Serwis agregatów wody lodowej

Serwis agregatów wody lodowej 

ChillerTech pełni usługę serwisu, naprawy, a także modernizacji chillerów dowolnego producenta i o dowolnej mocy chłodniczej. Naprawiamy i serwisujemy wytwornice wody lodowej stosowane w przemyśle, niewielkie chillery do chłodzenia piwa, soków, mleka, wody w akwariach i innych. Serwisujemy chillery do klimatyzacji współpracujące z fancooil czy chłodnicami powietrza. Wykonujemy również wszelkiego rodzaju przeglądy techniczne, a także okresowe chillerów znanych producentów między innymi: Trane, Carrier, York, Blue Box, Airwell, Berling, Chigo, Stulz, Aermec, Bitzer, CIAT, ClimaVeneta, Clivet, Copeland, Daikin, Emerson, Emicon, GEA, Hitema, Hyfra, MTA, McQuay, Piovan, Thermocold, itd..

Nasz Serwis znajduję się w Warszawie, lecz Nasz wykwalifikowany serwis obsługuje teren całej Polski . Do naszego serwisu trafiają chillery:

 • Kupione urządzenia szykowane do sprzedaży, bądź do wynajmu
 • Agregaty wody lodowej wysłane do Nas przez zleceniodawcę w celu gruntownego remontu, pełnego serwisu, a także długiego testu o małej mocy do 80 kW (posiadają oni awaryjny chiller który ma zadanie schłodzić dowolne procesy przemysłowe, bądź chemiczne)
 • Chillery wody lodowej z poważnymi uszkodzeniami takimi jak awaria sprężarki chłodniczej, uszkodzenie wymiennika ciepła lub zalaniem instalacji freonowej wodą itd…
 • Chiller Oil – specyfika tych urządzeń, stosunkowo długi czas mycia układu chłodzenia zmusza Nas do działania w Naszym serwisie
 • Chillery niestandardowe – naprawiamy schładzacze dowolnego medium, lecz czasami potrzebujemy czasu do poznania specyfiki określonego urządzenia

Czynności wchodzące w skład serwisu agregatów wody lodowej

Serwis agregatów wody lodowej

 1. Wizualna kontrola stanu zamocowań, wsporników oraz obudowy samego chiller. Uzupełnienie i dokręcenie luźnych śrub celem wyeliminowania drgań, a także zbędnego hałasu.
 2. Kontrola instalacji elektrycznej i sterowniczej urządzenia. Kontrola styków styczników odpowiedzialnych za pracę elementów wykonawczych.
 3. Skontrolowanie zabezpieczeń układu takich jak presostaty, czujniki przepływu, czujniki ciśnienia, czujniki kontroli zgodności i kolejności faz.
 4. Sprawdzenie wydajności pomp obiegowych wraz z czyszczeniem filtra wody lodowej.
 5. Kontrola obecności oleju w sprężarkach chłodniczych.
 6. Kontrola obecności freonu w instalacji chłodniczej.
 7. Na żądanie klienta kontrola wilgotności i zakwaszenia czynnika chłodniczego oraz oleju.
 8. Na żądanie klienta odzysk i przeważenie czynnika chłodniczego.
 9. Strzelanie zaworów bezpieczeństwa – nie dotyczy zaworów jednorazowych, w tym przypadku sam montaż nowych zaworów bezpieczeństwa jest w cenie usługi.
 10. Mycie skraplacza dotyczy skraplaczy lamelowych gaz/powietrze. W przypadku chillerów chłodzonych wodą, czyszczenie filtra wody chłodzącej.
 11.  Kontrola wymiennika ciepła parownika stopień zabrudzenia.
 12. Kontrola wydajności sprężarek chłodniczych.
 13. Sporządzenie protokołu serwisu gotowego do wpisu w CRO. Protokół zawiera wszelkie pomiary, wyszczególnione awarie, a także zagrożenia. W protokole zawarta jest również oferta cenowa na wyeliminowanie zagrożeń, usunięcie awarii, uzupełnienie braków.

Naprawa agregatów wody lodowej

Z doświadczenia stwierdzamy, że każdy przypadek awarii agregatu wody lodowej jest inny. Przed każdą naprawą musi zostać wykonany serwis urządzenia który wykaże skutki ale dokładnie wskaże przyczynę jej powstania. W przypadku urządzeń chłodniczych regularny serwis, jak również konserwacja jest znacząco ważnym elementem. Regularne przeglądy przyczyniają się do ochrony Naszych, a także Państwa urządzeń. W sytuacji gdy Serwis zweryfikuje urządzenie pod kątem technicznym i odnajdzie ewentualną awarię, bądź zagrożenie, które należałoby usunąć od razu informuje Klienta. Odnalezienie wszelkiego rodzaju zagrożeń pozwala Nam na ustalenie terminu, jak również pozwala na ciągłą pracę maszyn. Chłodzone maszyny lub urządzenia przez agregat wody lodowej są kosztowne, a na ich przestój nie może sobie pozwolić żadna Firma.

Najczęstsze awarie wytwornic wody lodowej

 1. Utrata czynnika chłodniczego z różnych przyczyn między innymi: pęknięcie instalacji freonowej, awaria elementów kontrolno-pomiarowych takich jak presostaty, wzierniki i zawory serwisowe itd…
 2. Uszkodzenie sprężarek spowodowane najczęściej brakiem serwisu.
 3. Awaria pomp wymuszających lub ich niewłaściwa, niewydajna praca.
 4. Uszkodzenie automatyki i sterowania agregatu wody lodowej czy urządzeń współpracujących.
 5. Spalenie wentylatorów skraplacza.

Wynajem chillerów na czas naprawy

ChillerTech daje możliwość wypożyczenia wynajmu agregatu wody lodowej na czas prac związany z remontem lub na czas związany z oczekiwaniem na nowy agregat wody lodowej. Urządzenie dostarczone przez ChillerTech musi zostać podłączone przez Nas, bądź przez Firmę współpracującą z Nami SKiC Robert Aptacy. W innym przypadku klient bierze na siebie ryzyko uszkodzenie chillera co za tym idzie zostanie obciążony kosztem uszkodzenia urządzenia Naszej Firmy. Posiadamy w swej ofercie chillery o mocach począwszy od 1 kW, a kończąc po chillery przemysłowe o mocach powyżej 1,5 MW znanych i cenionych marek takich jak: Trane, Carrier, Bitzer, York, Airwell, GEA, Chigo, Stulz, Berling, Clivet, Climaveneta, Emerson, itd. ChillerTech to firma działająca na rynku chłodnictwa i klimatyzacja, która posiada wieloletnie doświadczenie, zdobytą wiedzę oraz certyfikaty. Zapewniamy profesjonalny dobór urządzeń chłodniczych pod indywidualnego Klienta.

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej | ChillerTech

Komentarze

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.