Chiller Vertiv 120 kW

4.8/5 - (18 votes)

Chiller Vertiv 120 kW z funkcją Free coling | ChillerTechSprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej

Zminimalizuj koszty i zwiększ wydajność Twoich urządzeń. Kompleksowe usługi w zakresie doradztwa, a także optymalizacji koszów chłodzenia, które pozwolą Ci na osiągnięcie najwyższych wydajności. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe systemów chłodzenia opartych o wodę lodową, jak również urządzeń rynku HVACR. Wydajność i bezpieczeństwo w każdej chwili.

Urządzenia, jak również sprzęt z zakresu chłodzenia i stabilizacji przeróżnych procesów chemicznych, czy też przemysłowych. Wysokowydajne agregaty wody lodowej renomowanych producentów, w zakresie wydajności od 1 kW, aż po 1,5 MW. Usługi w zakresie sprzedaży, jak również wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego agregatów wody lodowej renomowanych producentów. Szeroki asortyment pozwala Nam na zachowanie najwyższych standardów, jak również dostawę dowolnego urządzenia dopasowanego pod ściśle określone wymagania Naszego Klienta. Skontaktuj się z Nami już dziś i sprawdź jakie to proste! 

Dysponując najwyższej klasy sprzęt z rynku HVACR pragniemy Państwu zaprezentować wielofunkcyjny oraz w pełni innowacyjny chiller marki Vertiv o wydajności chłodniczej 120 kW z funkcją Free cooling. Zastosowane sprężarki typu Scroll, jak również nowoczesna budowa pozwala Nam na osiągnięcie pełnego potencjału, a także wręcz natychmiastowy rezultat jakim jest żądana temperatura. Nowoczesna konstrukcja, a także zastosowane komponenty, w tym zawór trójdrożny pozwalający Nam na znaczne zmniejszenie rachunków za prąd. Ważnym podkreślenia jest również zastosowany wewnątrz urządzenia zbiornik buforowy o pojemności 200 l, którego głównym zadaniem jest ograniczenie nadmiernego załączania się urządzenia. 

Agregat wody lodowej Vertiv 120 kW

Urządzenia, jak również sprzęt marki Vertiv to dość niespotykane urządzenia, pomimo wielu zalet do których należy m.in. zastosowanie opcji jaką jest Free cooling, czy też osadzony wewnątrz zbiornik buforowy. Firma Vertiv to prężnie rozwijająca się marka działająca na rynku już od blisko 50 lat. Sama firmy posiada w swej ofercie szeroką gamę urządzeń z zakresu chłodzenia, a przede wszystkim stabilizacji przeróżnych parametrów na potrzeby klimatyzacji, bądź też chłodzenia maszyn czy też serwerowni. Agregaty wody lodowej z funkcją free coling. Sprawdź już dziś jak wiele możesz zyskać!

Rozwiązania dopasowane pod Twoje wymagania: 

 1. Innowacyjne sprężarki typu scroll o obniżonym poziomie głośności renomowanej marki Copeland
  Małe gabaryty, jak również wysoka sprawność energetyczna, a co najważniejsze udoskonalana od blisko 100 lat budowa czyni tego typu sprężarki niezawodnym rozwiązaniem. Zastosowane wewnątrz urządzenia sprężarki typu scroll renomowanej marki Copeland pozwalają Nam na osiągnięcie pełnego potencjału urządzenia, a także bezpieczeństwo w każdej chwili.
 2. Płytowy wymiennik ciepła o podwyższonym współczynniku przenikalności cieplnej
  Niezawodność i bezpieczeństwo to tylko jedne z kilu cech, które charakteryzują tego typu wymienniki ciepła. Wartym podkreślenia jest zarówno fakt, iż sama żywotność tego typu wymienników przy zoptymalizowanym systemie chłodzenia wynosi ponad 25 lat. Wykonana ze stali kwasoodpornej budowa pozwala Nam na znaczne podwyższenie współczynnika przenikalności cieplnej, a co najważniejsze rezultaty z procesie zbijania temp. medium chłodzącego. To właśnie ten fakt zdecydował, o tym iż chiller jakim jest Vertiv może pracować w temp. nawet 45 oC. 
 3. Wersja o obniżonym poziomie głośności
  Zastosowane podzespoły, a także inteligentny sterownik marki Emicon pozwala Nam na bardzo cichą i płynną pracę. Wentylatory osiowe o zmiennej prędkości, które wyposażone są w falownik znacznie zmniejszają głośność całego urządzenia. Wartym podkreślenia jest zarówno dodatkowe wyposażenie, a mianowicie zastosowana izolacja akustyczna tzn. wygłuszająca. Efektem tego jest głośność na poziomie ok. 61 dB(A) co jest bardzo dobrym wynikiem na tle konkurencji. 
 4. Solidna i wyjątkowa konstrukcja
  Bezpieczeństwo i wytrzymałość. Wynikiem tak dużej popularności urządzeń marki Vertiv na rynku niemieckim jest wysoka wytrzymałość. Wyselekcjonowane produkty, a także nowoczesny system operacyjny odpowiadający za nienaganną pracę urządzenia którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa.
 5. Innowacyjny, jak również prosty w obsłudze sterownik marki Emicon
  Wyjątkowy pod każdym względem. Sterownik marki Emicon pozwalający Nam na pracę w każdych warunkach.
 6. Chłodzenie w trybie Free cooling
  Innowacyjny, a zarazem wyjątkowy system sterowania zaopatrzony jest w opcję Free cooling. Zawór trójdrożny marki Siemens wykonuje pomiary temp. na zewnątrz, a także temp. medium chłodzącego. Ważnym podkreślenia jest fakt, iż Free cooling pracuje, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż temp. zadana. Z tego właśnie względu w przypadku dość wysokiego parametru tak ważnym elementem jest stosowanie tzw. dry coolerów inaczej Free cooling. Energooszczędna praca, której efekt jest równie imponujący jak w przypadku pracy sprężarek chłodniczych.

Skontaktuj się z Nami już dziś

Urządzenie w pełni sprawne i gotowe do natychmiastowej pracy.

Specyfikacja techniczna:

Chiller Vertiv 120 kW z funkcją Free cooling

 • Producent: Vertiv
 • Model: FG0011/E/1/9/1/D/1/0/1/0/0/1/0
 • Moc chłodnicza: 120 kW
 • Free cooling: Tak
 • Zastosowany czynnik chłodniczy, jak również jego ilość: R410A   /   obieg A – 18 kg
 • Ilość obiegów chłodniczych: 1 obieg chłodniczy
 • Rok produkcji: 2017 r.
 • Króćce połączeniowe: gwint 2 1/2″ – DN65
 • Zakres pracy: od 5 oC do 25 oC
 • Liczba, a także rodzaj sprężarek: 2 szt. sprężarki typu scroll Copeland
 • Wymiary: szerokość – 1200 mm; długość – 3010 mm; wysokość – 1900 mm
 • Waga: ok. 1520 kg

Sprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej

Agregaty wody lodowej to urządzenia, których główną funkcją, a jednocześnie zadaniem jest zachowanie ściśle określonych parametrów w zakresie temp. od -23 oC, aż po 45 oC. Wynikłe z tego korzyści jakimi jest choćby obniżona ilość czynnika chłodniczego, jak również małe gabaryty przyczyniły się do dużej popularności tego typu rozwiązań. Zyskaj przewagę nad konkurencją!

Chillery z funkcją free cooling to dość powszechnie stosowane urządzenia, których popularność wciąż rośnie, patrząc choćby na korzyści jakie za sobą niesie. Nazwa jaką jest „Free cooling” zapożyczona z języka angielskiego w polskim znaczeniu jak wszyscy wiemy oznacza „darmowe chłodzenie”. Według niektórych jest to wręcz niemożliwe, co niekoniecznie jest prawdą patrząc choćby na technologię jaką są dry coolery. To właśnie główną rolą dry coolerów jest ograniczenie pracy energochłonnych chillerów uzyskując ten sam efekt chłodzenia.

Nie wierzysz? Sprawdź już dziś i przekonaj się Sam.

Free cooling to rozwiązanie, które opiera się na różnicy temperatury medium chłodzącego, a temperaturą na zewnątrz. System chłodzenia oparty o wymiennik ciepła w formie chłodnicy powietrza, który komunikuje się ze sterownikiem. Pomiary temperatur, jak również specjalny system operacyjny komunikuje się z zaworem trójrożnym.

Chiller Vertiv 120 kW z funkcją Free cooling | ChillerTech – Sprzedaż i wynajem agregatów wody lodowej