Chiller Serwis Naprawa

Chiller Serwis Naprawa – ChillerTech Wiktor Aptacy autoryzowany serwis klimatyzacji i chłodnictwa. Świadczy usługi w zakresie napraw, serwisu jak również modernizacji agregatów wody lodowej. Naprawiamy, modernizujemy, sprzedajemy i instalujemy agregaty wody lodowej o dowolnej wydajności chłodniczej. Budujemy i uruchamiamy instalacje wody lodowej do chłodzenia maszyn, urządzeń i klimatyzacji.Chiller Serwis

Chiller serwis – zakres oferowanych usług

 1. ChillerTech Wiktor Aptacy wykonuje okresowe przeglądy techniczne przemysłowych agregatów wody lodowej Chiller, agregatów chłodniczych, chłodnic wodnych drycooler, wież chłodniczych.
 2. Naprawy doraźne wytwornic wody lodowej i systemów chłodzenia z nimi sprzęgniętych. Wymieniamy sprężarki chłodnicze, wymienniki ciepła, wentylatory skraplaczy, naprawiamy i modernizujemy elementy automatyki i sterowania. Szukamy i usuwamy nieszczelności układów.
 3. Oferujemy pełen serwis agregatów wody lodowej, systemów ciepła technologicznego dowolnej wydajności chłodniczej.
 4. Projektujemy i budujemy systemy chłodzenia maszyn i urządzeń, rozkodowujemy i modernizujemy istniejące systemy. Wdrażamy nowe rozwiązania zapewniając oczekiwany skutek przy widocznej oszczędności energii elektrycznej.

Serwis agregatu wody lodowej Chiller – zakres czynności

 • Przed przystąpieniem do serwisu chiller urządzenie jest kontrolowane wizualnie. Szukamy tłustych plam, które podpowiadają nam gdzie ucieka freon, szukamy luźnych i drgających elementów, oraz je dokręcamy lub trwale przytwierdzamy do konstrukcji maszyny.
 • Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne mycie skraplaczy i całego chiller.
 • W przypadku, gdy chiller wyposażony jest w wymiennik płaszczowo-rurowy oczyszczamy komorę zbiornika i myjemy wężownice z kamienia, oleju i innych zabrudzeń.
 • Jeśli agregat wody lodowej jako parownik wykorzystuje wymiennik płytowy kontrolujemy przepływ i ciśnienie na jego wejściu i wyjściu na tej podstawie wiemy czy parownik jest czysty. W przypadku zatkania wymiennika musimy go umyć. Czytaj więcej w artykule Czyszczenie wymienników ciepła.
 • Kontrola ilości czynnika chłodniczego jego zakwaszenia. Kontrola drożności filtra odkwaszacza w przypadku, gdy jest przytkany wymieniamy jego wsad na nowy oczywiście z funkcją odkwaszania.
 • Bardzo ważny w agregatach wody lodowej jest przepływ chłodzonego medium, dlatego też bardzo poważnie kontrolujemy pompę obiegową mierzymy jej wydajność i ciśnienie. Zawsze kontrolujemy i czyścimy filtr wody umiejscowiony przed wymiennikiem ciepła oraz elementy zabezpieczające takie jak flow switch czy czujnik różnicy ciśnień.
 • Pomiary elektryczne sprężarek, wentylatorów, pomp, oraz pełna kontrola automatyki, a przede wszystkim kontroli i sterowania.
 • Sporządzenie protokołu prac, w którym zawarta jest cała wiedza o urządzeniu, nasze spostrzeżenia i uwagi, a także zagrożenia i czynności, które należy wykonać poza serwisem.

Chiller Serwis – Przegląd zerowy

W przypadku wezwania nas do awarii zawsze wykonywany jest przegląd zerowy przyrównać go można do ekspertyzy. W skład tej usługi wchodzi:

 • Wizualna kontrola urządzenia w poszukiwaniu wycieków freonu, przede wszystkim luźnych podzespołów i innych  elementów.
 • Kontrola zabrudzenia skraplacza i parownika.
 • Dokonujemy pomiary ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji pomiar statyczny, oraz pomiary ciśnienia przy załączonym chillerze.
 • Odkręcenie i wyczyszczenie filtra wody lodowej, kontrola przepływu medium przez wymiennik.
 • Pomiary elektryczne sprężarek, pomp, wentylatorów i innych podzespołów elektrycznych systemu chłodzenia.
 • Sporządzenie protokołu z przeglądu zerowego. Podobnie jak w wariancie serwisu chiller nasz protokół zawiera całą wiedzę o urządzeniu. Nasze spostrzeżenia i uwagi, a także zagrożenia i czynności, które należy wykonać by urządzenie pracowało poprawnie.

Naprawa chiller – ChillerTech Wiktor Aptacy

Po dokonaniu przeglądu zerowego możemy przystąpić do usuwania awarii wiemy, co jest uszkodzone i jakie czynności są niezbędne do przywrócenia sprawności urządzenia. Każda naprawa jest inna, więc nie chcemy się skupić na pojedynczą awarią.

Zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z naszych usług w zakresie naprawy i serwisie chillerów.