Budowa instalacji wody lodowej

5/5 - (12 votes)

Budowa instalacji wody lodowej

ChillerTech to firma działająca na rynku chłodnictwa i klimatyzacji od 2004 r. Systemy, jak również instalacje wody lodowej od ChillerTech cechują się najwyższej jakości budową, trwałością, a także niezawodną pracą. Dobrze zaprojektowana i zbudowana instalacja wody lodowej jest w stanie zapewnić odpowiedni przepływ, ciśnienie oraz odpowiedni parametr medium chłodzącego. Wiele czynników ma znaczenie na zapewnienie Klientowi odpowiedniej temperatury. Nasza Firma pełni również usługi modernizacji instalacji wody lodowej niezależnie od zastosowanego tworzywa.

Maszyny i urządzenia przemysłowe wydzielają dużą ilość ciepła. Każda maszyna, bądź urządzenie w pewnym momencie wymaga chłodzenia. Brak chłodzenia może przyczynić się do uniemożliwienia jego pracy co jest nie pożądane. Wybierz wydajną i tanią w utrzymaniu instalację wody lodowej.

""</p

Budowa systemów wody lodowej

Budowa wszelkiego rodzaju systemów chłodzenia których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego parametru do niezależnie jakiego celu odgrywa znaczącą rolę. Systemy chłodzenia wykorzystujące glikol jako medium chłodzące mają wiele zalet. Zastosowanie wody, glikolu, bądź solanki jako medium chłodzące jest przede wszystkim tańsze niż budowa tradycyjnego systemu chłodzenia który opiera się na freonie. Niezmiernie ważnym elementem jest odpowiednie zastosowanie tworzywa z którego są wykonane rury. W sytuacji gdy parametr cieczy wynosi >40 stopni nie możemy używać rur z tworzywa sztucznego (PVC-U ). Zapraszamy do artykułu na temat wyboru rur. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Dlaczego warto  zainwestować w instalację wody lodowej?

Systemy wody lodowej wykorzystujące glikol, bądź wodę do chłodzenia są nowoczesnym systemem chłodzenia. Zaletami instalacji wody lodowej są:

  • Mniejszy wpływ na środowisko. W instalacjach wody lodowej freon znajduje się tylko w urządzeniu chłodniczym (agregacie wody lodowej). Natomiast w tradycyjnych systemach chłodzenia freon znajduje się w urządzeniu, instalacji, jak również odbiornikach.
  • Bezawaryjność. Dobrze dobrany projekt i budowa czyni instalację wody lodowej bezawaryjnym systemem chłodzenia. 
  • Niższe koszty eksploatacyjne. Serwis, przeglądy techniczne i okresowe, jak również ewentualne naprawy są znacznie niższe niż tradycyjnych systemów chłodzenia.
  • Nie ograniczona ilość mb. instalacji chłodzenia. W przypadku gdy zadaniem urządzenia jest zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w budynkach użyteczności publicznej instalacja jest rozbudowa. Instalacja wody lodowej pozwala Nam na bardzo dużą rozbudowę systemu, gdzie w tradycyjnych systemach chłodzenia mamy pewne ograniczenia. 

Jest bardzo wiele zalet które są za instalacją wody lodowej, o tym jednak w innym artykule (CZYTAJ WIĘCEJ

""</p

Odpowiedni dobór urządzenia chłodniczego

Bardzo ważnym aspektem jest odpowiedni projekt i budowa instalacji wody lodowej, jednak pamiętajmy również o odpowiednim dobraniu urządzeń chłodniczych. Urządzenie chłodnicze o zbyt małej mocy chłodniczej przyczyni się do jego ciągłej pracy, jak również  długiego czasu zbijania temperatury. Na podstawie tabliczek znamionowych urządzeń, bądź maszyn dobieramy Naszemu Klientowi odpowiednie urządzenie o odpowiednich parametrach. Nasza Firma posiada duży asortyment agregatów wody lodowej dowolnego typu, mocy chłodniczej czy marki. Posiadamy chillery znanych marek takich jak: Trane, Carrier, York, Clivet, Hyfra, ClimaVeneta, MTA, Piovan, Airwell, Lennox, itd…

Dry cooler- Free cooling

""</p

Bardzo popularnym procesem wykorzystywanych w systemach i instalacjach wody lodowej jest również dry cooler inaczej Free cooling, który znacząco ogranicza pracę agregatu wody lodowej. Dry cooler pozwala Nam zapewnić odpowiedni parametr w dni i noce gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż temperatura medium chłodzącego. Pozwala on na zmniejszenie roboczogodzin urządzenia chłodniczego, mniejszych kosztów za prąd itd. Zobacz jak wiele możesz zyskać wybierając dry coolere! (CZYTAJ WIĘCEJ)

Systemy wody lodowej znajdują zastosowanie w przemyśle tworzyw sztucznych, medycynie, do celów zapewnienia komfortu cieplnego itd. Wybierając instalację wody lodowej od ChillerTech masz pewność że Twój system chłodzenia jest nowoczesny, bezpieczny, jak również wydajny. 

Skontaktuj się z działem ChillerTech i zobacz jak wiele zyskasz!

Budowa instalacji i systemów wody lodowej | ChillerTech- Niezawodne systemy chłodzenia