Oleje chłodnicze Coolmax PAG

5/5 - (2 votes)

Oleje chłodnicze Coolmax PAG | ChillerTechCertyfikowany dostawca substancji smarujących

Trwałość i bezpieczeństwo! Nowoczesne środki smarne Coolmax PAG umożliwią Ci smarowanie z wysoką dokładnością, co finalnie wpłynie na niższe zużycie, a także wykorzystanie pełnego potencjału układu. Wysoki wskaźnik bezpieczeństwa oraz temp. zapłonu, aż >+232oC przekłada się na doskonałe wyniki! Biorąc pod uwagę fakt, iż Coolmax PAG jest mieszalna z czynnikami HFC i HFO jest to gwarancja satysfakcji i bezpieczeństwa. Dostępna w klasach lepkości (ISO VG) od 46 do nawet 220 oddziałuje na skuteczną ochronę części roboczych, a co więcej całego układu chłodzenia. Imponujące wyniki oraz skuteczna ochrona przekłada się na to, że Coolmax PAG to najlepszy wybór!

Doskonałe wyniki! Oleje chłodzące Coolmax PAG to nowoczesne rozwiązania mające na celu niższe obciążenie cieplne oraz doskonałą smarowność w układach niskotemperaturowych, jak również wysokotemperaturowych. A poprzez niską temp. krystalizacji, która wynosi -48oC wpływa nie tylko na wysoką wytrzymałość, ale na żywotność obiegu, aż >25 lat. Dodatkowo warto wspomnieć, iż jako środki smarne są one mieszalne z czynnikami HFC (standardowe) oraz HFO (ekologiczne). To wpływa na to, że jako substancja jest ekologiczna i bezpieczna dla Użytkownika, poprzez m.in. niższe współczynniki GWP i ODP. Skontaktuj się z Nami i otrzymaj spersonalizowaną wycenę!

Stworzone, właśnie dla Ciebie! Jako certyfikowany dostawca substancji smarujących jesteśmy w stanie dostarczyć dowolne środki smarne m.in. Coolmax POE, CFC, AB, CO, HTA, PAO, PAG itd.. z zakresu lepkości kinetycznej (ISO VG) od 32 do nawet 400. Mieszalne z czynnikami CFC, HFC, HCFC i HFO przekładają się na skuteczną ochronę części mechanicznych, a mianowicie sprężarek chłodniczych w odmianie śrubowej, tłokowej, odśrodkowej, a nawet spiralnej. Dodatkowo uwzględniając to, że są one zgodne z normami ISO, a nawet wymaganiami OEM jest to najlepszy wybór!

Oleje chłodnicze Coolmax PAG

Oleje chłodnicze Coolmax PAG

Coolmax PAG to nowoczesne środki smarne, których wysoka temp. zapłonu przekłada się na doskonałą smarowność oraz niższe obciążenie cieplne układu. Formuła ochronna protection oddziałuje natomiast na to, że jest to idealne rozwiązanie zarówno dla układów niskotemperaturowych, a nawet wysokotemperaturowych. Biorąc pod uwagę, iż Coolmax PAG to mieszanina na bazie glikolu polialkilenowego jest stworzona dla obiegów klimatyzacji samochodowej. Mieszalna z czynnikami HFC, którymi są m.in. R134a, R32, R407C, a nawet R410A oraz HFO, którymi są R1234ze i R1234yf oddziałuje na znakomite działanie, a nawet proces zbijania temp. medium. Zgodna z normami ISO oraz wymaganiami OEM. Dowiedz się więcej…

Oleje chłodzące Coolmax PAG umożliwią Ci smarowanie w temp. parowania od -55oC do nawet +20oC uzyskując przy tym oszałamiające wyniki oraz imponującą trwałość. Stabilna termicznie i chemicznie substancja Coolmax PAG to wynik dodatków uszlachetniających, poprzez co jest odporna na tzw. pienienie, a nawet wyższe zużycie. Biorąc pod uwagę, iż to właśnie ta podstawowa funkcja pozwala na działanie klimatyzacji samochodowej, nawet w krytycznych warunkach środowiskowych. Odporna na proces oksydacji oddziałuje na to, że Coolmax PAG nie ulega szybkiemu zużycia na wskutek zmian termodynamicznych, a nawet zmian ciśnień. Sprawdź jakie to proste już dziś!

Skuteczne działanie! Oleje chłodnicze Coolmax PAG są mieszalne z nowoczesnymi czynnikami HFC oraz HFO, a co więcej środkami mineralnymi +/- 15%. W porównaniu do innych konkurencyjnych środków są to doskonałe wyniki, ponieważ wśród m.in. Fuhs jest to niecałe <5%. Pytanie zatem: dlaczego Coolmax PAG jest mieszalna z innymi olejami mineralnymi lepiej, aniżeli konkurencja?

Odpowiedź jest prosta! Oleje chłodzące Coolmax PAG są zaopatrzone w nowoczesną formuła ochronną, a także środki uszlachetniające, poprzez co jest mieszalna z olejami mineralnymi, a nawet innymi rodzajami (PAO) znacznie lepiej. A to finalnie wpływa na to, że jest Coolmax PAG to najlepszy wybór stawiając za cel trwałość, elastyczność i bezpieczeństwo!

Atuty substancji Coolmax AB

 • Doskonała ochronna. Oleje chłodnicze Coolmax PAG to środki smarne na bazie glikolu polialkalenowego, poprzez co są trwałe i bezpieczne. Zgodna z normami ISO oraz wymaganiami OEM struktura wpływa na to, że Coolmax PAG ma wysoki wskaźnik bezpieczeństwa oraz jest elastyczna w działaniu. Temp. zapłonu na poziomie, aż >230oC oddziałuje natomiast na to, że jest odporna na skoki temperaturowe oraz wyższe obciążenia cieplne.
 • Elastyczne działanie. Coolmax PAG ze względu na doskonałą strukturę chemiczną jest elastyczna w działaniu, co wpływa na utrzymanie temp. parowania od -55oC do nawet +20oC. Dodatkowo uwzględniając to, że temp. krystalizacji (krzepnięcia) wynosi -48oC, za to temp. zapłonu, aż >+234oC. Warto wspomnieć, iż są to środki smarne dostępne w poszczególnych klasach lepkości ISO VG z zakresu od 46 do 220 oddziałując na to, że są idealne dla układów klimatyzacji samochodowej. Zarówno dla tych starszych, jak i nowszych pojazdów.
 • Stabilność oksydacyjna. Oleje chłodzące Coolmax PAG to środki, których największą zaletą jest stabilność oksydacyjna, będąca niczym innym jak niższą podatnością na proces degradacji, a nawet proces rozpadu. Na wskutek zmian temp., a nawet wyższego/niższego obciążenia Coolmax PAG zapewnia unikalną stabilność oksydacyjną, co finalnie wpływa na żywotność.
 • Mieszalność z czynnikami HFC i HFO. Ze względu na środki uszlachetniające Coolmax PAG jest stabilna termicznie i chemiczne, ale jest również całkowicie mieszalna z standardowymi czynnikami HFC, którymi są R134a, R404a, R407C, R32, a nawet R410A. Co więcej warto podkreślić to, że jest ona doskonała dla układów z czynnikami HFO, którymi są m.in. R1234ze i R1234yf. Zgodne z ustawą F-gazową. Dowiedz się więcej…
 • Bardzo wysoka wytrzymałość. Coolmax PAG to środki smarujące mające wysoką wytrzymałość filmu olejowego, wskazując to że utrzymują smarowanie, nawet w krytycznych warunkach. Charakteryzując się również zdolnością do dostosowywania się do zmieniających warunków, takich jak temperatura, obciążenia czy intensywność użytkowania.

Informacje ogólne

Podstawowe informacje w zakresie Coolmax PAG umożliwią Ci gwarancję satysfakcji i bezpieczeństwa. Dostęp do poniższych wartości wpłynie na Twoje „poruszanie się” w zakresie smarowania, a nawet działania obiegu/urządzenia. Sprawdź Sam:

 • Rodzaj substancji: Coolmax PAG – mieszanina na bazie glikolu polialkalenowego (z kategorii oleje chłodnicze)
 • Maksymalna temp. zapłonu substancji: +234oC1
 • Maksymalna temp. samozapłonu substancji: +398oC1
 • Najniższa temp. krzepnięcia (krystalizacji): -48oC2
 • Lepkość kinetyczna (w temp. +40oC): od 46 do nawet 220
 • Gęstość substancji w temp. +20oC: 0.988 kg/dm3  – 0,990 kg/dm3
 • Mieszalność z czynnikami chłodniczymi: izobutan (R600) / propan (R290) / R1234yf i R134a (HFO i HFC)
 • Korozja miedzi 24 h. w temp. +100oC (zgodnie z normą ASTM D4048): 1a

Dokumentacja dotycząca Coolmax PAG tutaj…

Dostępne ilości

Oleje chłodnicze Coolmax PAG są dostępne w ilościach od 1L. do nawet +1000L., co przekłada się na natychmiastową dostępność oraz wysyłkę w niecałe 3 dni robocze. To równocześnie wpływa na to, że jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego układu chłodzenia, a nawet grzania. Dostępne w poniższych opakowaniach (patrz poniżej) oddziałują na gwarancję satysfakcji i bezpieczeństwa. Dostępne ilości Coolmax PAG:Oleje chłodnicze Coolmax PAG

 • Metalowe opakowanie 250ml
 • Opakowanie metalowe 1L
 • Opakowania metalowe 12 x 1L
 • Metalowe opakowanie 5L
 • Metalowe opakowania 4 x 5L
 • Opakowanie metalowe 20L
 • Beczka metalowa 208L
 • Zbiornik IBC 1000L

Skontaktuj się z Nami

Dogodne dla Ciebie formy kontaktowania się!

Dział marketingu:
Tel: +48 530 805 705
E-mail: info@chillertech.pl

Dział serwisowy:
Tel: +48 501 179 381
E-mail: serwis@chillertech.pl

Sekcja FAQ

 1. Czym są oleje chłodnicze Coolmax PAG?
  Oleje chłodnicze Coolmax PAG to nowoczesne środki smarne na bazie glikolu polialkilenowego, których celem jest doskonała smarowność części w obiegach HFC i HFO.
 2. Jakie są zalety Coolmax PAG?
  Główne zalety to doskonała stabilność oksydacyjna, elastyczne działanie, wysoka mieszalność z czynnikami HFC i HFO, a także bardzo wysoki punkt zapłonu oraz samozapłonu.
 3. Do jakich układów nadają się oleje chłodnicze Coolmax PAG?
  Oleje chłodzące Coolmax PAG są uniwersalne i nadają się do układów freonowych zaopatrzonych w czynniki HFC (m.in.: R134a, R407C, R410A, R32 itd…) i HFO (m.in.: R1234ze i R1234yf). 
 4. Czy oleje chłodnicze Coolmax PAG są bezpieczne dla Środowiska?
  Tak. Oleje chłodnicze Coolmax PAG są bezpieczne dla Użytkownika oraz Środowiska, charakteryzując się zmniejszoną emisją szkodliwych substancji.
 5. Jak często należy wymieniać olej chłodniczy Coolmax PAG?
  Częstotliwość wymiany zależy od warunków eksploatacyjnych, jednak dzięki doskonałej stabilności oksydacyjnej, oleje Coolmax PAG wymagają rzadszych wymian w porównaniu do standardowych olejów chłodniczych.
 6. Czy Coolmax PAG są mieszalne z innymi olejami?
  Zalecamy, aby nie mieszać Coolmax PAG z innymi olejami chłodniczymi. Dla pełnej efektywności i bezpieczeństwa, najlepiej stosować go jako samodzielny produkt.
 7. Jakie są różnice między Coolmax PAG, a tradycyjnymi olejami chłodniczymi?
  Główną różnicą jest ich formuła ochronna. Coolmax PAG zapewnia znacznie lepszą ochronę urządzenia/układu, poprzez wyższą stabilność termiczną i oksydacyjną, a także doskonałą mieszalność z czynnikami HFC i HFO.
 8. Gdzie mogę kupić oleje chłodnicze Coolmax PAG?
  Oleje chłodnicze Coolmax PAG dostępne są u autoryzowany dystrybutorów m.in. w ChillerTech oraz Viktoria Sklep Internetowy. Sprawdź i porównaj swoją ofertę…
 9. Czy oleje Coolmax PAG nadają się do pojazdów zabytkowych?
  Tak, ze względu na ich uniwersalność i elastyczność działania, oleje Coolmax PAG mogą być również stosowane w pojazdach zabytkowych.

Źródła wiedzy

Oleje chłodnicze Coolmax PAG | ChillerTech – Certyfikowany dostawca!