Serwis chiller Airwell AQVL.115.ELN

4.9/5 - (69 votes)

Serwis chiller Airwell AQVL.115.ELN

ChillerTech wraz z Firmą współpracującą z Nami ChillerSerwis w ostatnim czasie wykonaliśmy Serwis chiller Airwell AQVL.115.ELN. Naszym zadaniem było wyeliminowanie nieszczelności znajdującej się na instalacji freonowej, a także serwis agregatu wody lodowej.

Serwis chiller Airwell AQVL.115.ELN

Serwis chiller Airwell AQVL.115.ELN

 1. Pierwszą czynnością wykonaną przez Nasz Serwis była wizualna kontrola chillera. Skontrolowaliśmy czy na instalacji freonowej nie ma żadnego typu tłustych plam sygnalizujących wyciek freonu z instalacji. Na szczęście nie znaleźliśmy miejsca które może sugerować wyciek. Wizualnie także skontrolowaliśmy skraplacz urządzenia czy nie ma na nim widocznych śladów uderzenia które mogły przyczynić się do rozszczelnienia w tym miejscu.
 2. Następną czynnością było czyszczenie urządzenia wraz z dokładnym myciem skraplacza przy użyciu myjki wysokociśnieniowej. Ze względu na brudny skraplacz użyliśmy wodę o temp. 60 stopni Celsjusza. Celem było usunięcie zalegającego smaru, a także innych brudów które znajdowały się na skraplaczu chiller Airwell.
 3. Odzyskaliśmy, przeważyliśmy, a także oczyściliśmy freon który był wewnątrz instalacji freonowej. Dla pewności następnym krokiem była wymiana filtrów/osuszaczy które mają za zadanie usunąć wilgoć oraz brud. Bardzo ważną rzeczą jest wymiana filtrów w ciągu pewnych odstępów czasowych. Filtr po pewnym czasie nie będzie tak efektywny tak jak był nowy. Po pewnym czasie na pewno się zabrudzi, lecz jest to naturalne.
 4. Następną czynnością była próba szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Każde urządzenie które jest naprawiane przez Nasz Serwis jest objęte 24 godzinną próbą szczelności. Chiller Airwell AQVL.115.ELN okazał się nie szczelny na sekcji nr 2. Nasz Serwis skrupulatnie szukał nieszczelności która znajdowała się na instalacji. Znaleźliśmy i zaspawaliśmy miejsce w którym uciekał gaz. Dla pewności Nasz Serwis uzupełnił instalację freonową barwnikiem który jest widoczny przy świetle UV. Wszelkiego rodzaju nieszczelności małe i duże po dłuższym okresie czasu zostaną wyłapane dzięki barwnikowi.
 5. Dokonaliśmy długiej próżni układu w celu usunięcia wszelkiej wilgoci która mogła znajdować się w instalacji freonowej, a także brudu który mógł powstać w wyniku spawania.
 6. Uzupełniliśmy chiller Airwell nowym, a także czystym gazem chłodniczym zwanym także freonem. Chiller tak jak wspomnieliśmy został także uzupełniony barwnikiem UV, który po pewnym okresie czasu pokaże gdzie znajduje się ewentualna nieszczelność.

Serwis agregatu wody lodowej Airwel- dodatkowe czynności

Chiller Airwell AQVL.115.ELN.R410A.FSC.AIRWELL został poddany kompleksowemu serwisowi, oraz naprawie przez Serwis ChillerTech.

Dodatkowymi czynnościami były:

 • Nasz Serwis wykonał wszelkiego rodzaju pomiary elektryczne sprężarek, a także wentylatorów skraplacza. Wszystkie parametry są zgodne z danymi podanymi na tabliczkach znamionowych.
 • Dla efektywniejszej, oraz cichszej, a przede wszystkim lepszej pracy wentylatorów wymieniliśmy łożyska na nowe.
 • Bardzo ważną rzeczą było mycie wymiennika ciepła. Z racji na to że instalacja w Firmie której pracuje chiller pracuje na wodzie Instalacja jest bardzo brudna. Wyczyściliśmy wymiennik specjalną myjką i odpowiednio dobraną płukanką. Efekt wymiennik ciepła jest w 100% czysty. Mycie wymiennika w pewnych odstępach czasowych jest bardzo ważną czynnością której nie można zaniedbywać. Czytaj więcej na temat czyszczenia wymienników ciepła
 • Sprawdziliśmy instalację elektryczną czy nie znajują się tam nie dokręcane kable, bądź nic nie jest zerwane
 • Ostatnim krokiem było uruchomienie chillera. Wynik Chiller pracuje bardzo dobrze, wentylatory pracują cicho, a sprężarki pracują równomiernie jak również się nie grzeją. Agregat miał za zadanie ochłodzić zbiornik o pojemności 3000 L. Wytwornica wody lodowej zbija temperaturę 1/10 stopnia w czasie 6 sec co jest bardzo dobrym wynikiem.

https://www.youtube.com/watch?v=SkcdyTrVouM

Agregat wody lodowej chiller Airwell AQVL.115.ELN znów może się cieszyć się dobrą, oraz bezawaryjną pracą u Klienta. Agregaty wody lodowej marki Airwell to bardzo dobre urządzenia, lecz pod warunkiem dobrego serwisowania. Chillery tej marki wytrzymują nawet do 10 lat pracy.

Serwis agregatów wody lodowej marki Airwell dowolnego typu i mocy chłodniczej | ChillerTech Wiktor Aptacy

Serwis chiller Airwell AQVL.115.ELN

Serwis agregatu wody lodowej Airwell AQVL.115.ELN