Instalacja wody lodowej z PVC-u

4.9/5 - (93 votes)

Instalacja wody lodowej z PVC-u | ChillerTech – Doradztwo i optymalizacja układów chłodzenia

Systemy chłodzenia oparte o wodę lodową to rozwiązania pozwalające na o szybszy zwrot inwestycji, aż o 65%. To właśnie jedna z najważniejszych zalet jakie posiadają systemy, jak również instalacje oparte o wodę lodową. Pamiętajmy jednak, aby tego typu układy powierzyć Specjalistom dysponującymi wiedzą, doświadczeniem oraz certyfikatami. Zobacz, jak wiele możesz zyskać wybierając ChillerTech.

ChillerTech to przede wszystkim firma z pasją, której zadaniem jest wydajna, ekonomiczna, a przede wszystkim bezpieczna praca systemów chłodzenia. Dbałość o szczegóły oraz wykwalifikowana kadra Specjalistów pozwala Nam być liderem na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. Jedną z flagowych usług pełnionych przez Naszą Firmę jest projekt, budowa i modernizacja systemów oraz instalacji wody lodowej. Swym Klientom oferujemy usługi w zakresie projektu systemów chłodzenia maszyn i urządzeń. Wciąż poszerzająca się oferta firmy ChillerTech pozwala Nam na dobór, sprzedaż, montaż i uruchomienie wszelkiego rodzaju układów chłodzenia. Gwarantujemy solidność dobranych elementów, zapewniamy żądaną wydajność przy możliwie małej stracie energii elektrycznej.

W trosce o Naszych Klientów służymy również pomocą w zakresie doboru, sprzedaży, a także wynajmu agregatów wody lodowej dowolnych gabarytów, marki, czy też mocy chłodniczej. Szeroki asortyment pozwala Nam zagwarantować w pełni nowe i używane urządzenia, jak również podzespoły chłodnicze, bądź klimatyzacyjne. Produkty od ChillerTech objęte są roczną gwarancją. Innowacyjne systemy oparte o technologię Free cooling pracujące na odpowiednio dobranej i skonstruowanej automatyce/sterowaniu pozwalającym zapewnić żywotność na najwyższym poziomie.

Instalacja wody lodowej

Instalacja wody lodowej to coraz częściej wykorzystywana z racji na wiele zalet. Systemy wody lodowej znacząco różnią się od instalacji chłodniczych. Czynnikiem chłodniczym w instalacji wody lodowej jest glikol, bądź wodą, a w instalacji chłodniczej jest to freon. Systemy wody lodowej cechuje między innymi niski koszt utrzymania. Instalacje wody lodowej jednak należy odpowiednio zaprojektować, jak również zbudować, dlatego wybór Firmy która musi to wykonać powinien zostać dokładnie przemyślany. Firma ChillerTech zapewnia najwyższej jakości materiały, usługi, a także urządzenia. Wybierając ChillerTech masz pewność że instalacja wody lodowej będzie w pełni dopasowana i niezawodna. Budujemy systemy wody lodowej od kilkunastu lat, co czyni Nas liderem w projekcie, budowie, jak również modernizacji systemów wody lodowej. Zaufało Nam już tysiące firm Zaufaj i Ty.

Orurowanie wykonane z PVC-u to Naszym zdaniem jeden z najlepszych rozwiązań, posiada wiele pozytywów o których możemy się rozpisywać długo niektóre z nich to między innymi:

Instalacja wody lodowej na rurach i kształtkach z PVC-u

  1. Złączki ciśnieniowe PVC-U nadają się do stosowania w systemach irygacyjnych, instalacjach wody do picia, instalacjach chemicznych, oczyszczalniach ścieków, basenach, przemyśle gastronomicznym itp.
  2. Producent oferuje szeroki wachlarz specjalnych króćców, złączek, kształtek jak i gotowych elementów układu. Filtry, zawory, zwężka venturiego i wiele innych doskonale wykonanych i dostosowanych do rur PVC-u.
  3. Łączenia rur i kształtek możliwe jest na wiele sposobów między innymi:  klejone,  gwintowane, Netvitc System®, a także połączenia kołnierzowe.
  4. Spawanie rur i instalacji. Natychmiastowe usuwanie nieszczelności.


Połączenie metodą spawania odbywa się z użyciem elektrody wykonanej z PVC. Powierzchnia łączonych elementów w punktach spawania musi być czysta i sucha. Jeżeli rury posiadają odbarwienia od promieni UV należy je wyczyścić używając papieru ściernego.

5. Maksymalne ciśnienie pracy układu wynosi 16 kg/cm2 (227,6 PSI) w zakresie temperatur od 0°C do +25°C. Powyżej +25°C ciśnienie robocze obniża się liniowo do 4 kg/cm2 (56,9 PSI) przy +60°C. Jak widać na zdjęciu poniżej istnieją rury na niższe ciśnienia tym samym tańsze.

Instalacja wody lodowej z PVC - u

6. Estetyka – budowane przez Nas systemy naprawdę ładnie wyglądają, przy pomocy poziomicy równo rozprowadzamy rurowanie na ścianach, suficie czy też w przestrzeni pomiędzy urządzeniami. Staramy się wykańczać instalacje w mosiądzu, stali nierdzewnej unikamy w ten sposób korozji, a i tak wykonane połączenie cieszy oko. Na końcu rury zostają ocieplone izolacją kauczukową Armacell Armaflex która chroni Nas przed utratą ciepła. Izolacja ma także za zadanie uchronić Nas przed kondensacją. Czym jest kondensacja? Kondensacja jest to skraplanie się pary wodnej z rur. Tworzy się wilgoć na powierzchni rur co może sprawić kłopoty.

Budowa systemów wody lodowej

Nasze instalacje w większości budujemy na rurach z tworzywa sztucznego czyli z PVC, lecz budujemy je także na rurach mosiężnych, stalowych, stali nierdzewnej dla zaoszczędzenia pieniędzy możemy połączyć różne systemy gwarantując przy tym odpowiedni przepływ i minimalną stratę energii cieplnej. 

Nasza Firma także korzysta ze specjalnych i profesjonalnych urządzeń między innymi zaciskarek REMS które znajdują zastosowanie w systemach zaprasowywanych inaczej zaciskanych. Wykonujemy instalacje na systemach KAN-therm które także posiadają wiele zalet. Jednym z zalet systemów zaciskanych jest wytrzymałość, która wynosi do 50 lat.

Instalacja wody lodowej z PVC-u – CENA

Cena projektu, budowy, jak również modernizacji instalacji oraz systemów wody lodowej na rurach z PVC-u jest znacząco tańsza niż systemy zbudowane na rurach stalowych. Kolejną zaletą systemów z PVC-u jest jego wykonanie. Rury PVC są wykonane z polichlorku winylu, który zapewnia długotrwałość, a także odporność na różnego rodzaju czynniki. W instalacjach wody lodowej gdzie instalacja bazuje na rurach stalowych tworzy się do znacząco szybciej kamień. Kamień w dużej mierze wpływa na pracę urządzeń chłodniczych, a także samych pomp wody. Cena jest znacznie zróżnicowana między innymi przez średnicę rur, długość instalacji oraz inne rzeczy stąd nie jesteśmy w stanie określić Państwu kosztów instalacji. Zapewniamy Państwu jednak najwyższej jakości materiały zaczynając od rur PVC, a kończąc na filtrach, przepustnicach czy izolacji. Używany tylko najlepszych materiałów.

Instalacja wody lodowej to nie tylko rury i kształtki, to również przepustnice, łączniki, zwężki, filtry, a co ważne węże.

Węże do układu chłodzenia najważniejsze by spełniały swoją rolę i były odporne na związki chemiczne, a także skoki temperatur.

ChillerTech stosuje węże tłoczne do przesyłu gorącej wody z glikolem, ich budowa i wykonanie gwarantują niezawodność systemu.

 • wewnętrzna warstwa: guma EPDM odporna na temperaturę i glikol najważniejsze, że odporna na chemie
 • zewnętrzna warstwa: guma EPDM odporna na temperaturę, starzenie, warunki atmosferyczne
 • wzmocnienie: 1 oplot tekstylny.

Instalacja wody lodowej z PVC – u | ChillerTech – Innowacyjne systemy chłodzenia oparte o wodę lodową

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.