Serwis chiller Airwell VLS604

4.8/5 - (68 votes)

Serwis i naprawa chiller Airwell VLS604 ELN.PED.AL/CU.LP PUMP | ChillerTech

Serwis ChillerTech Wiktor Aptacy świadczący usługi serwisu, naprawy, a także modernizacji w ostatnim czasie wykonał usługę serwisu, oraz naprawy agregatu wody lodowej marki Airwell VLS604 ELN.PED.AL/CU.LP PUMP. Naszym głównym zadaniem było odnalezienie, a także usunięcie nieszczelności znajdującej się na instalacji freonowej.

Serwis chiller Airwell VLS604Serwis chiller Airwell VLS604

  1. Pierwszą czynnością wykonaną przez Nasz Serwis była wizualna kontrola czy na konstrukcji urządzenia,bądź instalacji freonowej nie znajdują się tłuste plamy sygnalizujące wyciek freonu. Nasz Serwis jednak nie znalazł żadnych tłustych śladów sygnalizujących wyciek czynnika .
  2. Następnym krokiem było dokładne umycie, oraz wyczyszczenie skraplacza, a także konstrukcji urządzenia. W tym przypadku użyliśmy myjki wysokociśnieniowej która usuwa zmagazynowany brud na chłodnicy. Dla usunięcia zalegającego smaru i innych brudów wykorzystaliśmy wodę o temp. 70 stopni Celsjusza.
  3. Odzyskaliśmy, a także przeważyliśmy freon znajdujący się wewnątrz instalacji freonowej. Nasz Serwis także wyczyścił freon przy użyciu specjalnych filtrów.
  4. Następną czynnością był test szczelności układu. Przy użyciu Azotu Technicznego uzupełniliśmy instalację o wartości 18 BAR. W ciągu 2 godzin od napełnienia z instalacji uciekło prawie 1 BAR. Nasz Serwis znalazł nieszczelność która znajdywała się na skraplaczu. Zaspawaliśmy miejsce w którym znaleźliśmy nieszczelność, a także znów poddaliśmy instalację szczelności. W ciągu testu który obowiązywał 24 godziny ciśnienie jest takie same. Próba szczelności instalacja freonowa szczelna
  5. Wymieniliśmy filtry znajdujące się na instalacji freonowej. Ich zadaniem jest wychwycenie brudów które powstały przy procesie spawania, oraz innego rodzaju brudów.
  6.  Wykonaliśmy długotrwałą próżnie która ma zadanie wyciągnąć osadzoną wewnątrz wilgoć, a także brud.
  7. Następnym krokiem była uzupełnienie czystym czynnikiem chłodniczym inaczej freonem urządzenia.
  8. Dokonaliśmy szczegółowe pomiary elektryczne sprężarek jak i również wentylatorów skraplacza.
  9. Uruchomiliśmy chiller wraz z Firmą SKiC Robert Aptacy dla pewności że nasze urządzenie jest w 100% sprawne, oraz gotowe do natychmiastowej pracy. Chiller Airwell VLS604 ELN.PED.AL/CU.LP PUMP szybko zbija temperaturę, sprężarki nie hałasują, a wentylatory skraplacza działają bez żadnych zarzutów. Chiller jest gotowy do natychmiastowej pracy u Nabywcy.

Naprawa chiller Airwell VLS604

W agregacie wody lodowej włoskiej marki Airwell VLS604 nie były dokonywane żadne czynności naprawcze. Chiller pracuje bez żadnych zarzutów, filtr znajdujący się na instalacji freonowe jest czysty. Sprężarki pracują prawidłowo, ilość oleju jak i ich kolor jest prawidłowy, a wentylatory nie hałasują. Dodatkową czynnością wykonaną przez Nasz Serwis było czyszczenie wymiennika płytowego. Utrzymanie wymiennika ciepła jest bardzo ważną czynnością. Nieuniknionym procesem jest brudzenie, a także tworzenie osadu, w tym kamienia w wymiennikach ciepła. Najlepszym wyjściem jest co półroczne czyszczenie wymienników ciepła jak również czyszczenie całej instalacji wody lodowej. Odkładanie czynności związanych z serwisem podzespołów chillera wiąże się między innymi z jego spadkiem wydajności, a także w niektórych przypadkach do zatkania wymiennika.

Serwis Agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Airwell | ChillerTech Wiktor Aptacy

Serwis i naprawa chiller Airwell VLS604