Serwis agregatów wody lodowej

Serwis agregatów wody lodowej

ChillerTech Wiktor Aptacy pełni usługę serwisu, naprawy, a także modernizacji chillerów dowolnego producenta i o dowolnej mocy chłodniczej. Naprawiamy i serwisujemy wytwornice wody lodowej stosowane w przemyśle, niewielkie chillery do chłodzenia piwa, soków, mleka, wody w akwariach i innych. Serwisujemy chillery do klimatyzacji współpracujące z fancooil czy chłodnicami powietrza.

Nasz Serwis znajduję się w Warszawie lecz Nasz wykwalifikowany serwis obsługuje teren całej Polski . Do naszego serwisu trafiają chillery:

 • Kupione urządzenia szykowane do sprzedaży, bądź do wynajmu
 • Agregaty wody lodowej wysłane do Nas przez zleceniodawce w celu gruntownego remontu, pełnego serwisu, a także długiego testu o małej mocy do 80 kW (posiadają oni awaryjny chiller który ma zadanie schłodzić dowolne procesy)
 • Chillery wody lodowej z poważnymi uszkodzeniami takimi jak awaria sprężarki chłodniczej, uszkodzenie wymiennika ciepła i zalanie instalacji freonowej wodą itd…
 • Chiller Oil – specyfika tych urządzeń, stosunkowo długi czas mycia układu chłodzenia zmusza nas do działania w Naszym serwisie
 • chillery niestandardowe – naprawiamy schładzacze dowolnego medium lecz czasami potrzebujemy czasu do poznania specyfiki określonego urządzenia

Czynności wchodzące w skład serwisu agregatów wody lodowej

 1. Wizualna kontrola stanu zamocowań, wsporników oraz obudowy samego chiller. Uzupełnienie i dokręcenie luźnych śrub celem wyeliminowania drgań, a także zbędnego hałasu.
 2. Kontrola instalacji elektrycznej i sterowniczej urządzenia. Kontrola styków styczników odpowiedzialnych za pracę elementów wykonawczych.
 3. Skontrolowanie zabezpieczeń układu takich jak presostaty, czujniki przepływu, czujniki ciśnienia, czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Sprawdzenie wydajności pomp obiegowych wraz z czyszczeniem filtra wody lodowej.
 5. Kontrola obecności oleju w sprężarkach chłodniczych.
 6. Kontrola obecności freonu w instalacji chłodniczej.
 7. Na żądanie klienta kontrola wilgotności i zakwaszenia czynnika chłodniczego oraz oleju.
 8. Na żądanie klienta odzysk i przeważenie czynnika chłodniczego.
 9. Strzelanie zaworów bezpieczeństwa – nie dotyczy zaworów jednorazowych, w tym przypadku sam montaż nowych zaworów bezpieczeństwa jest w cenie usługi.
 10. Mycie skraplacza dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. W przypadku chillerów chłodzonych wodą, czyszczenie filtra wody chłodzącej.
 11.  Kontrola wymiennika ciepła parownika stopień zabrudzenia.
 12. Kontrola wydajności sprężarek chłodniczych.
 13. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO. Protokół zawiera wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. W protokole zawarta jest również oferta cenowa na wyeliminowanie zagrożeń, usunięcie awarii, uzupełnienie braków.Serwis agregatów wody lodowej

Naprawa agregatów wody lodowej

Z doświadczenia stwierdzamy, że każdy przypadek awarii agregatu wody lodowej jest inny. Przed każdą naprawą musi zostać wykonany serwis urządzenia który wykaże skutki ale dokładnie wskaże przyczynę jej powstania.

Najczęstsze awarie wytwornic wody lodowej

 1. Utrata czynnika chłodniczego z różnych przyczyn między innymi pęknięcie instalacji freonowej, awaria elementów kontrolno-pomiarowych takich jak presostaty, wzierniki i zawory serwisowe itd…
 2. Uszkodzenie sprężarek spowodowane najczęściej brakiem serwisu.
 3. Awaria pomp wymuszających lub ich niewłaściwa, niewydajna praca.
 4. Uszkodzenie automatyki i sterowania agregatu wody lodowej czy urządzeń współpracujących.
 5. Spalenie wentylatorów skraplacza.

Wynajem chillerów na czas naprawy

ChillerTech Wiktor Aptacy daje możliwość wypożyczenia agregatu wody lodowej na czas prac związany z remontem, na czas związany z oczekiwaniem na nowy agregat wody lodowej. Urządzenie dostarczone przez ChillerTech Wiktor Aptacy musi zostać podłączone przez Nas, bądź przez Firmę współpracującą z Nami SKiC Robert Aptacy. W innym przypadku klient bierze na siebie ryzyko uszkodzenie chillera co za tym idzie zostanie obciążony kosztem uszkodzenia urządzenia Naszej Firmy. 

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej dowolnej mocy chłodniczej, oraz dowolnego producenta | ChillerTech Wiktor Aptacy

Tagi , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.