Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F

5/5 - (454 votes)

Serwis i naprawa chiller Clivet WSAT-SC165F | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

ChillerTech to firma prowadzącą usługi eksploatacji i konserwacji agregatów wody lodowej niezależnie od producenta w tym marki Clivet. Ostatnimi czasy zadaniem Naszego Serwisu był serwis, a także naprawa agregatu wody lodowej Clivet WSAT-SC164F. Urządzenie Clivet było w dość dobrym stanie między innymi przez to że było regularnie konserwowane. Utrzymanie pełnej wydajności systemów, a także urządzeń pracujących na wodzie lodowej jest niezwykle ważne. Dzięki usługą ChillerTech zapewnisz sprawne, a także bezawaryjne działanie swoich urządzeń.

Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F

ChillerTech zapewnia maksymalne utrzymanie wydajności agregatów wody lodowej. Zadaniem Naszej Firmy było skontrolowanie chiller Clivet WSAT-SC165F pod kątem ewentualnych awarii.

Czynności wykonane:

Serwis chiller Clivet WSAT-SC165F

 1. Kontrola stanu technicznego urządzenia. Chiller Clivet WSAT-SC165F jest dość świeżym urządzeniem, które zostało wyprodukowane w 2006 r. Naszym zadaniem było odnalezienie wszelkiego rodzaju luzów oraz drgań, a także ich zniwelowanie.
 2. Mycie, jak również czyszczenie konstrukcji wraz z skraplaczem urządzenia. Konstrukcja maszyny w bardzo dobrym stanie, lecz chłodnica brudna, lecz jednym z powodów dla których skraplacz był bardzo brudny jest niepoprawny rozkład urządzeń
 3. Kontrola ilości czynnika chłodniczego w instalacji freonowej. Ciśnienia znajdujące się po stronie wysokiego oraz niskiego ciśnienia prawidłowe.
 4. Sprawdzenie zabrudzenie filtra znajdującego się po stronie instalacji freonowej. Mamy 100% pewność że filtr jest czysty z racji na sczytanie wszelkiego rodzaju parametrów.
 5. Kontrola prac sprężarek, a także wentylatorów skraplacza. Sprężarki osadzone wewnątrz konstrukcji działają bez żadnego zarzutu, wentylatory działają poprawnie, a samo urządzenie szybko zbija temperaturę.
 6. Sprawdzenie koloru, jak również ilości oleju w sprężarkach chłodniczych. Skontrolowaliśmy także wziernik przez który przepływa freon z niewielką ilością oleju. We wzierniku nie zauważyliśmy żadnego typu bąbli powietrza co utwierdza Nas przy tym że ilość freonu jest zgodna, a filtr jest czysty.
 7. Weryfikacja podzespołów zabezpieczających, jak również odpowiedzialnych za odczyty wszelkiego rodzaju parametrów

Naprawa agregatu wody lodowej Clivet WSAT-SC165FSerwis chiller Clivet WSAT-SC165F

 1. Instalacja wody lodowej pracowała niestety na zwykłej wodzie, co skutkuje tym że w instalacji odkłada się rdza, a także inne zanieczyszczenia. Firma zleciła Nam zdemontowanie króćców połączeniowym i podłączenie myjki ciśnieniowej specjalnie zaprojektowanej do mycia wymienników ciepła. Zadaniem myjki ciśnieniowej jest usunięcie zalegającego brudu, jak również innego rodzaju zanieczyszczeń zalegających wewnątrz parownika chiller Clivet WSAT-SC165F.
 2. Usunięcie awarii na przełomie ostatnich 2 miesięcy ze sterownika urządzenia. Oczywiście skontrolowaliśmy jakie błędy wskazał sterownik i skontrolowaliśmy wszelkiego rodzaju parametry, a także podzespoły które wskazały awarię. Nie odnaleźliśmy żądnej awarii którą w trybie natychmiastowym należało by skontrolować.
 3. Sprawdzenie łożysk wentylatorów skraplacza. W 2 wentylatorach jednak należało by wymienić łożyska które zapewnią cichą i jak najlepszą pracę wentylatorów. Wymieniliśmy oraz skontrolowaliśmy pracę wentylatorów po generalnym remoncie czyli wymianie łożysk. Wentylatory działają bardzo cicho, a ich praca jest bez zarzutu.

Chiller Clivet WSAT-SC165F pracuje bez żadnego zarzutu. Sprężarki działają cicho, wentylatory płynnie, a samo urządzenie zbija temperaturę wręcz natychmiastowo. Urządzenie Klienta jest poddawane regularnej konserwacji co pozwala na zminimalizowanie kosztów związanych z naprawami maszyny. To czyni agregat wody lodowej ekonomicznym, a także niezawodnym.

Serwis Chiller Clivet WSAT-SC165F | ChillerTech- Serwis agregatów wody lodowej