Chłodzenie extrudera | Wtryskarki do produkcji folii

Dziękuje

Chłodzenie extrudera – ekstrudera wtryskarek do produkcji folii | ChillerTech

W każdym etapie produkcji, gdzie wykorzystywany jest więcej niż jeden extruder, a złożony proces wymaga eksploatacji również innych maszyn, niezwykle ważne jest utrzymanie temperatury na właściwym poziomie. Jeśli standardowe wentylatory nie spełniają swojej funkcji, sięgnij po inne rozwiązania. Sprawdź, co możesz zyskać wybierając systemy chłodzenia od firmy ChillerTech.

Chłodzenie ekstrudera ChillerTech

Dlaczego chłodzenie ekstrudera – extrudera jest tak ważne?

Niezależnie czy ekstrudery – extrudery wykorzystujesz do mniejszych działań, związanych z drukiem 3D czy do masowej produkcji np. folii. Twój sprzęt musi mieć zapewnione odpowiednie parametry chłodzenia. Inaczej nie będziesz zadowolony z efektów albo nie wyprodukujesz danej partii na czas. Właściwa temperatura ma natomiast priorytetowe znaczenie. Aby zapewnić stały strumień rozgrzanej masy czy roztopionego granulatu i uniknąć błędów produkcyjnych, np. pod względem grubości folii.

Wiadomo bowiem, że jednym z ważniejszych czynników całego procesu, jest utrzymanie stałej w okolicach 10 stopni Celsjusza temperatury w rękawie folii. Inaczej rękaw zacznie pływać, co przełoży się na niestabilny druk folii albo wydłużenie całego procesu produkcyjnego. Jeśli zastosujesz agregat wody lodowej, to zapewnisz sobie również odpowiednie chłodzenie dla pozostałych urządzeń, między innymi pomp próżniowych czy szaf sterowniczych. Przegrzanie tych urządzeń nie tylko nie pozwoli na kontynuowanie pracy, ale może skutkować poważnymi awariami w przyszłości. Z pewnością standardowy wentylator nie zapewni Ci tych samych efektów, co właśnie skuteczny i niezawodny agregat wody lodowej od firmy ChillerTech.

Nasza propozycja na skuteczne chłodzenie ekstrudera

Firmy, które Nam zaufały i zwróciły się do Nas z prośbą o wprowadzenie właściwych parametrów chłodzenia. Dziś cieszą się niezawodną i właściwą pracą całego parku maszynowego.

Stworzyliśmy kompatybilny nie tylko z ekstruderem, ale również z pozostałymi maszynami, wykorzystywanymi w produkcji system chłodzenia. Nasze systemy chłodzenia oparte są na chiller, oraz dry cooler. Ten chiller jest nie tylko optymalny pod względem chłodzenia, ale przede wszystkim idealny do pracy w ekstremalnych warunkach, czyli tam, gdzie panuje wysoka temperatura i jest duże zapylenie kurzem.

Autorskim rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie dwóch dry coolerów. Jeden z nich pełni funkcję skraplacza gazu, a drugi ma za zadanie utrzymać temperaturę, adekwatnie do panujących warunków pogodowych. Jeśli więc w cieplejsze dni jeden dry cooler nie nadąży z utrzymaniem temperatury na poziomie 10 stopni Celsjusza, do pracy zostanie automatycznie uruchomiony drugi dry cooler. Co przekłada się na utrzymanie stabilnej temperatury przez cały rok, bez konieczności nadmiernego eksploatowania jednego dry coolera.

Zapraszamy do współpracy. Znając Państwa potrzeby dopasujemy system chłodzenia ekstruderów – extruderów, zarówno dla mniejszej firmy, jak i większej hali produkcyjnej.

Chłodzenie maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych

no images were found

Chłodzenie extrudera – ekstrudera | Wtryskarki do produkcji folii | ChillerTech

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.