Chłodzenie Waldrich Coburg Taurus 3D

5/5 - (2 votes)

Chłodzenie frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D | ChillerTechInnowacyjne systemy chłodzenia

Bezpieczeństwo i wydajność. Chillery renomowanych marek charakteryzujące się elastyczną pracą oraz podwyższoną wydajnością w celu zachowania najwyższych standardów. Urządzenia, a także sprzęt znajdujący się w ofercie ChillerTech stosowane są w wielu gałęziach przemysłu, również w frezarkach marki Waldrich Coburg Taurus 3D. Wielu z Nas wie jak ważnym elementem jest stabilną, a przede wszystkim wydajna praca systemu chłodzenia. Dążąc do perfekcji oraz uzyskania jak najlepszych efektów, będąc przy tym ekonomicznym chcemy Państwu zaprezentować innowacyjny system chłodzenia oparty o wodę lodową.

Chłodzenie Waldrich Coburg Taurus 3D
Chłodzenie Waldrich Coburg Taurus 3D

W ostatnim czasie Naszym zadaniem wraz z firmą SKiC Robert Aptacy był serwis, jak również naprawa agregatu wody lodowej Lahntechnik DK 260-4KK. Głównym zadaniem urządzenia jest utrzymanie stałego parametru oleju w maszynie CNC Taurus 3D. Układ chłodzenia jest jednak mocno skomplikowany, a także rozbudowany. Jest to chiller zarówno do chłodzenia silników, przekładni i wrzeciona. Wartym podkreślenia jest również fakt, iż dane sekcje maszyny potrzebują stabilizacji termicznej. Specjalne czujki mierzą temperaturę otoczenia, a dopiero po niej urządzenie stabilizuje dany obwód.

Układ chłodzenia frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D

Przegląd zerowy zwany również technicznym układu chłodzenia opartego o chiller LahnTechnik KES 260-04.

  • Na urządzenia chłodniczym pojawił się błąd dotyczący awarii jednego z czujników. Błąd wyświetlony na sterowniku dotyczył błędu F1H – uszkodzony sensor 1. Obsługa techniczna zauważyła jednak, że chiller wskazał „temperatura chłodzonego medium” na poziomie 365 oC.
  • Układ sterowania zablokowany systemowo przez Producenta.
  • Ponadto z powodu uszkodzenia jednej z głównych czujników urządzenie zostało wyłączone. Miało to zabezpieczyć system / układ przed ewentualną awarią. Zleceniodawca niestety nie mógł Sobie pozwolić na przestój maszyny oraz personelu, a co gorsza strat jakie mógłby ponieść w wyniku tej awarii. Temperatura na poziomie ok. 40 oC już niestety uniemożliwiła dalszą pracę. Żaden z podzespołów znajdujących się w urządzeniu się nie uruchamia. 
  • Sporządzenie protokołu z wykonania przeglądu technicznego / zerowego urządzenia. W przypadku jakichkolwiek awarii, bądź uszkodzenia Klient zostaje o tym informowany, jak również zostaje przesłana drogą mailową poglądowa oferta dotycząca naprawy urządzenia/sprzętu.

Naprawa układu chłodzenia frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D

Chłodzenie frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D
Chłodzenie frezarki Waldrich Coburg Taurus 3D

Po akceptacji kosztów naprawy w trybie natychmiastowym przeszliśmy do czynności naprawczych, celem uruchomienia zarówno maszyny, a także urządzenia. 

  • W celu naprawy wyłączyliśmy chiller Lahntechnik, a następnie przeszliśmy do odszukania i wymiany sensora / czujnika. Klient dysponował na szczęście dysponował schematem elektrycznym urządzenia. Jednak schemat w żaden sposób nie odzwierciedla połączeń oraz oznaczeń. Jednak Naszemu Serwisowi nie sprawiło to najmniejszego problemu.
  • Nadpisania oraz naniesienie poprawek w dokumentacji urządzenia, jaką dysponował Zleceniodawca. 
  • Rozruch urządzenia. W celu oceny wydajności oraz pracy uruchomiliśmy urządzenie. Chiller Lahntechnik zaczął pracować prawidłowo, a w dodatku po wymianie czujnika na sterowniku nie wyświetla się żaden alarm. 
  • Kontrola podzespołów. W trosce o bezpieczeństwo Nasz Serwis wykonał wszelkiego rodzaju pomiary elektryczne podzespołów mechanicznych. Weryfikacja, kontrola, jak również pomiary podzespołów takich jak: sprężarka chłodnicza, wentylator skraplacza oraz automatyka kontrolno-pomiarowa. Kontroli zostały poddane również podzespoły zabezpieczające takie jak flow-switch znajdujący się zarówno po stronie układu wodnego jak i układu oleju.
  • Na prośbę naszego Klienta skontrolowaliśmy parametry nastaw oraz pracy urządzenia. Parametry jak najbardziej zgodne. 
  • Zakończenie prac. Po wykonaniu w/w czynności zakończyliśmy jakiekolwiek prace przy urządzeniu. Chiller pracuje bardzo dobrze ponadto szybko zbija temperaturę do parametrów żądanych. 

Chłodzenie Waldrich Coburg Taurus 3D – Wynik prac

Urządzenie, a mianowicie chiller Lahntechnik KES 260-04 pracuje prawidłowo. Cicha praca całego urządzenia oraz wysokiej jakości stabilizacja parametrów nawet podczas pracy wszystkim urządzeń. System oleju pracuje bez żadnych zastrzeżeń, a sama obrabiarka zaczęła ponownie pracować. Wszelkiego rodzaju pomiary zgodne z DTR urządzenia. Klient jak najbardziej zadowolony ze współpracy z Naszą Firmą.

Chłodzenie maszyn i urządzeń

Wszelkiego rodzaju maszyny, jak również urządzenia wymagają ściśle określonego chłodzenia. To właśnie dzięki ściśle dobranym urządzeniom, jak również technologii większość zakładów jest w stanie funkcjonować praktycznie o każdej godzinie oraz każdy dzień. Pamiętajmy jednak, że właśnie za ten złożony proces jest odpowiedzialne urządzenie z zakresu chłodzenia, bądź stabilizacji. Pozwól, aby Twoimi urządzeniami zaopiekowali się Specjaliści!

Blisko 20 letnie doświadczenie, personel inżynierów oraz ciągła chęć dążenia do perfekcji przyczyniła się do szybkiego rozwoju firmy ChillerTech. Wciąż poszerzająca się oferta jest w stanie zagwarantować kompleksowe usługi począwszy od doboru urządzenia oraz zoptymalizowania kosztów, aż po budowę i montaż, a kończąc po serwis, jak również naprawę. Nowoczesne systemy chłodzenia oparte o wodę lodową. Wydajność i bezpieczeństwo to jedne z cech jakie powinny charakteryzować każdy system, bądź układ chłodzenia. Dysponując najnowocześniejszą technologią oraz podzespołami renomowanych marek jesteśmy w stanie zagwarantować Swym Klientom chłodzenie za pomocą Free cooling. Zmniejsz koszty pracy, aż o 65%. Przekonaj się Sam i ciesz się pracą na najwyższym poziomie. Jesteśmy tu dla Ciebie!

Chłodzenie Waldrich Coburg Taurus 3D | ChillerTech – Innowacyjne systemy chłodzenia