Chiller Trane ECGAN600 150 kW

5/5 - (65 votes)

Chiller agregat wody lodowej Trane ECGAN600 150 kW | ChillerTech

ChillerTech świadczący usługę skupu, kompleksowej regeneracji, sprzedaży, a także wynajmu agregatów wody lodowej, dry coolerów oraz innych części chłodniczych (Nasz Sklep). Posiadamy w swej ofercie chiller znanej i cenionej marki Trane typ ECGAN600 o mocy chłodniczej wynoszącej 150 kW. Nasze urządzenie czyli chiller Trane ECGAN600 jest w pełni sprawny, a także gotowy do natychmiastowej pracy. Chillery producenta Trane to flagowe urządzenia które cieszą się popularnością na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Agregat wody lodowej Trane ECGAN600 odkupiliśmy od Klienta który wymienił swoje urządzenie z racji na większe zapotrzebowanie w chłód technologiczny.

Serwis chiller Trane ECGAN600 150 kW

Chiller Trane ECGAN600 150 kW był niestety w dość słabym stanie. Niektóre wady który znajdowały się w urządzeniu nie były Nam przedstawione. Zadaniem Chillera w fabryce było zapewnienie odpowiedniego parametru medium który chłodził maszyny. Jednak z racji na to że urządzenia marki Trane cieszą się dużym popytem odkupiliśmy chiller Trane ECGAN600. Zdemontowaliśmy maszynę, jak również zwieźliśmy ją do Naszego Serwisu.

Chiller Trane cena

Chiller Trane SPRZEDANY

Czynności serwisowe chiller Trane ECGAN600 150 kW:Serwis chiller Trane ECGAN600

  1. Wizualnie oceniliśmy stan techniczny agregatu wody lodowej. Za pomocą detektora nieszczelności skontrolowaliśmy czy na instalacji freonowej nie znajduję się ewentualna nieszczelność. Niestety znaleźliśmy na chłodnicy widoczne ślady wycieku.
  2. Umyliśmy, jak również wyczyściliśmy konstrukcję i skraplacz urządzenia. W celu jak najlepszych efektów, a także usunięcia zalegającego brudu użyliśmy myjki wysokociśnieniowej.
  3. Niestety chłodnica przy załadunku została pogięta, dlatego Nasz Serwis wyprostował lamele chłodnicy.
  4. Skontrolowaliśmy stan oleju w sprężarkach jak również jego kolor. Stan oleju jak i jego kolor prawidłowy.
  5. Odzyskaliśmy, przeważyliśmy, a także oczyściliśmy czynnik chłodniczy znajdujący się w instalacji freonowej.
  6. Wykonaliśmy próbę szczelności której zadaniem było sprawdzenie szczelności instalacji freonowej. Znaleźliśmy wyciek na chłodnicy, a także przy sprężarce. Nieszczelności znajdujące się na instalacji zostały usunięte. Po zaspawaniu nieszczelności poddaliśmy urządzenie 48 godzinnej próbie. Wynik próby: Szczelny
  7. Pomierzyliśmy prądy elektryczne sprężarek chłodniczych i wentylatorów skraplacza. Wszystkie odczyty zgodne z parametrami podanymi przez producenta.

Czynności dodatkowe:

  1. W przypadku tego chillera pracował on na glikolu, co przyczyniło się do do tego że wymiennik ciepła jest czysty. Każde urządzenie które posiada w sobie wymiennik ciepła jest przez Nasz Serwis czyszczony. Umyliśmy wymiennik ciepła specjalną myjką zaprojektowaną przez Naszą Firmę, a także Firmę z długoletnim doświadczeniem czyli SKiC Robert Aptacy. Brudny wymiennik ciepła może przyczynić się do nieprawidłowej pracy urządzenia.
  2. Wy-serwisowaliśmy jak również zregenerowaliśmy pompę wody którą była osadzona w agregacie wody lodowej Trane ECGAN600 który posiadamy. Wymieniliśmy łożyska i uszczelniacze w pompie wody. Na pompie wody znajdował się zaschnięty glikol który sygnalizował Nam że z pompy ciekło. Pod uwagę także wzięliśmy że na konstrukcji znajdował się rozlany glikol.
  3. Wyczyściliśmy filtr znajdujący się na instalacji wody lodowej który był już zamontowany wewnątrz chilllera. Nie mieliśmy pewności co do czystości wkładu filtra, dlatego go wymieniliśmy na nowy.

Dane Techniczne Agregatu wody lodowej Trane 150 kWChiller Trane ECGAN600 150 kW

Marka: Trane

Typ: ECGAN600

Numer Seryjny: P452334

Moc chłodnicza: 150 kW

Stan: Bardzo dobry

Ilość Freonu: C1=22 kg /C2=22 kg

Rodzaj freonu: R407C

Rok urządzenia: 2007 r.

Liczba wentylatorów: 6

Rodzaj i ilość sprężarek: 4x sprężarek marki Danfoss Trane Scroll CSHA 150KE

Ilość układów chłodniczych: 2 oddzielne nie zależne

Chiller agregat wody lodowej Trane ECGAN600 150 kW | ChillerTech – Chillery używane

Film ukazujący chiller przed wykonaniem serwisu