Naprawa chiller Technotrans

Naprawa chiller Technotrans – Serwis maszyn poligraficznych – Chiller Technotrans to kolejny po „chiller KBA” agregat wody lodowej z którym dość często spotykamy się na drukarniach w przemyśle poligraficznym. Chiller Technotrans to Naszym zdaniem jeden z lepszych pod wieloma względami schładzacz wody i wody z alkoholem stosowany w drukarniach.Naprawa chiller Technotrans

Naprawa Technotrans beta c 120 L

W maszynie – urządzeniu stwierdziliśmy trzy uszkodzenia:

1. Brak chłodzenia spowodowany utratą czynnika chłodniczego freonu – to już Nasza kolejna wizyta przy tym chillerze. Co prawda poprzednia była ponad półtora roku temu i uzupełniliśmy czynnik.

2. Źle ustawiony czujnik przepływu medium flow switch – ktoś obrócił go o 180 stopni. Chiller po 20 – 30 sekundach wyłączał się w trybie awarii krytycznej.

3. Niewłaściwe działanie dozownika alkoholu AZR – urządzenie brudne, niewystarczający przepływ medium przez komorę pomiaru w Chiller Technotrans.

Dokonane czynności – Naprawa chiller Technotrans

    • Ubytek gazu – rozpoczęliśmy od szukania wycieku freonu. Z pomocą pianki oraz detektora gazu szukaliśmy miejsca, w którym ucieka czynnik. Niestety nie odnaleźliśmy dziury, więc postanowiliśmy odzyskać cały czynnik przeważyć go, wlaliśmy do instalacji barwnik kontrast. Wpuściliśmy z powrotem gaz i uzupełniliśmy stan do żądanej ilości, czynności kontroli wycieku przełożyliśmy na kolejny dzień.
    • Mycie układu chłodzenia przy pomocy środka chemicznego, usunięcie zalegającej farby, proszku. Brudny układ to niesprawny układ.
    • W między czasie odnaleźliśmy źle zainstalowany flow switch i poprawiliśmy jego położenie, dzięki czemu nasz chiller pozwalał się bezpiecznie załączać.
    • AZR – niewłaściwe działanie dozownika alkoholu spowodowane było brudnym układem wody ponadto temperatura wody była zbyt wysoka. Dozownik wskazywał przekłamany pomiar, a po 10 minutach samoczynni się restartował z powodu zbyt wysokiej temperatury medium. Po myciu i w chwili gdy chiller uzyskał żądaną temperaturę 10 stopni Celsjusza dozownik zaczął działać poprawnie.
    • Na kolejny dzień przy pomocy lampy na podczerwień szukaliśmy jakiejkolwiek nieszczelności. Pościągaliśmy wszelkie blachy w okolicy skraplacza, instalacji freonowej, sprężarki wynik – nie ma miejsca wycieku. Wniosek gaz ucieka przez któryś z wymienników płytowych. Ucieka przez wymienni do układu chłodzenia wałków bądź przez wymiennik do temperacji. Jeśli z czasem w wannie z wodą do chłodzenia wałków użytkownik zaobserwuje charakterystyczne żółte plamy oleju będziemy wnioskować, że wyciek jest na tym wymienniku w przeciwnym razie pozostaje wymiennik w układzie temperacji.

ChillerTech Wiktor Aptacy “Naprawa chiller Technotrans” serwisujemy wszelkie chiller w branży poligraficznej Technotrans, KBA, Baldwin, MGE oraz Quint. Oferujemy okresowe przeglądy techniczne tych agregatów wody lodowej. Usuwamy awarie i modernizujemy systemy chłodzenia w drukarniach.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych usług

serwis maszyn poligraficznych

no images were found

Naprawa chiller Technotrans, agregat wody lodowej, agregat wody lodowej cena, chiller, chiller wody lodowej, chillery, chillery przemysłowe, instalacja wody lodowej, instalacje wody lodowej, woda lodowa, wytwornica wody lodowej, klimatyzacja woda lodowa, agregat do wody, instalacja wody lodowej rury, woda lodowa klimatyzacja, serwis agregatów wody lodowej, woda lodowa instalacja, chiller do chłodzenia wody, chiller wody lodowej cena, chiller serwis, systemy wody lodowej, wytwornica wody lodowej cena, agregat wody lodowej chiller

Komentarze

Możliwość dodawania komentarzy jest niedostępna. :/