Chiller Stulz CSO 1572A

4.2/5 - (5 votes)

Agregat wody lodowej chiller Stulz CSO 1572A o wydajności chłodniczej 160 kW | ChillerTechSprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej 

Wielofunkcyjne, a jednocześnie proste w obsłudze układy mające na celu zrewolucjonizowanie rynku HVAC/R. Nowoczesne systemy chłodzenia oparte o wodę lodową, które w bezpośredni sposób wpłyną na rentowność Twojego przedsiębiorstwa.  Technologia odziaływująca na czas pracy, jak również rachunki za prąd zmniejszając je o blisko 45% w skali roku. Zyskaj przewagę nad konkurencją❗

Oszałamiająco szeroki asortyment, sięgający blisko 86 chillerów pozwala Nam na coraz to szersze działania i rozwój. Dysponując tak szerokim wyborem pragniemy Państwu przedstawić innowacyjny chiller Stulz CSO 1572A o wydajności chłodniczej 160 kW w standardowych warunkach. Sprężarki spiralne w odmianie scroll umożliwiają Obsłudze bardzo cichą pracę, a w przypadku zmniejszenia obciążenia ich sekwencyjne wyłączenie. Sterowanie 0-10V przekłada się stały poziom skraplania czynnika chłodniczego, a także zmniejszenie temperatury działając korzystnie na pracę, jak i sam sposób funkcjonowania maszyny. 

Agregaty wody lodowej dostępne od ręki, których funkcjonowanie z pewnością Cię zaskoczy. Kompaktowe rozwiązania w połączeniu z elastyczną pracą pozwalają Użytkownikowi na stałą temperaturę w zakresie od -25 oC, aż do +45 oC. Nowoczesna konstrukcja oparta o Free cooling znacząco zmniejszy Twoje rachunki za prąd, a tym samym zwiększy żywotność. Doradztwo i optymalizacja układów chłodzenia przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Sprzedaż i wynajem chillerów z zakresu wydajności od 1 kW, aż do 1,5 MW na terenie całej Polski. 

Serwis chiller Stulz CSO 1572A
Chiller STULZ 150 kW

Jak niestety często bywa sprzedający z zachodu oddał chiller w stanie, który uniemożliwiał natychmiastowe jego użytkowanie. Nie wiemy jednak jaki był cel tego działania.

 1. Odcięto króćce połączeniowe po stronie wody lodowej co uniemożliwiają jego prawidłowe podpięcie. 
 2. Połamany siłownik free cooling/chiller poprzez co urządzenie nie miało możliwości decyzji. Zawór przesterowania pomimo rozkazu z elektroniki w żaden sposób się nie poruszał.
 3. Wyciek czynnika chłodniczego w sekcji A o którym nie zostaliśmy poinformowani. Układ A nieszczelny praktycznie całkowicie pusty. 
 4. Ucięta rurka kapilarna zaworu rozprężnego

Naprawa chiller Stulz CSO 1572A

Niestety oferowany tu agregat wody lodowej oprócz uszkodzeń złośliwych był brudny, co świadczyło na brak serwisu, jak również czynności konserwacyjnych. Firma SKiC Robert Aptacy Nasz partner serwisowy naprawiła, wy-serwisowała, a także przygotowała chiller do pracy.

Wykonane czynności

 1. Odbudowa poucinanych króćców połączeniowych w instalacji – przyłącze gwintowane WZ 3″.
 2. Wymieniła uszkodzony zawór rozprężny.
 3. Wymieniła uszkodzony siłownik zaworu trójdrogowego wody lodowej.
 4. Odnalazła i usunęła wyciek freonu. Próba Azotem technicznym /test 18 Bar, 24 godziny – wynik pozytywny/
 5. Wypełniła urządzenie nowym czynnikiem chłodniczym.
 6. Rozruch i kontrola urządzenia. Niestety nie mamy tak dużego prądu by uruchomić chiller o tak znacznym poborze prądu. Wykonaliśmy test na pojedynczych sprężarkach – wynik testu pozytywny

Dodatkowe czynności serwisowe:

 1. Na wszelki wypadek mycie wymiennika ciepła który znajduje się w wewnątrz agregatu wody lodowej STULZ. Utrzymanie czystości parownika jest bardzo ważną rzeczą nie dość, że chroni Nas przed jego rozsadzeniem to na domiar gwarantuje prawidłowy odbiór ciepła. 
 2. Wszystkie wentylatory skraplacza działają bez żadnego zarzutu, dlatego nie ma potrzeby wymieniana łożysk.
 3. Mycie skraplaczy chillera i dry coolera
 4. Drobne prace serwisowe, uzupełnienie śrubek, wzmocnień.

Specyfikacja techniczna urządzenia

Chiller Stulz 150 kW z Free coling

 • Producent: Stulz
 • Model: CSO 1572A
 • Wydajność chłodnicza: 157 kW w parametrze 12/7 oC przy temp. na zewnątrz 35 oC
 • Zastosowany czynnik chłodniczy, a także jego ilość: R407C   /   sekcja A – 36,00 kg   /   sekcja B – 36,00 kg
 • Ilość obiegów chłodniczych: 2 obiegi chłodnicze
 • Rok produkcji: 2007 r.
 • Króćce połączeniowe: połączenia rowkowane 3″ – fi90
 • Zakres pracy: 5 oC – 28 oC
 • Wymiary: szerokość – 1650 mm ; długość – 3150 mm ; wysokość – 2150 mm
 • Waga: ok. 1850 kg

Urządzenie niedostępne!

Urządzenie zostało sprzedane

Firma ChillerTech pełni profesjonalne usługi sprzedaży, jak również wynajmu agregatów wody lodowej dowolnej mocy chłodniczej oraz producenta. Posiadamy w swej ofercie nowe, a także używane chillery o mocy od 4 kW, aż po przemysłowe agregaty wody lodowej o mocy 1,5 MW. Pełnimy również profesjonalne usługi projektu, budowy, a także modernizacji systemów oraz instalacji wody lodowej. Zaufaj Nam!

Chiller STULZ CSO 1572A z Free cooling | ChillerTech – Sprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej