych standardów. Urządzenia, jak również sprzęt z zakresu chłodzenia i stabilizacji procesów technologicznych. Agregaty wody lodowej o ściśle określonych gabarytach, mocy, czy też podzespołach. Sprawdź już dziś asortyment ChillerTech!

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Obsługa i konserwacja agregatów wody lodowej wiodących producentów dowolnej wydajności chłodniczej. Serwis, naprawa, jak również modernizacja urządzeń oraz sprzętu z rynku HVACR. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe wytwornic wody lodowej, które pozwalają Nam na ogromne oszczędności. Kompleksowe usługi w zakresie obsługi i eksploatacji sprężarek chłodniczych renomowanych marek w odmianie śrubowej czy też tłokowej. Szeroki asortyment podzespołów chłodniczych pozwala Nam zagwarantować szybką reakcję w przypadku awarii, a co najważniejsze wysokiej klasy doradztwo, które pozwoli Nam na ciągłą pracę. Agregat wody lodowej

Agregat wody lodowej | ChillerTech – Sprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej