Serwis agregatów wody lodowej

4.8/5 - (88 votes)

Serwis agregatów wody lodowej – agregatu wody lodowej – chillerów | ChillerTech – Lider w branży HVAC

ChillerTech pełni profesjonalne usługi serwisu, naprawy, a także modernizacji chillerów dowolnego producenta i o dowolnej mocy chłodniczej. Naprawiamy i serwisujemy wytwornice wody lodowej stosowane w przemyśle, niewielkie chillery do chłodzenia piwa, soków, mleka, wody w akwariach i innych. Serwisujemy chillery do klimatyzacji współpracujące z fancooil czy chłodnicami powietrza. Wykonujemy również wszelkiego rodzaju przeglądy techniczne, a także okresowe chillerów znanych producentów między innymi: Trane, Carrier, York, Blue Box, Airwell, Berling, Chigo, Stulz, Aermec, Bitzer, CIAT, ClimaVeneta, Clivet, Copeland, Daikin, Emerson, Emicon, GEA, Hitema, Hyfra, MTA, McQuay, Piovan, Thermocold, itd..

Nasz wykwalifikowany serwis obsługuje teren całej Polski . Do naszego serwisu trafiają chillery:

 • Kupione urządzenia szykowane do sprzedaży, bądź wynajmu.
 • Agregaty wody lodowej wysłane do Nas przez zleceniodawcę w celu gruntownego remontu, pełnego serwisu, a także długiego testu o małej mocy do 80 kW (posiadają oni awaryjny chiller który ma zadanie schłodzić dowolne procesy przemysłowe, bądź chemiczne)
 • Chillery wody lodowej z poważnymi uszkodzeniami takimi jak awaria sprężarki chłodniczej, uszkodzenie wymiennika ciepła lub zalaniem instalacji freonowej wodą itd…
 • Chiller Oil – specyfika tych urządzeń, stosunkowo długi czas mycia układu chłodzenia zmusza Nas do działania w Naszym serwisie
 • Chillery niestandardowe – naprawiamy schładzacze dowolnego medium, lecz czasami potrzebujemy czasu do poznania specyfiki określonego urządzenia

Czynności wchodzące w skład serwisu agregatów wody lodowej

Serwis agregatów wody lodowej

 1. Wizualna kontrola stanu zamocowań, wsporników oraz obudowy samego chiller. Uzupełnienie i dokręcenie luźnych śrub celem wyeliminowania drgań, a także zbędnego hałasu.
 2. Kontrola instalacji elektrycznej i sterowniczej urządzenia. Kontrola styków styczników odpowiedzialnych za pracę elementów wykonawczych.
 3. Skontrolowanie zabezpieczeń układu takich jak presostaty, czujniki przepływu, czujniki ciśnienia, czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Sprawdzenie wydajności pomp obiegowych wraz z czyszczeniem filtra wody lodowej.
 5. Kontrola obecności oleju w sprężarkach chłodniczych.
 6. Kontrola obecności freonu w instalacji chłodniczej.
 7. Na żądanie klienta kontrola wilgotności i zakwaszenia czynnika chłodniczego oraz oleju.
 8. Na żądanie klienta odzysk i przeważenie czynnika chłodniczego.
 9. Strzelanie zaworów bezpieczeństwa – nie dotyczy zaworów jednorazowych, w tym przypadku sam montaż nowych zaworów bezpieczeństwa jest w cenie usługi.
 10. Mycie skraplacza dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. W przypadku chillerów chłodzonych wodą, czyszczenie filtra wody chłodzącej.
 11.  Kontrola wymiennika ciepła parownika stopień zabrudzenia.
 12. Kontrola wydajności sprężarek chłodniczych.
 13. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO. Protokół zawiera wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. W protokole zawarta jest również oferta cenowa na wyeliminowanie zagrożeń, usunięcie awarii, uzupełnienie braków.

Naprawa agregatów wody lodowej

Z doświadczenia stwierdzamy, że każdy przypadek awarii agregatu wody lodowej jest inny. Przed każdą naprawą musi zostać wykonany serwis urządzenia który wykaże skutki ale dokładnie wskaże przyczynę jej powstania. W przypadku urządzeń chłodniczych regularny serwis, jak również konserwacja jest znacząco ważnym elementem. Regularne przeglądy przyczyniają się do ochrony Naszych, a także Państwa urządzeń. W sytuacji gdy Serwis zweryfikuje urządzenie pod kątem technicznym i odnajdzie ewentualną awarię, bądź zagrożenie, które należałoby usunąć od razu informuje Klienta. Odnalezienie wszelkiego rodzaju zagrożeń pozwala Nam na ustalenie terminu, jak również pozwala na ciągłą pracę maszyn. Chłodzone maszyny lub urządzenia przez agregat wody lodowej są kosztowne, a na ich przestój nie może sobie pozwolić żadna Firma.

Najczęstsze awarie wytwornic wody lodowej

 1. Utrata czynnika chłodniczego z różnych przyczyn. M.in.: pęknięcie instalacji freonowej, awaria elementów kontrolno-pomiarowych takich jak presostaty, wzierniki i zawory serwisowe itd…
 2. Uszkodzenie sprężarek spowodowane najczęściej brakiem serwisu.
 3. Awaria pomp wymuszających lub ich niewłaściwa, niewydajna praca.
 4. Uszkodzenie automatyki i sterowania agregatu wody lodowej czy urządzeń współpracujących.
 5. Spalenie wentylatorów skraplacza.

Wynajem chillerów na czas naprawy

ChillerTech daje możliwość wypożyczenia wynajmu agregatu wody lodowej na czas prac związany z remontem lub na czas związany z oczekiwaniem na nowy agregat wody lodowej. Urządzenie dostarczone przez ChillerTech musi zostać podłączone przez Nas, bądź przez Firmę współpracującą z Nami SKiC Robert Aptacy. W innym przypadku Klient bierze na siebie ryzyko uszkodzenie chillera. Co za tym idzie zostanie obciążony kosztem uszkodzenia urządzenia Naszej Firmy. Posiadamy w swej ofercie chillery o mocach począwszy od 1 kW, a kończąc po chillery przemysłowe o mocach powyżej 1,5 MW. Chillery znanych i cenionych marek takich jak: Trane, Carrier, Bitzer, York, Airwell, GEA, Chigo, Stulz, Berling, Clivet, Climaveneta, Blue Box, Emerson, itd. ChillerTech to firma działająca na rynku chłodnictwa i klimatyzacja, która posiada wieloletnie doświadczenie, odpowiednią wiedzę oraz masę certyfikatów. Zapewniamy profesjonalny dobór urządzeń chłodniczych pod indywidualne oczekiwania Klienta.

Sprzedaż agregatów wody lodowej

Jedną z Naszych flagowych usług jest profesjonalny dobór i sprzedaż agregatów wody lodowej o ściśle określonych parametrach. Szeroka oferta pozwala Nam w jak najkrótszym czasie zapewnić Naszemu Klientowi chiller, bądź dry cooler dowolnej marki, typu, jak również mocy chłodniczej. W swym asortymencie posiadamy nowe, a także używane, lecz w pełni sprawne poprzednio wy-serwisowane agregaty wody lodowej renomowanych marek. Fachowe doradztwo, profesjonalna sprzedaż oraz szybki montaż.

Usługi sprzedaży bardzo często spotykane są w obiektach gdzie chiller został uszkodzony, a koszt naprawy przewyższa, bądź jest równy zakupowi nowego chillera. ChillerTech pełni również usługi projektu, budowy i modernizacji instalacji oraz systemów wody lodowej. Systemy chłodzenia od ChillerTech cechuje przede wszystkim innowacyjna budowa, bezawaryjna praca i wysoka efektywność. Serwis agregatów wody lodowej

Dlaczego tak ważny jest regularny serwis i konserwacja urządzeń chłodniczych?

Chillery są coraz częściej wykorzystywane do chłodzenia różnego rodzaju urządzeń, maszyn lub fabryk. Systemy chłodzenia oparte o agregaty wody lodowej do chłodzenia wykorzystują zazwyczaj glikol rozcieńczony z wodą lub po prostu wodę. Pozwalają Nam na niskie koszty eksploatacyjne, wysoką efektywność i odpowiedni parametr niskim kosztem.

Należy jednak pamiętać, aby dbać o urządzenia tego typu w szczególności chillery. Instalacje freonowe są wypierane przez nowoczesne instalacje wody lodowej. Nie możemy jednak z niego całkowicie zrezygnować. Prace serwisowe, jak również konserwacyjne w głównej mierze zależą od usadowienia i trybu pracy urządzenia chłodniczego. Jeśli chiller pracuje na najwyższych obrotach, a warunki w jakich jest on usadowiony są dość słabe serwis powinien być częściej wykonywany. Postaw na ChillerTech i ciesz się bezawaryjną pracą Swoich urządzeń chłodniczych. Wybierając ChillerTech masz pewność najwyższej jakości usług serwisu, oryginalnych i sprawdzonych części oraz doraźnych napraw począwszy od wymiany filtrów, aż po regenerację sprężarek chłodniczych dużej mocy.

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej | ChillerTech

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.