Serwis Carrier

Serwis chiller Carrier – ChillerTech Wiktor Aptacy

Serwis Agregatów Wody Lodowej, budowa i modernizacja systemów i instalacji chłodzenia maszyn i urządzeń. Oferujemy pełen serwis pogwarancyjny agregatów wody lodowej Carrier i innych chiller bez względu na producenta. Naprawiamy, modernizujemy oraz serwisujemy chiller Carrier o dowolnej wydajności chłodniczej, chiller do chłodzenia dowolnego medium i o różnym zastosowaniu.

Nasz obszerna wiedza w temacie wody lodowej, certyfikaty, uprawnienia a także długoletnie doświadczenie czynią Nas liderem w dziedzinie chłodzenia maszyn i urządzeń wodą lodową. Ponadto budujemy, rozbudowujemy i modernizujemy instalacje wody lodowej o dowolnym przepływie, ciśnieniu a także o różnej temperaturze medium.carrier serwis ChillerTech Wiktor Aptacy

Serwis chiller Carrier – ChillerTech Wiktor Aptacy

Agregaty wody lodowej Carrier oprócz specjalnie dobranej elektroniki sterującej praktycznie nie różnią się niczym od chillerów innych producentów. ChillerTech Wiktor Aptacy świadczy usługi w zakresie przeglądów okresowych, naprawie i pełnym serwisie wytwornic wody lodowej Carrier.

Przegląd okresowe chiller carrier wraz ze wpisem do CRO

W zakresie tej usługi wykonujemy:

 1. Pełna kontrola wizualna i mechaniczna agregatu wody lodowej, szukamy luźno przytwierdzonych elementów, braków w śrubkach i nakrętkach, eliminujemy wszelkie luzy i braki w mocowaniach.
 2. Kontrola wizualna agregatu wody lodowej pod względem wystąpienia jakichkolwiek wycieków oleju, tam gdzie wycieka olej z całą pewnością ulatnia się gaz.
 3. Mycie lameli skraplacza lub skraplaczy w przypadku dużych chillerów, w tym celu posługujemy się myjką ciśnieniową.
 4. Zawsze czyścimy filtry wody w układzie chłodzonego medium. Niedrożny filtr zabuża cykl chłodzenia.
 5. Pomiary ciśnienia statycznego czynnika chłodniczego – freonu w instalacji. Kontrola wilgotności i zakwaszenia freonu po uruchomieniu chillera kontrola drożności filtra freonowego.
 6. Kontrola stanu oleju w komorze sprężarki – sprężarki nie mogą pracować bez oleju, kontrola grzałki karteru
 7. Pomiary oporności i przebicia do masy sprężarek. Po uruchomieniu pomiar poboru prądu sprężarki, wentylatorów, pomp i innych elementów elektrycznych.
 8. Kontrola poprawnej pracy pompy obiegowej, jej wydajności a także kontrola zabezpieczenia flow swich
 9. Jeśli tylko istnieje możliwość – rozruch i uruchomienie urządzenia – pomiary ciśnień freonu i gazu. Pomiar temperatur za i przed wymiennikami ciepła
 10. Sporządzenie protokołu – karty urządzenia, w której zawarta jest pełna wiedza o chillerze, wszelkie pomiary a także awarie i zagrożenia. Na podstawie tych informacji informujemy klienta o ewentualnym koszcie naprawy.

Serwis agregatów chłodniczych Carrier

 1. Serwis agregatu wody lodowej zawiera przegląd techniczny.
 2. Oprócz mycia skraplacza i urządzenia myjemy również parownik o ile oczywiście zajdzie taka konieczność
 3. Odzysk i przeważenie czynnika chłodniczego w przypadku stwierdzenia wycieku i braku freonu.
 4. Przy pomocy detektora gazu i pianki szukamy jakichkolwiek miejsc wycieku czynnika.
 5. Kontrola, pomiary i testy wszelkich elementów zabezpieczających takich jak presostaty, czujniki przepływu, termiki itd…
 6. Usuwanie drobnych uszkodzeń jednak z pominięciem uzupełnienia gazu. W przypadku, gdy jest stwierdzony brak czynnika należy wykonać test szczelności a to jest dodatkowa usługa.
 7. Sporządzenie protokołu – uzupełnienie istniejącej karty urządzenia lub jej stworzenie, Karta urządzenia zawiera pełną wiedza o chillerze, wszelkie pomiary a także awarie i zagrożenia.

Zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z naszych usług w zakresie przeglądu, serwisu chiller Carrier, naszym serwisem obejmujemy całą Polskę

ChillerTech Wiktor Aptacy – Serwis agregatów wody lodowej Carrier