Dry Cooler Free cooling

5/5 - (138 votes)

Free Cooling – Dry Cooler | ChillerTech– Sprzedaż, a także montaż agregatów wody lodowej i dry cooler

Już od kilku lat projektujemy, budujemy i modernizujemy systemy, a także instalacje wody lodowej o różnym parametrze. Skupujemy, regenerujemy,  sprzedajemy, a także wynajmujemy chillery, dry coolery o dowolnej wydajności chłodniczej, zapewniamy odpowiedni przepływ chłodzonego przez Nas medium. Nasze realizacje są zawsze przemyślane i konsultowane ze zleceniodawcą. Nasze doświadczenie, zdobyta wiedza, oraz doświadczenie gwarantują optymalne i niezawodne rozwiązania.

Free Cooling

Projektujemy instalacje wody lodowej o różnym parametrze. Wysokim w przypadku chłodzenia maszyn i urządzeń. Średnim w przypadku klimatyzacji, a także niskim w przypadku chłodzenie procesów przemysłowych czy chemicznych. Zastosowanie Dry Cooler jest konieczne w wariancie wysokiego parametru i systemach o dużej mocy chłodniczej. Dzięki niskiej temperaturze powietrza znacznie ograniczamy pracę Chillera, który pochłania bardzo dużo prądu. Koszt energii elektrycznie w chwili obecnej jest bardzo wysoki i wciąż rośnie, więc zastosowanie Free Cooling jest jak najbardziej konieczne. Agregaty wody lodowej mają swoją żywotność mierzoną w roboczo/godzinach więc i tu nasze rozwiązania mają sens.

Dry Cooler Free cooling

Dry Coolery – kiedy stosować

Parametr wysoki –  temperatura chłodzonego przez Nas medium waha się w granicy 19 stopni Celsjusza – 21 stopni Celsjusza. Większa część roku, wieczory, noce i poranki to zazwyczaj temperatura poniżej 20 stopni Celsjusza. Dry Cooler wykorzystując tę temperaturę spokojnie zaspokoi Nasze oczekiwania.

Parametr Średni – temperatura 9 – 12 stopni Celsjusz. Rozwiązanie mało opłacalne lecz jeśli tylko zakład pracy pracuje nocami, jak również przez cały rok wciąż to rozwiązanie jest opłacalne i warto je zastosować.

Parametr niski – gdzie żądamy temperatury bliskiej lub niższej od 0 stopni Celsjusz Dry coolery pozwolą nam zaoszczędzić koszty prądu tylko zimą.

Free Cooling – Dry coolery to nie tylko systemy chłodzenia cieczy. Dzięki tym urządzeniom chłodzimy agregaty chłodnicze zamknięte na halach przemysłowych o bardzo dużym zabrudzeniu powietrza. Chłodzimy agregaty wody lodowej zamknięte w niewielkich agregatoriach – chillery chłodzone wodą.

ChillerTech Wiktor Aptacy zawsze projektując instalacje wody lodowej próbuje wymusić na zleceniodawcy doposażenie w jak największe zbiorniki wzbiorcze. Dzięki nim Dry Cooler w nocy zmagazynuje odpowiednią ilość chłodu. Zbiorniki te pozwalają w znacznym stopniu wygładzić krzywą temperatur i znacznie ograniczają włączanie i wyłączanie chillera. Silniki agregatów wody lodowej i nie tylko w momencie rozruch pobierają aż 110 % energii oczywiście nie dotyczy to silników inwenterowych.

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszymi usługami zapraszamy bardzo serdecznie do współpracy. Nasze usługi świadczymy na terenie całej Polski, budujemy i uruchamiamy systemy i instalacje wody lodowej o różnym parametrze i o dowolnej wydajności chłodniczej. Wszystkie nasze urządzenia, a także realizacje są objęte gwarancją, świadczymy pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wypożyczamy chillery, Dry coolery na czas remontu, budowy czy modernizacji systemu.

Dry cooler Free cooling | ChillerTech- Serwis agregatów wody lodowej