Serwis chiller CLIMAVENETA

Naprawa i serwis chiller CLIMAVENETA NECS-C/B 0252 ChillerTech Wiktor Aptacy

Nasz serwis został poproszony o przegląd zerowy, naprawę i pełen serwis agregatu wody lodowej CLIMAVENETA NECS-CB 0252.

W wyniku przeprowadzonego przeglądu zerowego Nasz serwis stwierdził brak czynnika chłodniczego w układzie freonowym. Wytwornica wody lodowej bardzo brudna od dłuższego czasu nie serwisowana.

Serwis chiller CLIMAVENETA ChillerTech wiktor AptacyZ przykrością stwierdzamy, że chillery Climavenety mają bardzo słabe orurowanie instalacji freonowej. To już nie pierwszy chiller tego producenta gdzie na wskutek regularnego serwisu dochodzi do rozszczelnień. Przyczyną pękania rur, a także pęknięć na spawach zawsze doszukujemy się z powodu:

  1. Brudny i niedrożny skraplacz – sprężarki bardzo nierówno pracują wprowadzając całe urządzenie w drgania a co za tym idzie dochodzi do zmęczenia materiału miedzianych rur.
  2. Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy brudny skraplacz uszkadza turbiny wentylatorów niestety trwale. Wentylator o dużej wydajności tak bardzo szarpie urządzeniem, że w pewnym momencie coś zawsze pęknie.
  3. Znamy przypadki gdzie skraplacze traciły szczelność na spawach, producent zastosował jakieś kiepskie srebro – lecz to rzadkość i niestety spotykamy się z tym nawet w najdroższych i najlepszych chillerach.

Naprawa chiller CLIMAVENETA NECS-CB 0252

Na wstępie odzyskaliśmy resztki freonu z instalacji i z użyciem Azotu Technicznego odszukaliśmy wszelkie nieszczelności, pospawaliśmy instalacje i pozostawiliśmy chiller na test 24 godziny przy ciśnieniu 18 BAR – wynik pozytywny. Kolejnego dnia wymieniliśmy wkłady filtra freonu sprawdziliśmy olej jego wilgotność i zakwaszenie. Bardzo długa próżnia i wpuszczenie do układu nowego freonu.

Serwis chiller CLIMAVENETA NECS-C/B 0252

Po dokonaniu naprawy, wpuszczeniu freonu bardzo dokładnie umyliśmy całe urządzenie w szczególności lamele skraplacza, i turbiny wentylatorów skraplacza. Skontrolowaliśmy stan łożysk turbin i po napinaliśmy paski klinowe. Chiller nie wymagał więcej prac. Uruchomiliśmy układ który mamy nadzieję będzie pracował poprawnie przez wiele lat. Pod warunkiem oczywiście że zleceniodawca nie zacznie szukać oszczędności na jego serwisie.

Zleceniodawca zadowolony z naszej pracy poprosił Nas o wykonanie serwisu na drugiej wytwornicy wody lodowej CLIMAVENETA NECS-C/B 0302

ChillerTech Wiktor Aptacy naprawia i serwisuje chillery , także agregaty wody lodowej marki ClimaVeneta o dowolnej wydajności chłodniczej na terenie Całej POLSKI.

Wykonujemy:

  • przeglądy okresowe chiller CLIMAVENETA wraz z wpisem do CRO
  • usuwamy awarie agregatów wody lodowej
  • serwisujemy chillery dowolnego producenta i o dowolnej wydajności chłodniczej
  • naprawiamy wytwornice wody lodowej dowolnej marki
  • modernizujemy agregaty wody lodowej

Zapraszamy bardzo serdecznie do korzystania z naszych usług

no images were found