Serwis chiller Chigo

5/5 - (176 votes)

Serwis Naprawa chiller Chigo | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Serwis, naprawa, a także modernizacja agregatów wody lodowej marki Chigo. Oferujemy pełen serwis chillerów inaczej wytwornic wody lodowej marki Chigo i innych chiller bez względu na producenta. Wykonujemy przeglądy techniczne oraz okresowe chillerów Chigo niezależnie od ich rodzaju, zastosowania, czy medium chłodzącego. 

Nasze długoletnie doświadczenie, zdobyta wiedza, a także certyfikaty czynią Nas liderem w dziedzinie serwisu i naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta.

Serwis chiller Chigo – ChillerTech

Chillery producenta Chigo praktycznie nie różnią się niczym od chillerów innych marek. Urządzenia tego producenta znajdują coraz większe zastosowania na rynku chłodnictwa i klimatyzacji. ChillerTech- Serwis agregatów wody lodowej świadczy usługi przeglądów okresowych, jak również technicznych wytwornic wody lodowej Chigo.

Przeglądy techniczne chiller Chigo wraz z wpisem do CRO

W zakres czynności jakie wykonujemy podczas przeglądu technicznego wchodzą między innymi:

 1. Kontrola wizualna stanu technicznego agregatu wody lodowej pod względem luźnych podzespołów, braków śrubek i nakrętek, jak i ewentualnych braków mocowań.
 2. Skontrolowanie wizualne instalacji freonowej pod względem ewentualnych nieszczelności które mogą znajdować się na instalacji freonowej. W przypadku odnalezienie tłustych plam, od razu informujemy Klienta o ryzyku ubytku freonu z instalacji freonowej. 
 3. Mycie, jak również czyszczenie konstrukcji urządzenia wraz z skraplaczem, w celu jak najlepszych efektów używamy myjki ciśnieniowej. W przypadku chillerów chłodzonych wodą mycie skraplacza jest czynnością dodatkową.
 4. Skontrolowanie, a także czyszczenie filtrów znajdujących się po stronie instalacji wody lodowej. Niedrożny filtr przyczynia się do zaburzenia cyklu chłodzenia. Zabrudzony filtr przyczynia się również do zmniejszenia ciśnienia medium chłodzącego co może prowadzić do zwiększenia roboczo-godzin agregatu wody lodowej.
 5. Wykonujemy pomiary ciśnień czynnika chłodniczego- freonu wewnątrz instalacji freonowej. Kontrola wilgotności jak i zakwaszania freonu po uruchomieniu maszyny. Kontrola zabrudzenia oraz drożności filtra/osuszacza znajdującego się po stronie instalacji freonowej.
 6. Weryfikacja stanu oleju wewnątrz komory sprężarek- brak oleju wewnątrz sprężarek może skutkować ich zatarciem.
 7. Wszelkiego rodzaju pomiary elektryczne sprężarek chłodniczych, jak również wentylatorów skraplacza. Podczas pracy agregatu wody lodowej wykonujemy pomiary poboru prądu sprężarek, wentylatorów, jak również pomp wody.
 8. Kontrola poprawności pracy Flow Switch oraz odpowiedniego przepływu medium chłodzącego.
 9. Pomiar temperatur przed i za wymiennikami ciepła jeśli istnieje taka możliwość.
 10. Sporządzenie protokołu- karty urządzenia, w której zawarta jest pełna wiedza o agregacie wody lodowej Chigo, wszelkiego rodzaju pomiary ciśnień, a także awarię oraz zagrożenia. Na podstawie protokołu informujemy Klienta o ewentualnym koszcie naprawy.

Serwis agregatu wody lodowej ChigoSerwis Naprawa chiller Chigo

 1. Serwis agregatu wody lodowej zawiera w sobie przegląd techniczny- zerowy.
 2. Jeśli zajdzie taka konieczność Nasz Serwis wykonuje usługę mycia skraplacza, jak również parownika urządzenia.
 3. Odzysk, przeważenie oraz zmagazynowanie czynnika chłodniczego znajdującego się wewnątrz instalacji freonowej podczas odnalezienia ewentualnej nieszczelności.
 4. Przy wykorzystaniu detektora gazu i specjalnej pianki szukamy jakichkolwiek nieszczelności które mogą znajdować się na instalacji freonowej.
 5. Kontrola, pomiary, jak również testy elementów zabezpieczających w które skład wchodzi: presostaty, czujniki przepływu, termiki, falowniki itd…
 6. Usuwanie drobnych uszkodzeń z pominięciem ubytku freonu z instalacji freonowej. W przypadku stwierdzenia ewentualnej nieszczelności należy poddać instalację  próbie szczelności przy wykorzystaniu Azotu Technicznego.
 7. Skontrolowanie sterownika urządzenia pod względem jakichkolwiek awarii jakie wskazał chiller Chigo. Skontrolowanie błędów, a także podzespołów które uległy awarii.
 8. Sporządzenie przez Nasz Serwis protokołu- uzupełnienia istniejącej karty urządzenia lub jej stworzenie. Karta urządzenia zawiera w sobie pełną wiedzę na temat urządzenia, wszelkiego rodzaju awarię, ciśnienia czynnika itd..

Naprawa chiller Chigo

Każde urządzenie różni się od siebie mocą chłodniczą, podzespołami na których pracuje, a także ilością freonu, dlatego nie jesteśmy w stanie podać średnich kosztów naprawy. Każde urządzenie niezależnie czy jest to chiller, dry cooler lub pompa wody należy poddawać regularnej konserwacji. W przypadku kiedy chiller, bądź inne urządzenie chłodnicze jest pod stałą opieką Serwisu pozwala zminimalizować koszty naprawy maszyny

Chcesz aby twoim urządzeniem opiekowała się rzetelna Firma, jak również miała wieloletnie doświadczenie w tym co robi?

Skontaktuj się już dziś z działem ChillerTech i miej pewność że twoimi urządzeniami opiekują się Profesjonaliści. Zadaniem Naszej Firmy jest utrzymanie bezawaryjnej pracy agregatów wody lodowej dowolnego producenta, mocy chłodniczej czy typu. Nasze usługi pełnimy na terenie całej Polski. Nasza Firma współpracuje z Firmą która posiada wieloletnie doświadczenie na rynku chłodnictwa i klimatyzacji którą jest firma SKiC Robert Aptacy. Marka SKiC Robert Aptacy posiada wszelkiego rodzaju certyfikaty, uprawnienia, jak również ogromną wiedzę na temat systemów wody lodowej. 

Serwis Naprawa chiller Chigo | ChillerTech