Serwis chiller Bolid B 300 B/4.0

5/5 - (3 votes)

Serwis chiller Bolid B 300 B/4.0 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Postęp technologiczny, jak również ciągła chęć rozwijania się coraz to częściej wymaga od Nas stałej i ściśle określonej temperatury. Głównym zadaniem tego natomiast jest w wielu przypadkach zachowanie ciągłości produkcyjnej maszyn, bądź też wysokiej jakości produktu końcowego. Celem tych układów może być zarówno komfort termiczny powalający Nam na dobre samopoczucie oraz wysoką produktywność. Niejednokrotnie natomiast wielu z Nas zastanawia się na co zwrócić uwagę podczas wyboru systemu chłodzenia? Czytaj więcej…

Obsługa i wsparcie, które umożliwi Ci funkcjonowanie na najwyższym poziomie niezależnie od warunków zewnętrznych, bądź też obciążenia cieplnego. Kompleksowe usługi w zakresie serwisu, naprawy i modernizacji agregatów wody lodowej na terenie całej Polski. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe urządzeń z zakresu chłodzenia, a także stabilizacji termicznej. Zadzwoń do Nas i umów serwis!

Urządzenia marki Bolid to dość mało znane rozwiązania, których funkcjonowanie jest dość proste. Wymiennik ciepła w odmianie wężownicy umożliwia Nam wysoką efektywność oraz bezpośrednie oddziaływanie na medium chłodzące, którym może być woda, bądź też glikol. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż do procesu wymiany ciepła wykorzystuje się pompę wody o zmiennym przepływie i ciśnieniu poprzez co mamy możliwość utrzymania stałych parametrów, które uzależnione są tylko i wyłącznie od Nas samych. 

Serwis chiller Bolid B 300 B/4.0

Serwis chiller Bolid B300 B/4.0

W ostatnim czasie Naszym zadaniem był kompleksowy serwis, jak również naprawa urządzenia chłodniczego, a mianowicie chiller Bolid B 300 B/4.0. Główną funkcją urządzenia jest chłodzenie wody w procesie nawijania cyny pod potrzeby lutowania. Dość szybki wzrost, a co za tym idzie wysoka temperatura w znacznym stopniu oddziałuje na funkcjonowanie układu. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż samo urządzenie pracuje na najwyższych obrotach bez możliwości jakiegokolwiek postoju. Tak szybki wzrost temperatury wynikający z pracy maszyn uniemożliwia dla agregatu możliwość „odetchnięcia”.

Temperatura żądana, którą obsługa chce osiągnąć na urządzeniu sięga w okresie letnim blisko 12 oC – 15 oC. Jednocześnie sama struktura systemu chłodzenia uniemożliwia Klientowi osiągnięcie niższej temperatury oraz dość częste problemy. Funkcjonalność układu, która oparta jest o funkcję Free cooling, a mianowicie chłodnicę powietrza umieszczoną wewnątrz budynku uniemożliwia Nam wykorzystanie jej pełnego potencjału. Jednocześnie brak dostępu do świeżego powietrza wiąże się z temp. skraplania czynnika sięgającą blisko 52 oC, która jest krytyczna. Czas zbijania, który jest bardzo długi w znacznym stopniu wpływa na funkcjonowanie chiller Bolid B 300 B/4.0, a jednocześnie pracę sprężarki chłodniczej. Jej rodzaj wymaga od Nas stałych warunków z zakresu temperatury oraz dostępu do powietrza, który jest nierealny. Napisz do Nas i otrzymaj wsparcie w działaniu systemów chłodniczych…

Przegląd techniczny chiller Bolid B 300 B/4.0

Głównym zadaniem przeglądu technicznego zwanego również ekspertyzą jest pełna diagnostyka urządzenia umożliwiając Nam realną wycenę naprawy oraz dostęp do pełnych informacji na temat urządzenia. Jednocześnie pozwala Nam to na szczegółową i fachową kontrolę pracy całego układu chłodzenia, w tym komponentów roboczych takich jak sprężarka chłodnicza, wentylator skraplacza czy też innych podzespołów. Niejednokrotnie zadaniem powyższych czynności jest test sprawności urządzenia poprze co jesteśmy w stanie wskazać zagrożenia, które mogą pojawić się w najbliższym czasie. 

Zakres prac serwisowych: 

  1. Wizualna kontrola urządzenia. Posadowienie urządzenia, jak również sam zakres pracy w znacznym stopniu oddziałuje na funkcjonowanie całego układu. Jednocześnie brak dostępu do świeżego powietrza, a co za tym idzie dość szybki wzrost temperatury przyczynia się do dość wysokiej temp. skraplania czynnika chłodniczego co przekłada się na gorsze wyniki pod kątem chłodzenia. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż samo urządzenia popada w drgania, a to natomiast w najgorszym wypadku może przyczynić do powstania nieszczelności po stronie freonowej.
  2. Ocena układu freonowego. Weryfikacja układu za pomocą specjalnego detektora nieszczelności, jak również wyjątkowej pianki, której zadaniem jest wykazanie ewentualnych nieszczelności. Przy pomocy powyższych komponentów jesteśmy w stanie rzetelnie ocenić szczelność układu, a w przypadku jego nieszczelności znaleźć choćby i najmniejszą nieszczelność. Ilość nominalna, która w tym przypadku wynosi blisko 700 g. wymaga od Nas dokładności, a jednocześnie solidności. Ze względu na tak małą ilość czynnika chłodniczego oraz konstrukcję układu freonowego samo urządzenie powinno być hermetycznie zamknięte. Urządzenie nieszczelne!
  3. Pomiary ciśnień po stronie freonowej. Skrupulatne pomiary ciśnień statycznych, jak również dynamicznych będących po stronie freonowej umożliwiając Nam tym samym ocenę efektywności układu chłodzenia. Sprężarka chłodnicza w odmianie tłokowej niestety w dość niekorzystny sposób oddziałuje na pracę układu, a mianowicie przyczynia się ona do powstawania drgań, które następująca działają na instalację freonową. Wynikiem tego jest praca całego urządzenia oraz dość poważne ryzyko powstania nieszczelności, która pojawiła się w urządzeniu. Miejsce nieszczelności: krócieć tłoczny sprężarki.
  4. Kontrola automatyki kontrolno-pomiarowej. Główną funkcją komponentów kontrolno-pomiarowych jest możliwie jak najszybsza reakcja, w momencie jakiejkolwiek nieprawidłowości. Jednocześnie odpowiada ona za ochronę układu przed zbyt wysoką temperaturą, która mogłaby w niekorzystny sposób wpłynąć na urządzenie, bądź co gorsza przyczynić się do uszkodzenia.
  5. Weryfikacja działania pompy wody. Za pomocą wysokiej klasy oprzyrządowania przystąpiliśmy do kontroli pracy pompy wody. Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej dokonaliśmy analizy temperatur na poszczególnych komponentach. Pomiary zgodnie z wytycznymi Producenta.

Naprawa chiller Bolid B 300 B/4.0

Serwis chiller Bolid B 300 B/4.0

Po wykonaniu powyższych czynności oraz pełnej diagnostyce urządzenia stwierdziliśmy m.in.:

  1. Nieszczelność układu freonowego wynikająca ze zbyt wysokiej temperatury czynnika chłodniczego, jak również drgań. Miejsce nieszczelność: króciec tłoczny sprężarki chłodniczej.
  2. Sprężarka chłodnicza ze względu na swoją specyfikę budowy popada w dość mocne drgania co przekłada się na pracę układu freonowego. Jednocześnie przekładając się na dość wysokie ryzyko rozhermetyzowania układu freonowego. 
  3. Niepoprawne rozmieszczenie/posadowienie urządzenia. Ze względu na dość wysoką temperaturę skraplania czynnika chłodniczego urządzenie nadmiernie się nagrzewa. Jednocześnie brak dostępu do świeżego powietrza przyczynia się do zmniejszenia efektywności układu oraz wysoką temp. sprężarki. Kluczowym aspektem jest zarówno sama wydajność urządzenia, która jest zbyt mała. Obciążenie cieplne, które wynika z pracy blisko 4 maszyn uniemożliwia mu nawet dość krótkie wyłączenie. 

Serwis agregatów wody lodowej

Agregaty wody lodowej to urządzenia, których główną funkcją, a jednocześnie misją jest utrzymanie stałej temperatury z zakresu od -23 oC, aż po +45 oC. Jednocześnie ich zadaniem jest utrzymanie jak najlepszych warunków pod potrzeby Użytkownika. Ważnym podkreślenia jest zarówno fakt, iż ich funkcjonowanie pozwala na stabilizację procesów technologicznych, które niejednokrotnie wymagają również funkcji grzania. Zamów Nasz mobilny serwis już dziś!

Wsparcie i obsługa, które umożliwi Ci funkcjonowanie na najwyższym poziomie niezależnie od warunków zewnętrznych. Doraźne przeglądy techniczne i okresowe urządzeń z zakresu chłodzenia, jak również stabilizacji termicznej. Testy sprawnościowe, które odpowiedzialne są stałą i jak najwyższą efektywność układu chłodzenia.

Serwis chiller Bolid B 300 B/4.0 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej