Serwis chiller ClimaVeneta NECS

5/5 - (2 votes)

Serwis chiller ClimaVeneta NECS-D/B 0904 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Usługi diagnostyczne, których celem jest wyższa sprawność energetyczna (EER/SEER) oddziałując na finalny bilans CO2, a także niższe zużycie energetyczne. Działania prewencyjne i predykcyjne przekładające się na działanie układu, w tym stabilność temperaturową. Stałe wsparcie 24/7 rzutujące na bezpieczeństwo Użytkownika. Ekologiczne działania, w tym m.in. czynniki chłodnicze o niskim, bądź zerowym GWP i/lub ODP. Analiza spektrochemiczna substancji smarujących, którymi to są oleje sprężarkowe zachowując zgodne z wytycznymi smarowanie. Aparatura o dużej dokładności umożliwia Nam rzetelne działanie, a tym samym unikatowy sposób działania.

Obsługa i wsparcie rzutują na odbiór ciepła z dokładnością, aż +/- 1K. Ze względu na strukturę układów chłodzenia, w tym charakterystykę działania zalecanym jest wykonywania stałej diagnostyki z częstotliwością ok. 4-6 miesięcy. Jest to natomiast uzależnione od funkcjonowania urządzenia, obciążenia cieplnego, jak również technologii chłodzenia. Mimo to jest to strategiczne działanie, które przekłada się na stabilność temperaturową koncernu. Regularna obsługa urządzeń jest konieczna chociażby, ze względu na substancje zubożające, którymi to są czynniki chłodnicze. Zamów Nasz mobilny serwis już dziś!

Obsługa i wsparcie

Serwis chiller ClimaVeneta NECS 0904
Serwis chiller ClimaVeneta NECS 0904

Pasja w tworzeniu układów chłodzenia. Doradztwo i optymalizacja oddziałująca na wyższą rentowność Twojego biznesu. Działania prewencyjne, którym misją i celem jest stałe utrzymanie efektywności energetycznej zmniejszając zużycie [kW]. Ocena zużycia strategicznych elementów układu, w tym: sprężarek chłodniczych, wymienników ciepła oraz zaworów rozprężnych. Szybkie zidentyfikowanie zużycia urządzenia, a także elementów mechanicznych oddziałując na przedwczesną możliwość działania lub wymianę. Rozwiązania tymczasowe, które w chwili uszkodzenia wpływają na działanie, a co za tym idzie stabilność obróbki cieplnej. Sprawdź Sam!

Regularne serwisowanie urządzeń HVAC/R jest kluczowe dla utrzymania ich wysokiej wydajności i długowieczności. Wsparcie i doradztwo, w tym m.in. wymiana elementów mechanicznych lub elektronicznych zachowując normy UE, a co najważniejsze wytyczne dostawców. Usługi serwisowe chroniące Obsługę przed możliwością uszkodzenia lub zatarcia. Skontaktuj się z Nami!

Wybierz ChillerTech i zyskaj przewagę

Liczne korzyści związane z wyborem przedsiębiorstwa ChillerTech:

 • Planowanie budżetu. Ultranowoczesne spojrzenie pod kątem finansowym. Przedwczesne działania i duża systematyczność umożliwi Ci uzyskanie znacznych oszczędności wpływając finalne na Twoją rentowność. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo wykorzystując nowoczesną aparaturę o dokładności nawet +/- 1%. Inteligentne układy zarządzania lub możliwość sterowania nadrzędnego LAN/Driver wpływając na zmniejszoną ilość rbh. elementów mechanicznych.
 • Obniżenie Kosztów Operacyjnych. Regularna konserwacja zapobiegawcza zapewnia nie tylko dłuższą żywotność sprzętu i bardziej energooszczędne działanie, ale także umożliwia zmniejszenie kosztów o około 16-25% budżetu w porównaniu ze standardowymi naprawami w sytuacjach kryzysowych.
 • Pasja i jakość. Mobilny serwis przekładający się na sposób działania, w tym czas. Podstawowe wartości, w tym m.in. szacunek, uczciwość, samodoskonalenie. Stała opieka mająca za cel wysoką klasę bezpieczeństwa. Kompetencje będące na wysokim poziomie umożliwiają Nam działanie z dużą dokładnością.
 • Unikalne doświadczenie. Pasja w ciągłym doskonaleniu się otwiera nowe możliwości. Narzędzia do praktyki serwisowej, w tym dostęp do najnowszych form pomiarowych przekłada się na pozytywny wynik końcowy dostarczonych towarów i/lub usług.
 • Szeroki zakres usługi. Usługi na etapie doradztwo i wsparcie, aż po dostarczenie zoptymalizowanych urządzeń, kończąc nawet po dostawę w terminie nie około 3 dni robocze (uzależnione od dostępności urządzenia). Zintegrowane układu chłodzenia o wydajności nawet +1400 kW. Będąc otwartym na nowe wyzwania jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym wytycznym spełniając strategiczne kwestie i wytyczne. 

Serwis chiller ClimaVeneta NECS-D/B 0904

Serwis i naprawa chiller ClimaVeneta NECS 0904

Czynności serwisowe wykonane na rzecz Zamawiającego: 

 1. Diagnostyka elementów mechanicznych, w tym sprężarek chłodniczych. Sprężarki chłodnicze będące strategicznym elementów układu, w tym urządzenia chiller ClimaVeneta NECS-D/B 0904. Przy pomocy specjalistycznych mierników dokonaliśmy pomiarów sprężarek, w tym oceny ich działania. Sprężarki działają równomierne, a ich głośność jest zgodna. Temp. uzwojenia również zgodna z wytycznymi Danfoss. 
 2. Kontrola zabrudzenia powierzchni wymiany. Ze względu na fakt, iż celem wymienników (skraplacza) jest odbiór ciepła prowadząc do całkowitego skroplenia czynnika chłodniczego zalecanym jest wykonywanie regularnego czyszczenia przy pomocy środków zabezpieczających, bądź bezpośrednio zwykłej wody. Powierzchnia wymiany zabrudzona poprzez duże zapylenie, jednocześnie mając na uwadze to, iż wykonywana była jego naprawa. Nieszczelność, a co za tym idzie ubytek czynnika chłodniczego wraz z olejem sprężarkowym wymusił na Zamawiającym konieczność natychmiastowego działania. Na szczęście ze względu na blisko 1 rok współpracy działanie urządzenia unormowało się. 
 3. Test zaworów rozprężnych. Zawór rozprężny jest kluczowy dla utrzymania stałej temp. na prawniku oddziałując na finalną temp. medium chłodzącego (substancji). Działanie zaworów zgodne z założeniami uzyskując stałą temp. przegrzania par, a co najważniejsze stabilność temperaturową. Jednocześnie mając na uwadze, iż są one odpowiedzialne za dochłodzenie sprężarek, a mianowicie ich uzwojenie. 
 4. Poznaj całą strukturę serwisową…

Naprawa i konserwacja chiller ClimaVeneta

Dodatkowe usługi wykonane na rzecz Zamawiającego:

 1. Wymiana oleju sprężarkowego. Oleje sprężarkowe są niezmiernie istotnym elementem układu przekładając się na m.in. na smarowanie strategicznych elementów, mniejsze tarcie oraz wyższą sprawność poprzez tzw. poślizg. Jest to kluczowe, aby utrzymywać jego stały poziom oraz dbać o jego kolorystykę, w tym stałą wymianę. To działanie umożliwia Nam nie tyle co dłuższą żywotność, ale także niższe zużycie, w tym chociażby głośność [dBA]. W celu zapobiegawczym olej sprężarkowy został wymieniony na nowy. 
 2. Wymiana filtrów/osuszaczy po stronie freonowej. W celu mniejszych oporów wewnętrznych oraz czystości układu część filtrów została wymieniona na nowe. Celem tego działania jest zarówno oczyszczenie układu z ewentualnych zanieczyszczeń, bądź co gorsza wilgoci zaburzając cykl przemian termodynamicznych. 
 3. Czyszczenie powierzchni wymiany ciepła (skraplacza). Mimo to, iż powierzchnia skraplacza była zabrudzona w niecałych 20% została ona dokładnie oczyszczona przy pomocy specjalistycznych detergentów i płynów. W celu osiągnięcia wyższej sprawności energetycznej (EER) powierzchnia została zabezpieczona chroniąc Użytkownika przed możliwością braku wymiany, bądź co gorsza nadmiernego drgania powodując rozhermetyzowanie układu freonowego. Powierzchnia parownika czysta ze względu na wykorzystywania substancji niezamarzających, którym to jest glikol
 4. Diagnostyka części elektronicznej. Kontrola części elektronicznej uwzględniając elementy takie jak: przetworniki ciśnienia, czujniki temp., a nawet przemienniki częstotliwości. Pomiary zgodne z ogólnymi. Jest to kluczowe dla bezpieczeństwa i wydajności układu chłodzenia. 

Diagnoza urządzenia

Serwis agregatów wody lodowej
Serwis agregatów wody lodowej

Urządzenie zdatne do dalszego użytku. Biorąc pod uwagę powyższe usługi urządzenie funkcjonuje zgodnie z pierwotnymi założeniami uzyskując temp. medium na poziomie, aż +2 oC. Weryfikacja urządzenia umożliwiła Obsłudze ciągłość produkcyjną, w tym sprawne działanie. Jako ChillerTech, jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć tak wysokiej jakości usługi serwisowe dla naszych klientów. Sprawdź Naszą ofertę..

Skorzystaj z Naszych usług już dziś! Usługi doradztwa i optymalizacji przekładając się na zużycie energetyczne oraz bilans CO2. Duża rozpoznawalność przedsiębiorstwa ChillerTech w branży chłodnictwa i klimatyzacji umożliwia Nam coraz to szersze działanie. Zadzwoń dzisiaj!

Serwis chiller ClimaVeneta NECS-D/B 0904 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

Serwis chiller ClimaVeneta NECS-D/B 0904