Chiller Serwis Naprawa

5/5 - (81 votes)

Chiller Serwis Naprawa | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Chiller Serwis Naprawa – ChillerTech Autoryzowany Serwis Klimatyzacji i Chłodnictwa. Nasza Firma świadczy usługi w zakresie serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej. Wykonujemy również profesjonalne usługi przeglądów technicznych, jak również zerowych chillerów renomowanych producentów. Naszą ofertę wzbogaca również usługa sprzedaży oraz wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego agregatów wody lodowej, dry coolerów, a także innych systemów chłodzenia. Najwyższa jakość, profesjonalne podejście oraz wieloletnie doświadczenie sprawiło, że ChillerTech stał się liderem na rynku chłodnictwa i klimatyzacji.

Serwis naprawa chiller

Systemy chłodzenia zapewniające odpowiedni parametr na najwyższym poziomie. Urządzenia oferowane przez firmę ChillerTech cechują się wysoką elastycznością, energooszczędną pracą, jak również najwyższą wydajnością. Skontaktuj się z Nami już dziś! (Kontakt)

Chiller Serwis

 1. ChillerTech wykonuje okresowe przeglądy techniczne przemysłowych agregatów wody lodowej Chiller, agregatów chłodniczych, chłodnic wodnych zwanych również dry cooler, wież chłodniczych, jak również innych systemów chłodzenia.
 2. Naprawy doraźne wytwornic wody lodowej i systemów chłodzenia z nimi sprzęgniętych. Usługi naprawy oraz wymiany sprężarek chłodniczych dowolnego typu, wymienników ciepła, wentylatorów skraplacza itd… Pełnimy również najwyższej jakości usługi naprawy i modernizacji elementów automatyki i sterownia odpowiedzialnych za nienaganną pracę urządzenia. Usuwanie nieszczelności układów oraz instalacji freonowych.
 3. Oferujemy pełen serwis agregatów wody lodowej, jak również systemów ciepła technologicznego renomowanych marek takich jak: Trane, Carrier, York, Clivet, Airwell, Blue Box, Hyfra, KBA, Lennox, MTA, Piovan, itd… Usługi konserwacji i naprawy chillerów dowolnej wydajności chłodniczej na terenie całej Polski
 4. Projektujemy i budujemy systemy chłodzenia maszyn i urządzeń, modernizujemy istniejące systemy. Usługi projektu, budowy, jak również modernizacji systemów oraz instalacji wody lodowej zapewniając odpowiedni parametr medium chłodzącego. ChillerTech od lat pełni usługi budowy systemów chłodzenia, które cechują się bezawaryjną pracą, jak również solidną i innowacyjną budową

Serwis agregatów wody lodowej – zakres

 • Przed przystąpieniem do serwisu chiller urządzenie jest kontrolowane wizualnie. Szukamy tłustych plam, które podpowiadają nam gdzie ucieka freon, szukamy luźnych i drgających elementów, oraz je dokręcamy lub trwale przytwierdzamy do konstrukcji maszyny.
 • Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne mycie skraplaczy i całego chiller.
 • W przypadku, gdy chiller wyposażony jest w wymiennik płaszczowo-rurowy oczyszczamy komorę zbiornika i myjemy wężownice z kamienia, oleju i innych zabrudzeń.
 • Jeśli agregat wody lodowej jako parownik wykorzystuje wymiennik płytowy kontrolujemy przepływ i ciśnienie na jego wejściu i wyjściu na tej podstawie wiemy czy parownik jest czysty. W przypadku zatkania wymiennika musimy go umyć. Czytaj więcej w artykule: Czyszczenie wymienników ciepła.
 • Kontrola ilości czynnika chłodniczego jego zakwaszenia. Kontrola drożności filtra odkwaszacza w przypadku, gdy jest przytkany wymieniamy jego wsad na nowy oczywiście z funkcją odkwaszania.
 • Bardzo ważny w agregatach wody lodowej jest przepływ chłodzonego medium, dlatego też bardzo poważnie kontrolujemy pompę obiegową mierzymy jej wydajność i ciśnienie. Zawsze kontrolujemy i czyścimy filtr wody umiejscowiony przed wymiennikiem ciepła oraz elementy zabezpieczające takie jak flow switch czy czujnik różnicy ciśnień.
 • Pomiary elektryczne sprężarek, wentylatorów, pomp, oraz pełna kontrola automatyki, a przede wszystkim kontroli i sterowania.
 • Sporządzenie protokołu prac, w którym zawarta jest cała wiedza o urządzeniu, nasze spostrzeżenia i uwagi, a także zagrożenia i czynności, które należy wykonać poza serwisem.

Przegląd techniczny chiller

W przypadku wezwania nas do awarii zawsze wykonywany jest przegląd zerowy przyrównać go można do ekspertyzy. W skład tej usługi wchodzi:

 • Wizualna kontrola urządzenia w poszukiwaniu wycieków freonu, przede wszystkim luźnych podzespołów i innych  elementów.
 • Kontrola zabrudzenia skraplacza i parownika.
 • Dokonujemy pomiary ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji pomiar statyczny, oraz pomiary ciśnienia przy załączonym chillerze.
 • Odkręcenie i wyczyszczenie filtra wody lodowej, kontrola przepływu medium przez wymiennik.
 • Pomiary elektryczne sprężarek, pomp, wentylatorów i innych podzespołów elektrycznych systemu chłodzenia.
 • Sporządzenie protokołu z przeglądu zerowego. Podobnie jak w wariancie serwisu chiller nasz protokół zawiera całą wiedzę o urządzeniu. Nasze spostrzeżenia i uwagi, a także zagrożenia i czynności, które należy wykonać by urządzenie pracowało poprawnie.

Naprawa chiller

Po dokonaniu przeglądu zerowego możemy przystąpić do usuwania awarii wiemy, co jest uszkodzone i jakie czynności są niezbędne do przywrócenia sprawności urządzenia. Każda naprawa jest inna, więc nie chcemy się skupić na pojedynczą awarią. Skontaktuj się z Nami już dziś i umów się na wizytę serwisową.  Chiller Serwis, Naprawa chiller, Serwis agregatów wody lodowej, Serwis wytwornic wody lodowej

Chiller Serwis Naprawa | ChillerTech – Doradztwo i wsparcie kluczem do Twojego sukcesu