Serwis chiller Carrier 30GH 060

5/5 - (1 vote)

Serwis chiller Carrier 30GH 060 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Bezpieczeństwo 24/7. Usługi serwisowe, które umożliwią Ci wykorzystanie pełnego potencjału urządzenia oraz całkowitą zgodność z ustawą F-gazową. To właśnie nowoczesna armatura kontrolno-pomiarowa o czułości +/- 1% przekłada się na rzetelne wsparcie w zakresie chłodzenia oraz ogrzewania. Ale to nie wszystko… poprzez detektor nieszczelności Testo 316-3 o czułości ~0,15 oz/a pozwala na skuteczne działanie oraz wskaźnik bezpieczeństwa A2L/A1. Dowiedz się więcej…

Stworzona, właśnie dla Ciebie! Usługa serwisowa PreVision® umożliwia niski bilans CO2 oraz doskonałe przenoszenie ciepła, nawet w temp. powietrza +50oC. Warto wspomnieć, że powierzchnia magazynowa wynosząca, aż +3 500 m2 oddziałuje na natychmiastową dostępność części, a nawet elementów sterujących. A poprzez pakiet PreVision pozwala na działania prewencyjne i predykcyjne, oddziałując na niższą możliwość uszkodzenia.

Ale na co dokładnie pozwala program PreVision® od ChillerTech? Odpowiedź jest prosta:

  1. Wskaźnik bezpieczeństwa A2L/A1. Usługi serwisowe z ramienia ChillerTechdostosowane do Ciebie, co finalnie przekłada się na stałą efektywność energetyczną (EER/SEER) oraz skuteczną ochronę, nawet w 100% obciążeniu urządzenia.
  2. Tańsza konserwacja. Czy wiedziałeś, że to właśnie REGULARNA diagnostyka urządzenia pozwala na niższe o 38% koszty eksploatacyjne? A to dopiero początek, ponieważ „powodów ZA” jest jeszcze więcej…
  3. Zgodność z ustawą F-gazową. Jak to mówią „nie znajomość prawa, nie zwalnia cię z jego przestrzegania”. To się zmienia z ChillerTech, ponieważ to Nasz priorytet i misja. Dostosowana do Ciebie usługa to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji, ale i całkowita zgodność z normami. 

Serwis chiller Carrier

Nieszczelność w chiller Carrier 30GH 060
Nieszczelność w chiller Carrier 30GH 060

Urządzenia Carrier to proste i trwałe w obsłudze rozwiązania mające na celu utrzymanie temp. medium z zakresu od -20oC do nawet +48oC. Zaopatrzone w nowatorskie rozwiązania m.in. wentylator Fyling Bird™ pozwala na doskonałe przenoszenie ciepła oraz niski poziom głośności. Zgodna z Eurovent przekłada się na niższą o 28% wagę oraz minimalne opory powietrza towarzyszące wentylatorom w momencie ich 100% obciążenia. Dodatkowo każde urządzenie Carrier jest zaopatrzone w sterowniki ProDialog+, które umożliwiają proste zarządzaniem obiegiem, a nawet zmienne obciążenie cieplne. 

Mając na uwadze natomiast chiller Carrier 30GH 060 o wydajności chłodniczej 190 kW, warto wspomnieć, że urządzenie jest w konfiguracji low noise. Sprężarki chłodnicze w konfiguracji tłokowej 06E 6299 przekładają się na żywotność, aż +25 lat, ale również niskie drgania. To za to wpływa na żywotność wymiennika ciepła, a mianowicie skraplacza w odmianie Cu/Al (aluminium żebrowana). To właśnie aluminium żebrowana oddziałuje na mniejszą powierzchnię roboczą [m2], a tym samym mniejsze wymiary całego urządzenia, które dla każdego z Nas są priorytetowe!

Ze względu na liczne zaniedbania z ramienia Zamawiającego (tłumacz: Właściciela) w stosunku do urządzenia negatywnie wpłynęły na działanie, żywotność, a nawet „plan” firmy. Głównym priorytetem urządzenia Carrier 30GH 060 jest chłodzenie powierzchni biurowej wykorzystywanej jako powierzchnia administracyjna. Z informacji, które udało się Nam ustalić wiadomo, że urządzenie już od wielu lat dla innych „serwisantów” było kłopotliwe oraz nie za bardzo chciało współpracować. Z pomocą przyszliśmy w tym roku my, jako ChillerTech!

Serwis chiller Carrier 30GH 060

Zgodnie z prośbą Zamawiającego dokonaliśmy diagnostyki chiller’a Carrier 30GH 060. Była to rzetelna i uczciwa diagnostyka, która to miała na celu określenie +/- żywotności akurat tego urządzenia. Z tego względu dokonaliśmy:

  1. Czyszczenie wymienników Cu/Al. Przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej dokonaliśmy szczegółowego czyszczenia wymiennika ciepła (tzn. skraplacza), co pozytywnie wpłynęło na działanie obiegu, a nawet skraplanie czynnika chłodniczego. Ze względu na zaniedbanie powierzchnia była mocno zabrudzona, a co gorsza wentylator nr.1 jest uszkodzony. Co więcej zarówno w sekcji CKT1 i CKT2 została odnaleziona nieszczelność, która została uwidoczniona po czyszczeniu powierzchni. 
  2. Kontrola obiegu wtórnego WL1. Urządzenie chiller Carrier 30GH 060 jest zaopatrzone w wymiennik ciepła (parownik) w odmianie płaszczowo-rurowej oddziałując na skuteczne przenoszenie ciepła oraz niższą podatność na ewentualne uszkodzenia spowodowane krystalizacją medium. Po analizie stwierdzono brak medium (tzn. glikolu), co wskazuje na: a) nieszczelność parownika lub b) zabezpieczenie urządzenia przed okresem zimowym. Po rozmowach z Zamawiającym otrzymaliśmy informację, że urządzenie przez długi okres było nieszczelne, a więc zdecydowali się na odzysk i utylizację substancji niezamarzającej.
  3. Kontrola układu sterowania. Rzetelna analiza układu sterowania wskazała uszkodzenie wentylatora nr.3 oraz zabezpieczenia flow-switch. Dodatkowo wentylatory osiowe Flying Bird są głośne, a wysoki pobór prądu (A) sugeruje zużycie łożysk. Z tego też względu zalecamy ich regenerację, bądź wymianę. Dodatkowo styczniki odpowiedzialne za sprężarkę w układzie CKT1 mocno naruszone. Wyraźny „nagar” wskazuje, że sprężarka nadmiernie się nagrzewała.
  4. Kontrola części mechanicznych. Sprężarki chłodnicze w odmianie tłokowej 06E 6299 mają minimalną ilość oleju chłodniczego, a co gorsze ich lepkość kinetyczna jest niewłaściwa. Analiza spektrochemiczna wskazała liczbę kwasową >0,10 mhKOH/g oraz lepkość kinetyczną w 40oC na poziomie 28,06 mm2/s.

Chcesz sprawdzić, co robimy w „podstawowym pakiecie”? Sprawdź tutaj!

Serwis chiller Carrier 30GH 060 | ChillerTech – Obsługa i wsparcie w zakresie chłodzenia

1 – niski bilans CO2 jest spowodowany m.in. wykorzystywaniem substancji fluorowanych HFO, co pozytywnie wpływa na GWP i ODP urządzenia, a nawet niższe koszty eksploatacji. To właśnie wiedza i doświadczenie ChillerTech pozwala na obniżenie kosztów konserwacji nawet o 65%