Serwis chiller Air Blue Alfa 141

5/5 - (1 vote)

Serwis chiller Air Blue Alfa 141 | ChillerTech

Firma ChillerTech współpracująca z SKIC Robert Aptacy miała wykonać Serwis chiller Air Blue Alfa 141. Firma, która zadebiutowała na rynku agregatów wody lodowej w roku 1986 która z powodzeniem podbiła serca wielu klientów, oferując urządzenia w miarę niezawodne i proste w obsłudze.

chiller Air Blue Alfa 141

Przyczyna zgłoszenia do naprawy/serwisu chiller Air Blue Alfa 141

Urządzenie automatycznie wyłącza się na skutek wysokiego ciśnienia HP. Agregat po uruchomieniu sprężarki natychmiast przestaje pracować. Presostat wysokiego ciśnienia wyłącza całe urządzenie.

 1. Urządzenie nie serwisowane, a także mocno zabrudzone wymagające gruntownego czyszczenia
 2. Nieszczelność w układzie freonowym. Prawdopodobieństwo wycieku czynnika na króćcach połączeniowych oraz przeżartej instalacji freonowej
 3. Poluzowane przyłącza elektryczne oraz przegrzane okablowanie zasilania
 4. Błędnie podłączone kable sterownicze i kontrolne. Przewód czujnika wysokiego ciśnienia przyłączony do czujnika niskiego ciśnienia i na odwrót. Pomimo wymiany czujnika wysokiego ciśnienia chiller wyłączał się na skutek komunikatu związanego z wysokim ciśnieniem.
 5. Pompa wody nadawała się do generalnego remontu, a szczególnie jej łożyska
 6. Błędnie zainstalowany filtr wody, który nie został umiejscowiony pomiędzy zaworami odcinającymi. Aby go wyczyścić najpierw trzeba było pozbyć się płynu chłodniczego z instalacji.
 7. Roztwór glikolu stracił swoje właściwości na skutek nieszczelności. Zaburzenie proporcji wody z glikolem
 8. Niestety według naszej opinii urządzenie powinno zostać zdemontowane i zastąpione nowym

Naprawa Serwis Chiller Air Blue Alfa 141

 1. Na początku prawidłowo podłączyliśmy przewody zasilające oraz zamontowaliśmy nowy czujnik ciśnienia HP, a także LP razem z nowymi kapilarami
 2. Naprawiliśmy niedziałający zasilacz – zastąpiliśmy spalony kondensator nowym
 3. Napełniliśmy instalację freonową nowym czystym freonem. Niestety ze względu na trudną sytuacje finansową właściciela, uzupełniliśmy układ tylko do minimalnego poziomu. Z tego samego powodu nie udało się nam wymienić filtra freonu i dokonać renowacji pompy.
 4. Zleceniodawca zdecydował się na nową instalację zasilająca we własnym zakresie
 5. Gruntownie umyliśmy oraz oczyściliśmy urządzenie, między innymi: sprężarkę w rejonie gdzie były widoczne wycieki oleju, skraplacze oraz komorę pomiędzy nimi
 6. Chiller pomimo naprawy, a także serwisu pracuje głośno co bezpośrednio związane jest z koniecznością remontu pompy.
 7. Urządzenie uzyskuje żądaną temperaturę i nie wyłącza się na skutek alarmu wysokiego ciśnienia

Podsumowanie Prac Naprawczych agregat wody lodowej Air Blue Alfa 141

Chociaż agregat mocno wysłużony i wymagający gruntownego remontu, po naszej interwencji wrócił do pracy. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy długo cieszyć się niezawodną pracą urządzeń typu chiller, to dobrze jest wykonywać cykliczne przeglądy i naprawy. Zaniedbanie tej czynności może skutkować w późniejszym okresie dużymi kosztami regeneracji, a niekiedy z kosztami nowego urządzenia.

Zapraszamy Państwa do korzystania z usług firmy ChillerTech w zakresie serwisu i naprawy agregatów wody lodowej

no images were found