Chiller EMICON RAE 2702 CKC

Serwis Chiller EMICON RAE 2702 CKC – ChillerTech Wiktor Aptacy

Zostaliśmy poproszeni o usunięcie awarii w agregacie wody lodowej, tym razem to Chiller EMICON RAE 2702 CKC. Do naprawy przystąpiliśmy wraz z firmą ChillerSerwis Mateusz Aptacy.

Przyczyna wezwania do awarii: Chiller strasznie hałasuje i nie daje spać sąsiadom, ponadto strasznie się trzęsie

Serwis Chiller EMICON RAE 2702 CKC - ChillerTech Wiktor AptacyEkspertyza Naszego Serwisu:

  1. Agregat wody lodowej ma uszkodzony jeden z wentylatorów skraplacza
  2. Chiller nie ma ani jednego dobrego paska klinowego – wszystkie są połamane i rozciągnięte
  3. Turbiny wentylatorów nie posiadają smarowniczek do smarowania łożysk – Polskie Chillery jednak są lepsze

Naprawa chiller EMICON RAE 2702 CKC 

Zdjęliśmy wszystkie paski klinowe o dziwo żaden z nich nie nadaje się do dalszej pracy. Zdemontowaliśmy również turbinę pierwszego wentylatora skraplacza i zastąpiliśmy go używanym lecz w 100% sprawnym. Zakupiliśmy i zainstalowaliśmy nowe paski klinowe.

Chcieliśmy przesmarować wszystkie turbiny. Niestety Włosi nie znają smarowniczek więc ten podzespół wytwornicy wody lodowej nie podlega serwisowi ma pracować aż się zatrze. Turbiny pracują w ekstremalnych warunkach: Bardzo niska, niska, wysoka i bardzo wysoka temperatura, deszcz, śnieg, słońce.

Najdokładniej jak mogliśmy doinstalowaliśmy silniki wentylatorów i ponaciągaliśmy paski klinowe.

Po naprawie chiller zaczął pracować  znacznie ciszej i przestał się trząść, jednak odnaleźliśmy kolejne zagrożenie chiller zaczyna tracić freon na zaworach wysokiego ciśnienia i króćcach połączeniowych. Zleceniodawca nie zdecydował się na rozszerzenie zakresu prac. 

Zapraszamy do korzystania z Naszej flagowej usługi którą jest serwis i naprawa chillerów dowolnej mocy chłodniczej, a także dowolnego producenta.

Serwis chiller EMICON