Dry cooler LU-VE

5/5 - (3 votes)

Dry cooler LU-VE 156 kW

ChillerTech Wiktor Aptacy posiada w swej ofercie dry cooler zwany także Free cooling marki LUVE o mocy 156 kW. Firma LUVE to włoska marka która specjalizuje się w budowie dry coolerów. W swej ofercie posiadają oni dry coolery typu V, bądź tradycyjne czyli poziome. ChillerTech Wiktor Aptacy w ostatnim czasie zakupił dry cooler o mocy 156 kW. Nasze urządzenie zostało gruntownie wy-serwisowane, a także umyte. Wszystkie produkty od Naszej Firmy są w pełni sprawne i gotowe do natychmiastowej pracy u Nabywcy.

Serwis Dry cooler LU-VE 156 kW

Dry cooler LU-VE

 1. Pierwszą czynnością było umycie urządzenia. W celu jak najlepszego wyczyszczenia go Nasz Serwis użył specjalnej myjki wysokociśnieniowej. Aby wyczyścić chiller z zalegającego smaru i innych brudów wykorzystaliśmy wodę o temp. 70 stopni Celsjusza.
 2. Wykonaliśmy próbę szczelności przy wykorzystaniu AZOTU TECHNICZNEGO- Wynik pozytywny dry cooler szczelny
 3. Dla cichszej pracy urządzenia wszystkie łożyska zostały zdemontowane, a także wymienione na nowe. Celem była cichsza, oraz bezawaryjna praca wentylatorów.
 4. Niestety instalacja elektryczna nie była kompletna. Nasz Serwis SKiC Robert Aptacy który posiada wieloletnie doświadczenie odnowił instalację elektryczną.
 5. Ostatnią czynnością było prostowanie lameli skraplacza. Nie pozwólmy sobie na zaniedbywanie tej czynności. Przez lamele skraplacza przepływa powietrze zaciągane przez wentylatory. Zabrudzenie, bądź zatkanie przez pogniecioną chłodnice może prowadzić do awarii. W dry coolerach mamy do czynienia z wodą lodową która jest wewnątrz, lecz w chillerach jest tam Freon. Ubytek freonu jest bardzo drogą czynnością, a także może prowadzić do kontroli z Ochrony Środowiska.W celu sprawdzenia pracy dry coolera marki LU-VE uruchomiliśmy go, a także skontrolowaliśmy jego pracę. Falownik który jest odpowiedzialny za wolny rozbieg wentylatorów skraplacza działa prawidłowo. Dry cooler pracuje na najwyższym poziomie, a praca wentylatorów jest bardzo cicha.
 6. Dry cooler w miejscu korozji został podmalowany, a w miejscach gdzie schodziła farba został pomalowany nową o tym samym kolorze.

Dane Techniczne Dry cooler LU-VE 156 kW

 • Firma: LU-VE inaczej LUVE
 • Typ: XDHVU 6134
 • Przepływ powietrza: 30300 m3
 • Pobór mocy silnika : 2,4 A
 • 12P Średnica 900
 • Ilość wentylatorów: 3

Dry cooler Lu-Ve cena

SPRZEDANE

ChillerTech posiada dostęp do chillerów, a także dry coolerów dowolnej mocy chłodniczej i producenta. W swej ofercie posiadamy nowe i używane, lecz w pełni sprawne agregaty wody lodowej, a także dry coolery.

Sprzedaż oraz wynajem dry coolerów | ChillerTech

Dry cooler LUVE z gwarancją | ChillerTech