Instalacja wody lodowej Izolacja

Instalacja wody lodowej Izolacja – rury, kształtki, armatura

ChillerTech Wiktor Aptacy już od ponad trzech lat buduje i uruchamia systemy wody lodowej inaczej instalacja wody lodowej. Dzięki naszym systemom zapewniamy odpowiednie chłodzenie maszyn i urządzeń. Chłodzimy przeróżne procesy przemysłowe. Zapewniamy odpowiedni parametr termiczny dowolnego medium.

Izolacja instalacji wody lodowej rury

Niejednokrotnie spotkaliśmy się na instalacjach, które mieliśmy zmodernizować, rozbudować czy po prostu wymienić z rurami, bez izolacji. Rury stalowe, PVC i inne – luźno leżące na posadzce czasami podwieszone. Spotkaliśmy się również z bardzo ładnie i solidnie wykonaną instalacją wody lodowej, lecz bez izolacji ciepła. Pamiętajmy brak izolacji to strata ciepła, strata energii elektrycznej koniecznej do wytworzenia chłodu to również zupełnie niepotrzebne roboczogodziny pracy wytwornicy wody lodowej chillera.

Kiedy należy izolować rury i kształtki instalacji wody lodowej

Zawsze – Na halach produkcyjnych, pomieszczeniach zamkniętych oświetlonych słońcem, korytarzach itd. tam zawsze jest ciepło. Przenikalność termiczna rur stalowych jest bardzo wysoka, plastikowych dużo gorsza ale zawsze jest. Po co tracić energie cieplną – w naszym przypadku chłód, a także nie potrzebne roboczo-godziny urządzenia. Nasz serwis stosuje izolacje termiczną FLEX o grubości ścianki 1,9 cm i przenikalności cieplnej 4454 jednak jeśli klient sobie życzy możemy wykorzystać do tego celu dowolnie wskazany produkt.

Parametr wody lodowej, a izolacja

Woda lodowa o temperaturze -17 oC do +5 oC – izolacja rur bezwzględnie konieczna
Medium o temperaturze +5 oC do 12 oC – izolacja rur konieczna
Medium o temperaturze +12 oC do 19 oC – izolacja rur wskazana

Zawsze stosujmy izolacje To wielkie oszczędności energii – dbajmy o środowisko

Izolowanie zbiorników buforowych

Zbiorniki to tak jak szklanka wody oddają ciepło i chłód do otoczenia bardzo szybko, jednak po ich zamknięciu wyizolowaniu umieszczeniu ich w zacienionym miejscu pozwala nam zaoszczędzić kW energii elektrycznej. Podobnie jak rury stosujemy do tego izolacje termiczną o grubości 1,9 cm przyklejoną na trwale.

Mata srebrna lub powłoka aluminiowa na izolacji

Izolacja na dachach, ścianach na zewnątrz bardzo często jest wyskubywana przez ptaki, gryzonie, budowy gniazd. Słońce i deszcze bardzo niszczą wszelkie izolacje by się tego ustrzec My zabezpieczamy izolacje folią aluminiową zbrojona – samoprzylepna, czasem blachą aluminiową. Sam efekt wizualny estetyczny daje dużo, lecz pozwala nam to zaoszczędzić pieniądze.

Instalacja wody lodowej rury, zbiorniki – IZOLACJA

Instalacja wody lodowej