Chłodzenie maszyn przemysłowych

Chłodzenie maszyn i urządzeń przemysłowych wodą lodową

Urządzenia, jak również maszyny przemysłowe w pewnym momencie wymagają chłodzenia. Zadaniem systemu chłodzenia jest zapewnienie odpowiedniego parametru, ciśnienia i przepływu w celu jak najszybszego schłodzenia maszyn, bądź urządzeń klienta. ChillerTech to firma z wieloletnim doświadczeniem która działa na rynku chłodnictwa i klimatyzacji od lat. Naszym zadaniem jest dostarczenie klientowi innowacyjnego oraz najwyższej jakości systemu chłodzenia maszyn i urządzeń. Odpowiednio zaprojektowana i zbudowana instalacja, bądź system chłodzenia pozwoli Nam na bezawaryjne, wydajne i bezpieczne chłodzenie w każdym momencie. 

System chłodzenia maszyn  i urządzeń przemysłowychChłodzenie maszyn przemysłowych

Odpowiednie chłodzenie maszyn i urządzeń przemysłowych jest niezmiernie ważnym elementem w każdej Firmie. Systemy wody lodowej są coraz popularniejszym system chłodzenia. Instalacje oraz systemy oparte o wodę lodową są przede wszystkim bezpieczniejsze dla środowiska. ChillerTech pełni usługi projektu, budowy i modernizacji systemów oraz instalacji wody lodowej. Systemy chłodzenia maszyn przemysłowych wymagają odpowiednio dobranych średnic rur, ich grubości oraz rodzaju. Źle lub nie odpowiednio poprowadzona instalacja może wiązać się z późniejszymi problemami, które są nie pożądane. Zaufaj Profesjonalistą!

Odpowiedni parametr medium chłodzącego

Technologie chłodzenia od ChillerTech zapewniają Twoim maszyną lub urządzeniom odpowiedni parametr. Wykorzystując specjalnie dobrane zbiorniki buforowe pozwalają Nam na mniejszą ilość roboczo-godzin urządzenia. Pozwala on również na rzadsze załączanie się urządzeń chłodniczych. Parametry medium chłodzącego zależą od procesu oraz maszyny. W przypadku maszyn produkujących folie czy plastik temperatura waha się blisko 10oC, a dla chłodzenia oleju jest to parametr ok. 17oC-22oC. Parametry wody lodowej są różne z racji na rodzaj i markę maszyny. Czytaj więcej na temat parametrów wody lodowej

Odpowiednie ciśnienie medium chłodzącegoChłodzenie maszyn przemysłowych

Zastosowanie odpowiedniego rodzaju pomp wody których zadaniem jest dostarczenie medium chłodzącego także odgrywa znaczącą rolę. Zbyt niskie ciśnienie może prowadzić do problemów i awarii na urządzeniu, bądź maszynie. Ciśnienie robocze w urządzeniach i maszynach przemysłowych zazwyczaj wynosi od 2,5 BAR – do nawet 4 BAR zależnie od maszyny. Nie odpowiednie ciśnienie medium chłodzącego również odgrywa rolę w odbiorze ciepła. Urządzenie chłodnicze w tym przypadku (agregat wody lodowej) potrzebuje odpowiedniego ciśnienia, a zarazem przepływu.

Odpowiedni przepływ medium chłodzącego 

Ciśnienie i odpowiedni parametr jest ważnym elementem. Trzecim, a zarazem najważniejszym czynnikiem wpływającym na odpowiedni parametr jest przepływ czynnika chłodzącego. Brak przepływu przyczynia się do braku odbioru ciepła. Zbyt duży przepływ, jak i zbyt mały przepływ prowadzi do braku chłodzenia. W przypadku budowy systemu chłodzenia maszyn przemysłowych zawsze prosimy klienta o informację na temat ciśnienia roboczego, przepływu i żądanego parametru. Zobacz co znajdziesz w projekcie systemu wody lodowej. Czytaj więcej co znajdziesz w projekcie wody lodowej.

Poprawne dobranie urządzenia chłodniczego

ChillerTech pełni usługi skupu, kompleksowej regeneracji, sprzedaży i wynajmu agregatów wody lodowej dowolnego producenta, mocy chłodniczej czy typu. Posiadamy dostęp do nowych, a także używanych wytwornic wody lodowej takich marek jak: Trane, Carrier, Berling, MTA, ClimaVeneta, Clivet, Airwell, Stulz, Hyfra itd. Chillery od ChillerTech cechują się wydajną i bezawaryjną pracą.

Odpowiednio dobrana moc chłodnicza urządzenia pozwoli Twojej Firmie na:

  • Niższe koszty utrzymania. Koszty związane z pracą urządzenia chłodniczego również wpływają na rentowność Firmy.
  • Niższe koszty eksploatacyjne. Przemysłowe, a zarazem duże urządzenia wiążą się ze zwiększonymi kosztami eksploatacyjnymi. Pozwól aby doborem zajęła się Firma z doświadczeniem.
  • Mniejsza ilość czynnika chłodniczego. Większa moc chłodnicza bardzo często wiąże się ze zwiększoną ilością czynnika chłodniczego (freon). W przypadku awarii, bądź naprawy ilość freonu jest zminimalizowania do minimum. Dbajmy o Nasze Środowisko!

Zalety opisane powyżej to jedne z powodów dla których warto odpowiednio dopasować chiller. Maszyny, jak również urządzenia przemysłowe wymagają odpowiedniego parametru, mocy, przepływu i ciśnienia. Wybierając ChillerTech masz pewność że cała inwestycja będzie na najwyższym poziomie.

Zastosowanie Free coolingu w przemyśleChłodzenie maszyn przemysłowych wodą lodową

ChillerTech wykorzystuje nowoczesne systemy chłodzenia które pozwalą Naszemu Klientowi na zminimalizowanie kosztów pracy urządzeń. Free cooling inaczej dry cooler to nowoczesny system chłodzenia który nie zawiera w swej budowie żadnych sprężarek, presostatów i innych podzespołów chłodniczych. Free cooling do chłodzenia wykorzystuje zimne powietrze które jest na zewnątrz.  W przypadku gdy temperatura (parametr) na zewnątrz jest niższa, niż temperatura medium chłodzącego za chłodzenie odpowiedzialny jest Free cooling. Czytaj więcej na temat Free cooling.

Chłodzenie maszyn i urządzeń przemysłowych wodą lodową | ChillerTech