Chiller STULZ 253 kW

5/5 - (91 votes)

Chiller STULZ 253 kW z Free cooling | ChillerTechSprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej

ChillerTech poszerzył swój asortyment o następny chiller niemieckiej marki STULZ o mocy chłodniczej 235 kW w parametrze 7 stopni Celsjusza. Nasza Firma pełni usługę skupu, regeneracji, a także odsprzedaży w pełni sprawnych agregatów wody lodowej. Używane chillery na Polskim rynku cieszą się dużo popularnością między innymi przez niską cenę. Dodatkowym aspektem jest to że starsze urządzenia są mocniejsze, jak również trwalsze. Niestety nowe chillery bardzo często starczają na 3-4 lata, a później zaczynają się z Nimi wielkie problemy.

Krótko o marce STULZChiller STULZ 253 kW

Jest to Firma założona w 1974r. znajdujące się w Hamburgu. Urządzenie chłodnicze, a także klimatyzacyjne STULZ są głównie produkowane w Niemczech. Chillery STULZ są dość rzadko spotykane, wręcz nie spotykane na Polskim rynku. Na szczęście Naszej Firmie udało się zdobyć jeden z chillerów tej o to marki i pozwala Nam to na ocenę ich urządzeń.

Serwis Chiller STULZ 235 kW

Niestety chiller Stulz 235 kW z Free cooling był w dość słabym stanie, co świadczyło na brak serwisu. Chiller dodatkowo nie posiadał w sobie czynnika chłodniczego, co mogło sygnalizować wyciek freonu na instalacji freonowej. Serwis wykonał kompleksową naprawę, a także serwis chiller STULZ. Serwis, jak również naprawę powierzyliśmy Firmie z długoletnim doświadczeniem czyli SKiC Robert Aptacy. Firma SKiC Robert Aptacy od wielu lat działa na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Firma ta cieszy się dużo popularnością na Polskim rynku między innymi przez swój Profesjonalizm.

Czynności serwisowe wykonane w agregacie wody lodowej STULZ:

  1. Wizualna ocena agregatu wody lodowej. Skontrolowanie czy na instalacji freonowej nie znajdują się żadnego typu tłuste plamy, które mogłyby sugerować wyciek. Na instalacji nie odnaleźliśmy żadnego typu tłustych plam.
  2. Wyczyszczenie, a także umycie konstrukcji, jak również skraplacza urządzenia. Największą uwagę skupiliśmy na myciu skraplacza który być w dość słabym stanie. Chiller posiada w sobie wewnętrzny Free cooling. Chiller posiada podwójną chłodnice, dlatego należy o Nią strasznie dbać. W przypadku serwisu chillerów zawsze używamy do tego celu myjki wysokociśnieniowej która usuwa zalegający brud.
  3. Napełnienie instalacji freonowej Azotem Technicznym w celu sprawdzenia szczelności instalacji. Czas testu obowiązywał 72h z racji na to że urządzenie nie posiadało w sobie freonu. Wynik testu- urządzenie szczelne.
  4. Skontrolowaliśmy stan oleju w sprężarkach chłodniczych. Poziom oleju prawidłowy.
  5. Wykonanie długotrwałej próżni instalacji freonowej, a także napełnienie instalacji nowym, jak również czystym freonem.
  6. Uruchomiliśmy po kolei każdą sprężarkę, a także wentylator w celu sprawdzenia poprawności pracy. Pomierzyliśmy parametry sprężarek chłodniczych i wentylatorów skraplacza. Wszystkie parametry zgodne z danymi podanymi przez Producenta.

Dodatkowe czynności serwisowe:

Chiller Stulz 253 kW z Free coling

  1. Umycie wymiennika ciepła który znajdował się wewnątrz chiller STULZ 235 kW z Free cooling. Niestety nie wiemy czy chiller pracował na zwykłej wodzi czy glikolu, dlatego dla pewności umyliśmy wymiennik ciepła (parownik). Utrzymanie czystości parownika jest bardzo ważną rzeczą między innymi dlatego że jego zadaniem jest odbiór ciepła. W przypadku gdy parownik jest brudny, bądź zatkany chiller nie odbiera ciepła co przyczynia się dość często do uszkodzenia parownika, lub braku odbioru ciepła.
  2. Wszystkie wentylatory skraplacza działają bez żadnego zarzutu dlatego nie ma potrzeby wymieniana łożysk.

Chiller STULZ cena

Urządzenie SPRZEDANE

Dane Techniczne chiller STULZ 253 kW z Free cooling

-Marka: STULZ

-Moc chłodnicza: 253 kW w parametrze 12/7 stopni Celsjusza

-Chiller posiada Free cooling: TAK

-Ilość i rodzaj sprężarek: 6 sprężarek marki Copeland Scroll ZR19M3E-TWD-561

-Ilość układów chłodniczych: 2 niezależne układy chłodnicze posiadające po 3 sprężarki

-Rok urządzenia: 2011 r.

-Rodzaj freonu: R407C

-Liczba wentylatorów: 10 szt.

Chiller STULZ 253 kW z Free cooling | ChillerTech – Blisko 86 chillerów dostępnych od ręki!

Chiller Stulz 235 kW z Free cooling