Chiller Trane 300 kW

4.9/5 - (57 votes)

Agregat wody lodowej chiller Trane ERTWA213 o wydajności chłodniczej 300 kW | ChillerTechChillery używane!

ChillerTech wciąż poszerza swój asortyment urządzeń chłodniczych. Nasza Firma w ostatnim czasie odkupiła agregat wody lodowej marki Trane ERTWA213 o mocy 300 kW. Chiller Trane ERTWA213 był poddawany regularniej konserwacji przez Naszą Firmę. Dodatkową zaletą jest to że jest to urządzenie marki Trane, które idealnie wpisuje się na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Chillery tej marki przy regularnym serwisie działają bez zarzutu, a także przez wiele lat.

Kontrola chiller Trane 300 kW

Agregat wody lodowej Trane 300 kW z gwarancją

 1. Skontrolowaliśmy instalację freonową pod kątem ewentualnych wycieków, a także sam stan urządzenia. Tłuste plamy mogę Nam sugerować wyciek freonu, a co za tym idzie oleju. Szukamy także miejsc w których mogła wystąpić korozja, niedokręconych podzespołów itd.
 2. Skontrolowaliśmy ilość czynnika chłodniczego znajdującego się wewnątrz instalacji freonowej. Ilość czynnika chłodniczego zgodna.
 3. Sprawdziliśmy jak również skontrolowaliśmy poprawność działania sterownika.
 4. Przejrzeliśmy także historię błędów widniejących na sterowniku chiller Trane 300 kW. Nie odnaleźliśmy żadnych błędów i awarii które należało by natychmiastowo skontrolować.
 5. Sprawdziliśmy zabrudzenie parownika, jak również skraplacza Chiller Trane ERTWA213 o mocy 300 kW.
 6. Urządzenie chiller Trane ERTWA213 zostało zdemontowane i zwiezione do Naszego Serwisu.

Serwis Chiller Trane 300 kW

 1. Odzyskaliśmy, a także przeważyliśmy czynnik chłodniczy znajdujący się wewnątrz instalacji freonowej. Ilość czynnika prawidłowa, nie mamy do czynienia z ubytkiem freonu.
 2. Wymiana filtrów/osuszaczy znajdujących się po stronie freonowej. Zawsze wymiany wkładu filtrów w chillerach. Zadaniem filtrów jest oczyszczenie instalacji freonowej z wilgoci, a także brudu powstałego przy procesie spawania.
 3. Umyliśmy, jak również wyczyściliśmy skraplacz i parownik urządzenia chiller Trane ERTWA213. Utrzymanie czystości parownika jest bardzo ważne w każdym agregacie wody lodowej. Parownik jest odpowiedzialny za odbiór ciepła, a w przypadku gdy jest on brudny odbiór ciepła jest słabszy. Wiąże się to z zwiększeniem roboczo-godzin urządzenia oraz dłuższym dochodzeniem do żądanej temperatury medium chłodzącego.
 4. Uzupełniliśmy instalację freonową nowym i czystym czynnikiem chłodniczym.
 5. Umyliśmy konstrukcję urządzenia w celu usunięcia zalegającego brudu oraz tłuszczu. Chiller pracował wewnątrz hali co znacznie przyczyniło się do jego zabrudzenia. Stan wizualny po umyciu Naszym zdaniem bardzo dobry.
 6. Usunęliśmy ostatnie alarmy ukazane na sterowniku chillera Trane ERTWA213 o mocy 300 kW

Dane techniczne chiller Trane 300 kW

Tabliczka znamionowa chiller Trane ERTWA213 300 kW

-marka: Trane
-Model: ERTWA213
-Numer seryjny: EKL2184
-Dwa niezależne układy chłodnicze
-Moc chłodnicza: 300 kW w parametrze 10 stopni Celsjusza
-Chiller: minusowy
-Rok produkcji: 2001 r.
-Waga: około 3000 kg
-Czynnik chłodniczy: R404a
-Ilość i rodzaj sprężarek: 2 sprężarki śrubowe
-Parownik: płaszczowo- rurowy (jeden z najczęściej spotykanych w przemyśle)

Agregat wody lodowej Trane 300 kW z gwarancją | ChillerTech