Naprawa i serwis chiller Parker

Dziękuje

Naprawa i serwis chiller Parker ICEP024 | ChillerTech

Firma ChillerTech wraz z ChillerSerwis została poproszona o usunięcie awarii w chiller włoskiej firmy Parker ICEP024

To już drugie wezwanie naszego serwisu do urządzenia. Prawie dwa lata temu mieliśmy przyjemność wykonać remont agregatu wody lodowej tego klienta. Przyczyną nieprawidłowej pracy chiller było rozszczelnienie instalacji freonowej w okolicach skraplacza. Na skutek pęknięć agregat wody lodowej odmówił posłuszeństwa i przestał działać.

Zakres czynności serwisowych objął:

 • Usunięcie nieszczelności instalacji freonowej
 • Czyszczenie i umycie urządzenia, a także jego wy-serwisowanie
 • Powtórne napełnienie nowym czynnikiem chłodniczym

Ekspertyza ChillerTech Wiktor Aptacy dotycząca agregatu wody lodowej Parker

Serwis i Naprawa chiller Parker ICEP024

Już po raz drugi Parker ICEP024 wrócił do serwisu ChillerTech Wiktor Aptacy.

Po wnikliwym przebadaniu urządzenia okazało się, że mamy do czynienia z defektem wymiennika płytowego. Przyczyną uszkodzenia był kamień kotłowy, który osadził się wewnątrz instalacji i uniemożliwiał swobodny przepływ. Na skutek ograniczonej drożności doszło do zamarznięcia roztworu, a także w konsekwencji rozerwania rurki transportującej czynnik chłodniczy w wymienniku.

Serwis i naprawa chiller Parker:

 • Wymiana uszkodzonego wymiennika na nowy
 • Odzyskaliśmy stary freon
 • Zrobienie długotrwałej próżni która ma za zadanie pozbyć się wilgoci, która zalega w instalacji freonowej
 • Wymiana filtra/osuszacza
 • Napełniliśmy urządzenie nowym freonem
 • Dokładne umycie konstrukcji urządzenia, a także skraplacza
 • Długotrwałe użytkowanie agregatu powoduje że na parowniku, po stronie wodnej może wytrącać się osad, który wpływa na sprawność wymiany ciepła. Zbyt duża ilość osadu na wymienniku, sprawia też, że wzrasta zużycie energii elektrycznej. Dlatego w pierwszej kolejności zajęliśmy się czyszczeniem instalacji wody lodowej
 • Usunęliśmy osad również z całej instalacji wody lodowej plus pompy, zbiornika buforowego oraz instalacji kontrolno-pomiarowej wody (czujnik różnicy ciśnień)
 • W końcowej fazie czynności serwisowych włączyliśmy agregat skasowaliśmy błędy i dokonaliśmy niezbędnej kalibracji parametrów pracy
 •  

Podsumowanie prac naprawczych Chiller Parker 

Po wykonaniu naprawy wraz z pełnym serwisem przez firmę ChillerTech Wiktor Aptacy, agregat pracuje prawidłowo.

Sprężarka pracuje miarowo i nie hałasuje, sterownik temperatury na zadane wartości odpowiada prawidłowo. Pobór prądu odpowiada wartościom wskazanym w dokumentacji technicznej. Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw, to naszym zdaniem Chiller Parker ICEP024 jest ciekawą propozycją na rynku agregatów wody lodowej. Urządzenie oferuje zaawansowaną procedurę zabezpieczeń. Pomimo tego, ciągle dobrym rozwiązaniem, byłoby zainstalowanie dodatkowego czujnika przepływu. Daje to zawsze gwarancję, że gdy jedno zabezpieczenie zawiedzie to drugie przejmie jego rolę. Pompa wody także nie została w żaden sposób zabezpieczona przed przegrzaniem. To oczywiście nasze sugestie ale tak jak powiedzieliśmy wcześniej Parker na pewno jest ciekawą propozycją. Naprawa i serwis chiller Parker ICEP024 doprowadziły do tego że chiller pracuje po dzień dzisiejszy.

Flagową usługą firmy ChillerTech Wiktor Aptacy jest serwis, naprawa i modernizacja agregatów wody lodowej dowolnego typu, mocy, a także dowolnej marki w tym producenta Parker.

no images were found