Naprawa chiller Technotrans

5/5 - (47 votes)

Serwis i naprawa chiller TechnoTrans | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Fachowa obsługa, najwyższej klasy naprawy oraz rzetelny serwis to cechy jakie wyróżniają firmę ChillerTech na tle konkurencji. Wieloletnie doświadczenie, zdobywa wiedza, jak również różnego rodzaju certyfikaty czynią Nas liderem na rynku HVAC. Wiemy jak ważnym elementem jest bezawaryjna, a przede wszystkim nieprzerwana praca systemu/systemów chłodzenia. Z tego względu firma ChillerTech gwarantuje Swoim Klientom najwyższej jakości usługi przeglądów technicznych/zerowych, serwis, jak również naprawę agregatów wody lodowej marki TechnoTrans dowolnego typu. Skontaktuj się z Nami już dziś!

Naprawa chiller Technotrans – Serwis maszyn poligraficznych – Chiller Technotrans to kolejny po „chiller KBA” agregat wody lodowej z którym dość często spotykamy się na drukarniach w przemyśle poligraficznym. Chiller Technotrans to Naszym zdaniem jeden z lepszych pod wieloma względami schładzacz wody i wody z alkoholem stosowany w drukarniach. Najwyższej klasy podzespoły, kompatybilna budowa, jak również długa żywotność to cechy, które wyróżniają tego typu urządzenia. 

Naprawa Technotrans beta c 120 L

Naprawa chiller Technotrans

W maszynie/urządzeniu stwierdziliśmy trzy uszkodzenia:

 1. Chiller niestety nie jest w stanie uzyskać żądanej temperatury zadanej przez Personel. Niestety w tym przypadku mamy do czynienia z nieszczelnością powstałą po stronie freonowej. Na szczęście, dzięki szybkiemu Wezwaniu chiller został natychmiastowo unieruchomiony. 
 2. Źle ustawiony czujnik przepływu medium flow switch. Nie wiemy jaki był cel tego działania, lecz Serwis, bądź osoba z obsługi nie wiemy obróciła flow switch o 180 stopni, na wskutek czego urządzenie weszło w tryb awarii krytycznej.
 3. Niewłaściwe działanie dozownika alkoholu AZR – urządzenie jednak mocno zabrudzone. Układ IPA niestety bardzo mocno zabrudzony co wpłynęło na błędne pomiary dozownika AZR. Układ IPA należy dokładnie wyczyścić z osadzonej wewnątrz farby/pokładów farby.

Serwis chiller Technotrans 

  • Ubytek gazu – rozpoczęliśmy od szukania wycieku freonu. Z pomocą pianki oraz detektora gazu szukaliśmy miejsca, w którym ucieka czynnik. Niestety nie odnaleźliśmy dziury, więc postanowiliśmy odzyskać cały czynnik przeważyć go, wlaliśmy do instalacji barwnik kontrast. Wpuściliśmy z powrotem gaz i uzupełniliśmy stan do żądanej ilości, czynności kontroli wycieku przełożyliśmy na kolejny dzień.
  • Mycie układu chłodzenia przy pomocy środka chemicznego, usunięcie zalegającej farby, proszku. Brudny układ to niesprawny układ.
  • W między czasie odnaleźliśmy źle zainstalowany flow-switch i poprawiliśmy jego położenie, dzięki czemu nasz chiller pozwalał się bezpiecznie załączać.
  • AZR – niewłaściwe działanie dozownika alkoholu spowodowane było brudnym układem wody ponadto temperatura wody była zbyt wysoka. Dozownik wskazywał przekłamany pomiar, a po 10 minutach samoczynnie się restartował z powodu zbyt wysokiej temperatury medium. Po myciu i w chwili gdy chiller uzyskał żądaną temperaturę 10 stopni Celsjusza dozownik zaczął działać poprawnie.
  • Na kolejny dzień przy pomocy lampy na podczerwień szukaliśmy jakiejkolwiek nieszczelności. Pościągaliśmy wszelkie blachy w okolicy skraplacza, instalacji freonowej, sprężarki wynik – nie ma miejsca wycieku. Wniosek gaz ucieka przez któryś z wymienników płytowych. Ucieka przez wymienni do układu chłodzenia wałków bądź przez wymiennik do temperacji. Jeśli z czasem w wannie z wodą do chłodzenia wałków użytkownik zaobserwuje charakterystyczne żółte plamy oleju będziemy wnioskować, że wyciek jest na tym wymienniku w przeciwnym razie pozostaje wymiennik w układzie temperacji.

ChillerTech to firma świadcząca kompleksowe usługi serwisu wszelkiego rodzaju chillerów w branży poligraficznej. Przeglądy techniczne i zerowe urządzeń renomowanych producentów takich jak: Technotrans, KBA, Baldwin, MGE oraz Quint. Swym Klientom oferujemy najwyższej klasy usługi począwszy od doraźnych przeglądów, aż po poważne awarię wymagające naprawy

Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych usług serwis maszyn poligraficznych

no images were found