Chiller Piovan 50 kW

4.7/5 - (10 votes)

Chiller agregat wody lodowej Piovan 50 kW | ChillerTechSprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej

Chillery zwane również agregatami wody lodowej to urządzenia idealnie wpisujące się na rynku HVAC. Ich głównym zadaniem jest obniżenie temperatury medium chłodzącego do temperatury żądanej. Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych agregatów wody lodowej pozwala Nam to na znaczne zredukowanie kosztów eksploatacyjnych, jak również inwestycyjnych co prowadzi do szybszego zwrotu całej inwestycji. Profesjonalne usługi doboru, sprzedaży i montażu agregatów wody lodowej na terenie całej Polski.

W swej ofercie posiadamy chiller renomowanej marki Piovan o mocy chłodniczej 50 kW. To co cechuje tego typu urządzenia to wysoka elastyczność, energooszczędna praca, jak również najwyższa wydajność. Oferowane przez Naszą Firmę urządzenie służyło jako chiller awaryjny/zapasowy, co przyczyniło się do świetnego stanu całego urządzenia. Chiller Piovan 50 kW jest w pełni sprawny i gotowy do pracy. Urządzenia oferowane przez Naszą Firmę objęte są gwarancją.

Serwis chiller Piovan CH480Chiller Piovan 50 kW

Urządzenie jakim jest w tym przypadku chiller Piovan 50 kW było regularnie konserwowane przez Nasz Autoryzowany Serwis. Właśnie z tego względu zdecydowaliśmy się na odkupienie chiller Piovan 50 kW od Właściciela, który chciał wymienić urządzenia już na chillery nowszej generacji. 

 1. Pierwszą czynnością zawsze jest wizualna kontrola stanu technicznego, a także wizualnego urządzenia. Weryfikacja pracy urządzenia, a także zbijania temperatury medium chłodzącego. Nasz Serwis również obserwuje czy na instalacji freonowej nie znajdują się różnego rodzaju tłuste ślady, które mogłyby sugerować wyciek. 
 2. Następną czynnością był kompleksowy demontaż oraz zabezpieczenie urządzenia do transportu. 
 3. Po przetransportowaniu urządzenia do Naszego Serwisu wykonaliśmy mycie, a także czyszczenie całej konstrukcji oraz skraplacza. 
 4. Odzyskaliśmy, jak również zmagazynowaliśmy czynnik chłodniczy (R407C) znajdujący się w instalacji freonowej, w celu weryfikacji szczelności układu freonowego. Wykonaliśmy próbę szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Test obowiązywał 72h. Urządzenie szczelne!
 5. Długotrwałe wykonanie próżni, a także wymiana filtra/osuszacza. Czynność jaką jest próżnia układu jest bardzo ważną czynnością, która powinna być regularnie co okres 1 roku, bądź 2 lat wykonywana z racji na dużą higroskopijność czynników chłodniczych. Pozwala Nam to na oczyszczenie instalacji freonowej z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie nie wyłapał filtr/osuszacz. Równie ważnym jest regularna wymiana filtrów znajdujących się w układach freonowych, które mają swoją żywotność. 
 6. Uzupełnienie instalacji freonowej nowym i czystym czynnikiem chłodniczym. 
 7. Ostatnim etapem zawsze jest weryfikacja pracy urządzenia. Sprawdzenie pracy sprężarek chłodniczych, wentylatorów skraplacza, jak również automatyki sterującej. Chiller Piovan 50 kW szybko zbija temperaturę medium chłodzącego, wentylatory działają cicho, a sprężarka pracuje równomiernie. Nie mamy jakichkolwiek zastrzeżeń co do pracy urządzenia. Chiller Piovan 50 kW gotowy do pracy. Urządzenia od ChillerTech to pewność najwyższej jakości i niskiej ceny. Skontaktuj się z Nami już dziś!

Dane techniczne urządzenia Piovan 50 kW

 • Marka: Piovan
 • Urządzenie chłodzone: powietrzem
 • Typ: CH480
 • Nr. ser.: ORE 3995 N.B.1370
 • Moc chłodnicza: 50 kW
 • Rodzaj czynnika chłodniczego: R407C
 • Rok produkcji: 2005 r.
 • Moduł hydrauliczny: Tak. Urządzenie wyposażone dodatkowo w pompę obiegową renomowanej marki Lowara, jak również flow-switch zabezpieczający Nas przed uszkodzeniem

Urządzenia oferowane przez ChillerTech objęte są roczną gwarancją(Zobacz więcej) Najwyższa jakość, profesjonalne podejście oraz innowacyjne systemy chłodzenia sprawiły, że ChillerTech stał się liderem na rynku HVAC. Chillery renomowanych marek w niskich cenach na zamówienie. W swej ofercie posiadamy nowe oraz używane, lecz w pełni sprawne agregaty wody lodowej znanych marek. Chillery o mocy od 4 kW, aż po przemysłowe agregaty wody lodowej o mocy 1,5 MW. Skontaktuj się z Nami już dziś! (Kontakt)

Chiller agregat wody lodowej Piovan 50 kW | ChillerTech – Blisko 86 chillerów dostępnych od ręki

Producent

Piovan

   
Model urządzenia CH480    
Typ urządzenia / sprzętu ORE 3895    
Wydajność chłodnicza w parametrze 12/7 oC 40 kW    
Rok produkcji 2003 r.    
Min. i Max. temperatura chłodzenia medium +5 oC / +28oC    
Chiller przeznaczony do pracy w układzie ZAMKNIĘTYM Chiller przeznaczony jest do systemów zamkniętych  
Funkcja chillera Chłodzenie    
Chiller wyposażony w dry cooler NIE    
Chiller wyposażony w odzysk ciepła NIE Na zamówienie i za dodatkową opłatą możemy doposażyć chiller w dodatkowy wymiennik;  
Chiller wyposażony w pompę obiegową wody TAK Chiller wymaga ściśle określonego przepływu i ciśnienia  
Chiller wyposażony w wymiennik ciepła płytowy      
Chiller wyposażony w zbiornik buforowy NIE      
Chiller wyposażony w flow switch TAK      
Rodzaj połączeń po stronie wody lodowej połączenie gwintowane 1 1/4″    
Ilość sekcji chłodzenia 1      
Ilość sprężarek chłodniczych 1 szt.      
Typ i model sprężarek SCROLL    
Zastosowany czynnik chłodniczy i jego ilość R407C Sekcja A – 9 kg    
Napięcie zasilania chillera 400 VAC  3 FAZY + zero i ochrona    
Deklarowany z DTR pobór prądu chillera      
Chiller chłodzony powietrzem Zalecane posadowienie urządzenia: na zewnątrz  
Ilość wentylatorów skraplacza 2 Wentylatory pracują ON / OFF  
Wymiary chillera  
Waga ok. 500 kg