Instalacja wody lodowej z pvc-u

 Instalacja wody lodowej z PVC – u projekt, budowa, uruchomienie i serwis

ChillerTech buduje oraz modernizuje wszelkie instalacje wody lodowej. Projektujemy systemy chłodzenia maszyn i urządzeń,  naszym klientom oferujemy sprzedaż, montaż i uruchomienie naszych instalacji. Gwarantujemy solidność dobranych elementów, zapewniamy żądaną wydajność przy możliwie małej stracie energii elektrycznej. ChillerTech oferuje Państwu agregaty wody lodowej nowe i wyremontowane, pompy obiegowe z drugiej ręki lecz zawsze po remoncie na wszystkie nasze produkty dajemy gwarancje. Sprzedajemy ponadto chłodnice woda/powietrze tak zwane dry coolery oraz systemy automatyki i sterowania / wysterowania.

Orurowanie wykonane z PVC-u to naszym zdaniem jeden z najlepszych rozwiązań, posiada wiele pozytywów o których możemy się rozpisywać długo niektóre z nich to między innymi:

Instalacja wody lodowej na rurach i kształtkach z PVC-u

  1. Złączki ciśnieniowe PVC-U nadają się do stosowania w systemach irygacyjnych, instalacjach wody do picia, instalacjach chemicznych, oczyszczalniach ścieków, basenach, przemyśle gastronomicznym itp.
  2. Producent oferuje szeroki wachlarz specjalnych króćców, złączek, kształtek jak i gotowych elementów układu. Filtry, zawory, zwężka venturiego i wiele innych doskonale wykonanych i dostosowanych do rur PVC-u.
  3. Łączenia rur i kształtek możliwe jest na wiele sposobów między innymi:  klejone,  gwintowane, Netvitc System®, a także połączenia kołnierzowe.
  4. Spawanie rur i instalacji. Natychmiastowe usuwanie nieszczelności.


Połączenie metodą spawania odbywa się z użyciem elektrody wykonanej z PVC. Powierzchnia łączonych elementów w punktach spawania musi być czysta i sucha. Jeżeli rury posiadają odbarwienia od promieni UV należy je wyczyścić używając papieru ściernego.

5. Maksymalne ciśnienie pracy układu wynosi 16 kg/cm2 (227,6 PSI) w zakresie temperatur od 0°C do +25°C. Powyżej +25°C ciśnienie robocze obniża się liniowo do 4 kg/cm2 (56,9 PSI) przy +60°C. Jak widać na zdjęciu poniżej istnieją rury na niższe ciśnienia tym samym tańsze.

Instalacja wody lodowej z PVC - u

6. Estetyka – budowane przez Nas systemy naprawdę ładnie wyglądają, przy pomocy poziomicy równo rozprowadzamy rurowanie na ścinach, suficie czy też w przestrzeni pomiędzy urządzeniami. Staramy się wykańczać instalacje w mosiądzu, stali nierdzewnej unikamy w ten sposób korozji a i tak wykonane połączenie cieszy oko.

[ngg src=”galleries” ids=”15″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]Oczywiście na życzenie klienta możemy zbudować układ w dowolnym systemie. Mosiądz, stal, stal nierdzewna dla zaoszczędzenia pieniędzy możemy połączyć różne systemy gwarantując przy tym odpowiedni przepływ i minimalną stratę energii cieplnej.

Instalacja wody lodowej z PVC – u – cena

Niestety koszt kształtek i rur z tworzywa PVC-u jest dość duży lecz zapewniamy że się Państwu opłaca:

1 metr bieżący instalacji o średnicy do 50 mm to 250,00 zł netto 

1 metr bieżący instalacji o średnicy od 50 mm do 100 to już 350,00 zł netto

dla instalacji o średnicy od 100 mm wyliczany jest z projektem

 

Instalacja wody lodowej to nie tylko rury i kształtki, to również przepustnice, łączniki, zwężki, filtry a co ważne węże.

Węże do układu chłodzenia najważniejsze by spełniały swoją rolę i były odporne na związki chemiczne a także skoki temperatur.

ChillerTech Wiktor Aptacy stosuje węże tłoczne do przesyłu gorącej wody z glikolem, ich budowa i wykonanie gwarantują niezawodność systemu.

 • wewnętrzna warstwa: guma EPDM odporna na temperaturę i glikol najważniejsze, że odporna na chemie
 • zewnętrzna warstwa: guma EPDM odporna na temperaturę, starzenie, warunki atmosferyczne
 • wzmocnienie: 1 oplot tekstylny.

 • 10mm RADIATOR Wąż do układów chłodzenia  – 9,00 zł netto / 1 mb
 • 13mm RADIATOR Wąż do układów chłodzenia  – 11,00 zł netto / 1 mb
 • 25mm RADIATOR Wąż do układów chłodzenia  – 23,00 zł netto / 1 mb
 • 19mm RADIATOR Wąż do układów chłodzenia  – 19,00 zł netto / 1 mb
 • 16mm RADIATOR Wąż do układów chłodzenia  – 11,50 zł netto / 1 mb
 • 10mm SEMPERIT Wąż do układów chłodzenia  – 11,00 netto / 1 mb
 • 13mm SEMPERIT Wąż do układów chłodzenia  – 12,00 netto / 1 mb
 • 16mm SEMPERIT Wąż do układów chłodzenia  – 13,50 netto / 1 mb
 • 18mm SEMPERIT Wąż do układów chłodzenia  – 22,00 netto / 1 mb
 • 25mm SEMPERIT Wąż do układów chłodzenia  – 26,50 netto / 1 mb

[ngg src=”galleries” ids=”4″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

  Zostaw komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.