Oleje chłodnicze Coolmax CFC

5/5 - (2 votes)

Oleje chłodnicze Coolmax CFC | ChillerTech – Certyfikowany dostawca!

Idealne rozwiązanie! Coolmax CFC to nowoczesna substancja smarująca (z kategorii oleje chłodnicze) mająca na celu smarowność części mechanicznych. Doskonała formuła ochronna oraz wysoki wskaźnik bezpieczeństwa rzutuje na utrzymanie zgodnych z wytycznymi wartości (zgodnie z normami ISO i UE). Mając na uwadze fakt, iż klasa lepkości z zakresu od 32 do 68 przekłada się na smarowność m.in. sprężarek tłokowych, śrubowych, odśrodkowych, a nawet spiralnych. Dodatkowo uwzględniając to, że jako substancja naftenowa jest mieszalna z czynnikami chłodniczymi CFC i HCFC. Sprawdź więcej…

Oleje chłodnicze Coolmax CFC to rafinowana mieszanina naftenowa, która umożliwia osiągnięcie doskonałych wartości smarowania w niskich temp. medium. Ze względu na temp. krystalizacji wynoszącą -40oC jest to idealne rozwiązanie dla obiegów niskotemperaturowych osiągając temp. ssania na poziomie nawet -50oC. Mieszalność z czynnikami chłodniczymi CFC i HCFC otwiera możliwość elastycznego działania oraz niższego zużycia części m.in. łożysk. To równocześnie struktura substancji (niska zawartość wosku) wpływa na niższą flokulację, która to wpływa na szybkie przemieszczanie się substancji. To właśnie ta niska zawartość rzutuje na doskonałą mieszalność, a zarazem żywotność, na poziomie aż >25 lat. Kup dzisiaj!

Obróbka cieplną z wysoką dokładnością wpłynie na Twoje codzienne funkcjonowanie. Zmienne warunki atmosferyczne oddziałują na zużycie energetyczne, a nawet transfer ciepła, co przekłada się na finalnie bilans CO2. Z tego też względu substancje smarujące (oleje chłodnicze) to gwarancja bezpieczeństwa, która umożliwia smarowność m.in. sprężarek chłodniczych oraz EZR/TZR będących nierozłączną częścią obiegu. To właśnie utrzymanie wartości lepkości, struktur, nawet temp. oddziałuje na żywotność urządzenia w aspekcie czasowym. Wybierz Coolmax CFC już dziś!

Oleje chłodnicze Coolmax CFC

Oleje chłodnicze Coolmax

Oleje chłodzące Coolmax CFC to elastyczne w działaniu substancje smarujące, którego bazą jest rafinowana mieszanina naftenowa. Nowoczesna formuła wpływa natomiast na wysoką efektywność energetyczną urządzenia (EER/SEER), a także zgodne z wytycznymi zarządzanie temp. na częściach mechanicznych. Uwzględniając to, iż elastyczność działania oraz m.in. temp. zapłonu +179oC wpływa na żywotność wynoszącą nawet >25 lat. Struktura chemiczna i unikalne dodatki uszlachetniające rzutują za to na stabilność termiczną, co finalnie chroni części zmniejszając tarcie i zużycie. 

Bezpieczeństwo 24/7. Środki smarujące Coolmax CFC to idealne rozwiązanie mające na celu wysoki wskaźnik smarowności. Biorąc pod uwagę, iż jako substancja jest biodegradowalna i bezpieczna dla Środowiska Naturalnego wpływa na funkcjonowanie całego urządzenia. Unikalna struktura Coolmax CFC oddziałuje na właściwości antykorozyjne, a co więcej zmniejsza problem m.in. flokulacji. Bezpieczna w użyciu i prosta w obsłudze umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału urządzenia. Dostępne w ilościach od 1L. do nawet +1000L to idealne rozwiązanie, chociażby ze względu na fakt, iż kwota jest niższa, a dostępność natychmiastowa. Skontaktuj się z Nami i otrzymaj wycenę w niecałe 15 minut!

Lepsza przyszłość już dziś! Oleje chłodzące Coolmax CFC to środki mieszalne z substancjami mineralnymi, poprzez co obsługa urządzenia jest szybka i prosta. Mieszalność na poziomie nawet 10-15% to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji. Uwzględniając to, iż inne substancje mają mieszalność na poziomie <5% jest to idealny wybór! 

Atuty substancji Coolmax CFC

 1. Skuteczna ochrona Twojego urządzenia. Coolmax CFC to idealne rozwiązanie z zakresu smarowania, którego lepkość kinetyczna, a także wysoki wskaźnik bezpieczeństwa wpływa na ochronę Twoich urządzeń. Biorąc pod uwagę, iż jest mieszalna z czynnikami CFC i HCFC jest idealna dla smarowania sprężarek chłodniczych w odmianie śrubowej, tłokowej, odśrodkowej i spiralnej. 
 2. Wysoka stabilność termiczna. Temp. zapłonu wynosząca +179oC to możliwość działania w każdych warunkach. Uwzględniając to, iż temp. krystalizacji wynosi -40oC jest doskonała do układów niskotemperaturowych. Mając na uwadze fakt, iż Coolmax CFC jest stabilnie termicznie przekłada się na niższą możliwość fluktuacji oraz oksydacji. Dodatkowo warto dodać, że częstotliwość załączania się obiegów CFC i HCFC jest wysoka, co wpływa na skoki temperaturowe, które dla Coolmax CFC są niegroźne. 
 3. Biodegradowalna substancja smarująca. Coolmax CFC to substancja biodegradowalna oraz zgodna z normami ISO i EU, co finalnie przekłada się na ochronę Środowiska. Nowoczesna formuła ochrona to klucz do sukcesu! 
 4. Doskonała smarowność. Substancje smarujące (z kategorii oleje chłodnicze) to możliwość niższego tarcia wewnętrznego oddziałując na żywotność, aż >25 lat. Doradztwo i wsparcie w zakresie środków smarujących POE, CFC, AB, CO, HTA, PAO, PAG itd.. to możliwość skutecznego działania w warunkach zewnętrznych od -45oC do nawet +65oC. To równocześnie bezpieczeństwo użytkowania!
 5. Prosta i łatwa w obsłudze. Olej chłodniczy Coolmax CFC to substancja całkowicie mieszalna z czynnikami CFC i HCFC, a także amoniakiem (R-717), dwutlenkiem węgla (R-744) oraz chlorkiem metylu. Stabilna termicznie i chemiczna przekłada się na długą żywotność, a co więcej prostą i łatwą obsługę układów HVAC/R. Konwersja z układu CFC na HCFC jest prostsza ze względu na m.in. możliwość pozostawienia maksymalnie <15% substancji mineralnej. Z tego też względu Coolmax CFC to doskonały wybór i idealne rozwiązanie!
 6. Elastyczna w działaniu. Coolmax CFC to substancja dostępna od ręki, która jest gwarancją bezpieczeństwa. To równocześnie możliwość wsparcia w zakresie lepkości: 30, 55, 68 wpływa na funkcjonalność urządzenia.  

Informacje ogólne

Podstawowe informacje w zakresie Coolmax CFC umożliwią Ci gwarancję satysfakcji i bezpieczeństwa. Dostęp do poniższych wartości wpłynie na Twoje „poruszanie się” w zakresie smarowania, a nawet działania. Sprawdź Sam:

 • Rodzaj substancji: Coolmax CFC– wysoko rafinowany olej naftenowy (z kategorii oleje chłodnicze)
 • Maksymalna temp. zapłonu substancji: +168oC do +179oC
 • Najniższa temp. krzepnięcia (krystalizacji): -40oC do -36oC
 • Lepkość kinetyczna (w temp. +40oC): od 32 do 68
 • Maksymalna zawartość wody ppm. max. (zgodnie z ASTM D1533): 50
 • Mieszalność z czynnikami chłodniczymi: CFC / HCFC / amoniak / propan i propan butan / dwutlenek węgla
 • Kolor Gardner (zgodnie z ASTM D1500): 1

Dowiedz się więcej w zakresie oleju chłodzącego Coolmax CFC. Pobierz broszurę!

Certyfikowana jakość

Oleje naftenowe Coolmax CFC to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji. Zgodna z norami ISO i UE umożliwia niższe zużycie części mechanicznych, a także wysoką żywotność obiegu freonowego. Uwzględniając to ,iż struktura Coolmax CFC jest zaopatrzona w m.in. dodatki uszlachetniające oraz przeciwutleniające umożliwia smarowanie z wysoką skutecznością, nawet w warunkach niskotemperaturowych. Dobra dyspergowalność to możliwość stałego smarowania, a także swobodnego powrotu do korpusu.

Jakość, która zdumiewa. Olej chłodniczy Coolmax CFC to produkt, którego jakość jest wysoka, a działanie zdumiewające. Z tego też względu nie musisz obawiać się o części mechaniczne, a nawet ich wyższe zużycie. / dokumenty dotyczące gwarancji jakości są przekazywane indywidualnie

Dostępne ilości

Substancje smarujące Coolmax CFC są dostępne w ilościach od 1L. do nawet +1000L., co przekłada się na wysyłkę w niecałe >3 dni robocze. To równocześnie możliwość dostarczenia produktu w opakowaniu (patrz niżej) wpływa na Twoją satysfakcję. Dostępne ilości Coolmax CFC:

Oleje chłodnicze Coolmax

 • Opakowanie metalowe 1L
 • Opakowania metalowe 12 x 1L
 • Metalowe opakowanie 5L
 • Metalowe opakowania 4 x 5L
 • Opakowanie metalowe 20L
 • Beczka metalowa 208L
 • Zbiornik IBC 1000L

Skontaktuj się z Nami

Dogodne dla Ciebie formy kontaktowania się!

Dział marketingu:
Tel: +48 530 805 705
E-mail: info@chillertech.pl

Dział serwisowy:
Tel: +48 501 179 381
E-mail: serwis@chillertech.pl

Sekcja FAQ

 1. Czym jest olej chłodniczy Coolmax CFC?
  Olej chłodniczy Coolmax CFC to nowoczesna substancja smarująca na bazie wysoko rafinowana mieszanina naftenowa, którego celem jest wysoka mieszalność z czynnikami chłodniczymi CFC i HCFC.
 2. W jakich aplikacjach można stosować Coolmax CFC?
  Olej chłodzący Coolmax CFC to elastyczna w działaniu substancje, która znajduje zastosowanie w małych, średnich i dużych układach freonowych współpracujących z czynnikami CFC i HCFC.
 3. Jakie są główne zalety stosowania Coolmax CFC?
  Główne zalety to wysoki wskaźnik smarowania, ochrona przed korozją, redukcja tarcia i zużycia, wysoka stabilność termiczna, długotrwała wydajność, a także przyjazność dla środowiska.
 4. Czy Coolmax CFC jest bezpieczny w użyciu?
  Tak. Coolmax CFC jest bezpieczny w użyciu, o ile są przestrzegane odpowiednie środki bezpieczeństwa. Oleje od ChillerTech są zaprojektowane, aby minimalizować ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa.
 5. Jak często należy wymieniać olej chłodzący Coolmax CFC?
  Częstotliwość wymiany oleju zależy od warunków eksploatacji i specyfikacji urządzenia. Mimo to wysoka stabilność termiczna i chemiczna Coolmax CFC przekłada się na wyższą żywotność. To równocześnie wpływa na rzadszą konieczność wymian w porównaniu do standardowych olejów.
 6. Czy Coolmax CFC jest odporny na ekstremalne temperatury?
  Tak. Olej chłodniczy Coolmax CFC jest odporny nawet na ekstremalne temperatury co jest wynikiem wysokiej stabilności termicznej. To właśnie one rzutują na zachowanie właściwości w szerokim zakresie temperatur.
 7. Czy Coolmax CFC może być stosowany w starszych maszynach?
  Tak, jest odpowiedni dla różnych typów maszyn, zarówno nowych, jak i starszych modeli działających w oparciu o czynniki CFC i HCFC.
 8. Jak wybrać odpowiedni olej Coolmax CFC dla mojej aplikacji?
  Wybór odpowiedniego oleju powinien być oparty na specyfikacjach technicznych oraz wymaganiach operacyjnych. Zaleca się konsultację, aby wybrać olej najlepiej dopasowany do konkretnych potrzeb. Skontaktuj się z Nami i otrzymaj odpowiedź w niecałe 15 minut!
 9. Czy Coolmax CFC jest odporny na oksydację?
  Tak, ma dobre właściwości antyoksydacyjne, które zapobiegają szybkiemu starzeniu się oleju.

Oleje chłodnicze Coolmax CFC | ChillerTech – Certyfikowany dostawca!