Regeneracja pomp wodnych

4.5/5 - (26 votes)

Naprawa i regeneracja pomp wodnych | ChillerTech – Lider w branży HVAC/R

Wydajność i bezpieczeństwo w każdej chwili. Nowoczesna technologia oraz chęć w tworzeniu niezawodnych, a co ważne bezpiecznych systemów chłodzenia w oparciu o wodę lodową otwiera przed Nami nowe możliwości. Najwyższej jakości oprzyrządowanie oraz precyzja, która wyróżnia Nas na tle konkurencji pozwalając Nam tym samym na miano lidera. Oryginalne podzespoły oraz szeroki asortyment pozwala Nam na szybką reakcję w przypadku awarii, a co ważne zachowanie najwyższych standardów. Postaw na Profesjonalizm!

Fachowe wsparcie, które pozwoli Ci na ogromne oszczędności, jak również zmniejszone ryzyko awarii. Jednocześnie dysponując najwyższej jakości oprzyrządowaniem, a także podzespołami, jesteśmy w stanie sprostać choćby i najtrudniejszym wyzwaniom gwarantując przy tym profesjonalne doradztwo. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe pomp hydroforowych, a także wodnych renomowanych producentów. Naprawa, a także regeneracja przemysłowych urządzeń pompujących dowolnej wydajności. Napisz do Nas i otrzymaj wycenę w ciągu 15min!

Regeneracja pomp wodnych

Głównym zadaniem, a zarazem funkcją pomp jest dostarczenie ściśle określonego medium o stałych parametrach. Stałe ciśnienie oraz przepływ pozwala Nam na uzyskanie najwyższej wydajności, a co ważne wysoką jakość produktu końcowego. Nie od dziś jednak wiemy, iż tego typu podzespoły po pewnym czasie ulegają zużyciu co wpływa to na ich pracę, bądź co gorsza przyczynia się do nieszczelności powodując tym samym ubytki medium. Wartym podkreślenia jest zarówno fakt, iż sam rodzaj medium wpływa na zużycie podzespołów takich jak uszczelnienia. Chcesz się dowiedzieć więcej? Czytaj dalej. 

Zmienne parametry, jak również sama struktura urządzeń pompujących wymaga od Nas dużej precyzji, jak również stałej i odpowiednio dobranej eksploatacji. Jednocześnie nie od dziś wiemy, iż pompy wody odgrywają w Naszym życiu kluczową rolę, a ich zastosowanie wciąż się poszerza. Pomimo to wciąż wielu z Nas bagatelizuje ten fakt, prowadząc tym samym dość często do poważnym awarii. Nie pozwól Sobie na to!

Kompleksowe usługi w zakresie obsługi i eksploatacji urządzeń pompujących renomowanych producentów na terenie całej Polski. Wysokiej jakości podzespoły oraz precyzja, która wyróżnia Nas na tle konkurencji. Doraźne przeglądy techniczne, a także okresowe, które pozwolą Ci cieszyć się bezpieczną, a co ważne w pełni wydajną pracą urządzeń pompujących. Ofertę ChillerTech poszerzają zarówno usługi w zakresie serwisu i naprawy pomp hydroforowych. Skontaktuj się z Nami już dziś!

Historia pomp wodnych

Chęć przetrwania społeczeństwa przyczyniła się do wielu badań, które zostały przeprowadzone m.in. przez Ctesibius już w III w.p.n.e w Aleksandrii. To właśnie Ctesibius zapoczątkował erę wynalezienia znanej Nam wszystkim pompy ręcznej, której budowa jest bardzo prosta, a jej funkcjonowanie pozwala Nam na dostęp do określonej ilości wody. Jego wysiłki przyczyniły się zarówno do wynalezienia tłoka będącego niezmiernie ważnym elementem w maszynach hydraulicznych, bez których nie wyobrażalibyśmy sobie życia. Budowa samych urządzeń pompujących znaczącą się zmieniła patrząc choćby na setki lat. Nie zmieniła się natomiast ich funkcja.

Zakres urządzeń pompujących z roku na rok jest coraz to szerszy patrząc choćby na przykład procesów technologicznych, które wymagają od Nas stałych, bądź też zmiennych parametrów, jakimi są przepływ czy ciśnienie. Przykładem tego może być choćby rynek chłodniczy czy też uzdatniania wody. Coraz to nowocześniejsze systemy chłodzenia oraz stabilizacji przeróżnych procesów, w których czynnikiem chłodzącym jest glikol, bądź też woda. Czytaj więcej…

Serwis pomp wodnych

Profesjonalizm w zakresie serwisu i naprawy urządzeń pompujących renomowanych marek. Przeglądy techniczne, jak również okresowe, które pozwolą Ci cieszyć się pracą Swoich urządzeń. Najwyższej jakości oprzyrządowanie, a także wyselekcjonowane podzespoły pozwalają Nam na wysoką sprawność energetyczną i bezpieczeństwo w każdej chwili. Zadzwoń do Nas i zamów serwis!

Zakres czynności serwisowych:

  1. Wizualna kontrola urządzenia. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac dokonujemy wnikliwej analizy, w której zostają opisane wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz stan faktyczny urządzenia. Jednocześnie sczytywane są wszelkie parametry oraz informacje na temat owej pompy (o ile jest taka możliwość). Zgodnie z wytycznymi producenta sporządzamy specyfikację, w której opisane są parametry jakie jak temperatury krytyczne, przepływy czy samo ciśnienie które podaje pompa wody.
  2. Uruchomienie. Niekiedy mamy do czynienia z dość poważnymi awariami, które nie pozwalają Nam na uruchomienie urządzenia. Jednakże w przypadku, gdy tylko mamy taka możliwość całe urządzenie jest uruchamiane, w celu weryfikacji, a także sposobu działania. Podczas uruchomienia wykonujemy pomiary ciśnienia podawanego przez pompę, a co ważne przy pomocy kamery termowizyjnej badamy cały układ pompowy. 
  3. Bezpieczeństwo. Wszelkiego rodzaju podzespoły są zabezpieczane przez Nasz Autoryzowany Serwis, aby zmniejszyć, a zarazem zminimalizować ryzyko uszkodzenia, bądź też zarysowania.
  4. Pomiary elektryczne silnika. Za pomocą nowoczesnej armatury kontrolno-pomiarowej analizie zostaje poddana oporność silnika, a jednocześnie jego zużycie. Weryfikacji zostaje poddane zarówno ewentualne przebicie do masy, które chroni Nas przed porażeniem prądem.
  5. Rozhermetyzowanie układu pompującego. W przypadku uszkodzenia pompy jest przez ona Nas całkowicie rozbierana, w celu jej gruntownej regeneracji. Równocześnie szczególnej uwadze zostaje poddany stan łożysk oraz uszczelnień znajdujących się wewnątrz. Wszelkiego rodzaju uszkodzone podzespoły, bądź też niedociągnięcia są przekazywane Klientowi w momencie odbioru urządzenia oczywiście na jego prośbę. Dbałość o szczegóły! O ile zajdzie tylko taka możliwość wymianie zostają poddane elementy takie jak łożyska czy też uszczelnienia, które odpowiedzialne za nienaganną pracę urządzenia pompującego. 
  6. Piaskowanie elementów pompy wody. W celu usunięcia jakichkolwiek zanieczyszczeń, które mogły osadzić się wewnątrz czy też na zewnątrz pompy wszystkie elementy są piaskowane. 
  7. Zabezpieczenie elementów roboczych. W celu zabezpieczenia korpusu oraz elementów roboczych wszystkie elementy zostają poddane malowaniu specjalną farbą podkładową.
  8. Malowanie pompy wody. Za pomocą specjalnej farby chlorokauczukowej cała pompa zostaje zabezpieczana, a także malowana na kolor czarny (RAL9005), bądź też na życzenie Klienta na inny ściśle określony kolor. 
  9. Sporządzenie protokołu z czynności serwisowo-naprawczych.

Naprawa i regeneracja pomp wodnych | ChillerTech – Lider w branży HVAC