Dry Cooler Free cooling

5/5 - (139 votes)

Free cooling – Dry cooler | ChillerTechSprzedaż i wynajem urządzeń z zakresu chłodzenia 

Nowoczesne systemy chłodzenia oparte o wodę lodową, które pozwolą Ci na ogromne oszczędności, jak również stabilną temperaturę niezależnie od warunków zewnętrznych. Intuicyjne i proste w obsłudze systemy chłodzenia, których wydajność zachwyca. Innowacyjne i wyjątkowe pod każdym względem urządzenia z zakresu chłodzenia oraz stabilizacji przeróżnych procesów technologicznych. Agregaty wody lodowej o podwyższonym współczynniku EER oraz COP z funkcją Free cooling pozwolą Ci znaczącą zmniejszyć rachunki za prąd. Kompleksowe usługi w zakresie wyboru technologii chłodzenia otwierają przez Nami nowe możliwości, a Ty nie musisz się o nic obawiać!

Wydajność i bezpieczeństwo w każdej chwili! Doraźne przeglądy techniczne i okresowe urządzeń, jak również sprzęt z zakresu chłodzenia. Skrupulatne testy sprawności, które pozwolą Ci na stałą wydajność. Kompleksowe usługi w zakresie projektu, budowy i modernizacji systemów, jak również instalacji wody lodowej pod indywidualne potrzeby Klienta. Szeroki asortyment urządzeń chłodniczych pozwala Nam na zachowanie najwyższych standardów oraz wydajności w zakresie od 1 kW, aż po 1,5 MW. Długoletnie doświadczenie, zdobyta wiedza oraz ciągłą chęć rozwijania się gwarantują optymalne i niezawodne rozwiązania w zakresie chłodzenia.

Free Cooling

Zminimalizuj rachunki za prąd. Fachowe doradztwo oraz innowacyjna technologia pozwalająca Nam na stabilną temperaturę dopasowaną pod Twoje indywidualne oczekiwania. Coraz to szersze grono odbiorców przyczyniło się do szybkiego osiągnięcia miana lidera na rynku HVAC/R przez firmę ChillerTech. Jednocześnie pozwoliło Nam to na znaczącą redukcję rachunków za prąd Naszych Klientów wykorzystując technologię opartą o Free cooling. 

Usługi w zakresie projektu systemów, a także instalacji wody lodowej o różnym parametrze. Wysokim w przypadku chłodzenia maszyn i urządzeń. Średnim w przypadku klimatyzacji, a także niskim w przypadku chłodzenie procesów przemysłowych czy też chemicznych. Tematem tego artykułu natomiast jest pokazanie korzyści jakie mogą płynąć wykorzystując technologię jaką jest Free cooling.

Zastosowanie Dry cooler czy też  Free cooling według Nas konieczne jest w wariancie dość wysokich temperatur medium chłodzącego, a także w przypadku dość dużej wydajności chłodniczej. Pamiętajmy, iż w przypadku dość niskiej temperatury na zewnątrz do chłodzenia wykorzystujemy energooszczędny dry cooler. To właśnie pozwala na znaczne ograniczenie pracy chiller, którego pobór jest znaczącą wyższy. Jednocześnie pozwala Nam to na znaczne zredukowania roboczo-godzin chiller wpływając tym samym korzystnie na jego żywotność. Niestety z roku na rok cena energii elektrycznej wciąż rośnie przyczyniają się tym samym do szukania alternatywnych systemów chłodzenia, których pobór jest niższy. Zobacz jak wiele możesz zyskać!

Dry Cooler Free cooling

Dry Coolery – kiedy stosować?

  1. Parametr wysoki – są to systemy, a także układy chłodzenia, w których temperaturą żądana waha się w przedziale od 19 stopni Celsjusza wzwyż. Polska ze względu na swoje położenie demograficzne pozwala Nam stwierdzić, iż warunki pogodowe w tej strefie da się w pełni wykorzystać. Patrząc choćby na przykład procesów chłodzenia. Większa część roku, a bynajmniej jego połowa wieczory, nocy czy też poranki, w których temperatura waha się poniżej 20 stopni Celsjusza pozwala Nam na pracę dry cooler. Dry cooler wykorzystując tę temperaturę w zupełności zaspokoi Nasze oczekiwania. 
  2. Parametr średni – są to systemy, w których temperatura medium chłodzącego waha się w granicy od 5 stopni Celsjusza do nawet 18 stopni Celsjusza. Głównym obszarem zastosowań oraz procesy, w których wymaga się takiej temperatury są m.in. wtryskarki czy też maszyny do regranulacji tworzywa czyli ich recyklingu i ponownego użytku. Pomimo to rozwiązanie te wciąż podnosi sprawność energetyczną całego układu chłodzenia, a w przypadku pracy 24h na dobę pozwala Nam na ograniczenie pracy chiller’a. Równocześnie znacznie podwyższy rentowność Twojego przedsiębiorstwa zmniejszając ilość roboczo-godzin urządzeń.
  3. Parametr niski – są to układy w których temperaturą żądana waha się w przedziale od 5 stopni Celsjusza w dół. Wtem dry cooler pracuje tylko i wyłącznie w zimę, bądź też w nocy, gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej 0 oC.

Dry cooler

Free cooling inaczej Dry coolert to nie tylko systemy, w których do czynienia mamy z chłodzeniem cieszy. Mogą one zarówno chłodzić chillery o dużych wydajnościach chłodniczych. Jednocześnie systemy tego typu możemy zaobserwować na halach przemysłowych czy też produkcyjnych , gdzie każdy m2 jest ważny, a zabrudzenie jest bardzo duże. Z tego właśnie względu agregaty wody lodowej chłodzone wodą stają się coraz to popularniejsze. Wielu z Nas bagatelizuje natomiast fakt, iż mamy do czynienia z sprężarkami, które pod wpływem pracy nadmiernie się nagrzewają. To właśnie dość często przyczynia się do późniejszych awarii czy też problemów z urządzeniem. O tym natomiast w odrębnym artykule.

Zobacz jak ważną rolę odrywają zbiorniki buforowe. Dysponując wieloletnim doświadczeniem oraz szeroką wiedzą na rynku chłodnictwa i klimatyzacji jesteśmy w stanie sprostać choćby i najtrudniejszym wymaganiom gwarantując przy tym solidność, bezpieczeństwo oraz prostotę. W momencie, gdy spadki temperatur medium chłodzącego mogą wpłynąć na produkt końcowy Naszego Klienta staramy się, aby zbiornik buforowy był jak największym. Celem tego działania jest zmagazynowanie odpowiedniej ilości chłodu w okresie zimowym, czy też nocnym. To właśnie głównym zadaniem zbiorników buforowych jest wygładzenie krzywej temperatur i znaczne ograniczenie nadmiernego włączania i wyłączania chiller’a. Samo urządzenie w momencie rozruchu pobiera, aż 110% energii elektrycznej oczywiście nie tyczy się to silników inwerterowych, które pozwalają zmniejszyć tak duży pobór w momencie rozruchu. 

Sprzedaż dry cooler

Wszystkich zainteresowanych Naszymi usługami zapraszamy bardzo serdecznie do kontaktu z Nami oraz współpracy. Obsługa systemów, jak również układów chłodzenia na terenie całej Polski. Wykwalifikowana kadra pracownicza dysponująca szeroką wiedzą opartą o certyfikaty, która pozwoli Ci na bezpieczeństwo w każdej chwili. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe chillerów renomowanych producentów dowolnej wydajności chłodniczej. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi w zakresie sprzedaży i wynajmu urządzeń chłodniczych dopasowanych pod Twoje wymagania. Nowe, a także używane agregaty wody lodowej w zakresie wydajności od 1 kW, aż po 1,2 MW. Sprawdź już dziś asortyment ChillerTech!

Sprzedaż i wynajem dry coolerów na czas remontu, budowy, czy tez modernizacji układu chłodzenia. Dry coolery o małych gabarytach w przystępnej cenie. Skontaktuj się z Nami już dziś. 

Dry cooler Free cooling | ChillerTech- Serwis agregatów wody lodowej