Serwis chiller EMICON RAE

Dziękuje

Naprawa Serwis chiller EMICON RAE 27C2 – ChillerTech Wiktor Aptacy

Nasz Serwis został wezwany do uszkodzonej wytwornicy wody lodowej EMICON RAE 27C2 – powód wezwania: chiller nie chłodzi brak gazu.

Serwis chiller EMICON RAE - ChillerTech Wiktor AptacyEkspertyza – Przegląd zerowy chiller EMICON RAE 27C2

 1. Wytwornica wody lodowej pracowała w bardzo trudnych warunkach brud, kurz i wysoka temperatura. Bardzo brudne skraplacze zatkały przepływ powietrza, co róż turbiny wentylatorów zrywały paski, łożyska bezwzględnie do wymiany.
 2. Na wskutek brudu nie dość że doszło do uszkodzeń dwóch z czterech turbin. To urządzenie tak drgało że doszło do pęknięć instalacji freonowej.
 3. Wraz z gazem z układu chłodniczego został wypluty olej sprężarkowy.
 4. Serwis który instalował chiller nie dość że połączył instalacje wody lodowej „pomylił wejście z wyjściem” to na dodatek zwężył średnice rur z FI 100 na Fi 40.
 5. Szafa sterownicza bardzo brudna, kable puszczone na tak zwaną kuśkę natomiast większość styczników nadaje się już tylko do wymiany. 

Naprawa chiller EMICON RAE 27C2

 • Jak zawsze rozpoczęliśmy od gruntowego mycia urządzenia w szczególności dokładnie wymyliśmy skraplacz.
 • Wyremontowaliśmy jedną z uszkodzonych turbin niestety druga straciła odważniki i nie nadaje się już do naprawy. Wymieniliśmy więc ją na nową.
 • W pozostałych dwóch turbinach wymieniliśmy łożyska i paski klinowe.
 • Z użyciem Azotu Technicznego zlokalizowaliśmy miejsce wycieku – pęknięte rury – pospawaliśmy.
 • Zlaliśmy cały olej z uszkodzonej sekcji i wypełniliśmy układ nowym suchym a przede wszystkim dedykowanym  pod R410 olejem.
 • Wymiana filtra i osuszacza oleju w otwartej sekcji.
 • Długa próżnia konieczna do pozbycia się z układu resztek Azotu a  co najważniejsze dzięki niej osuszyliśmy układ.
 • Dodatkowo w miarę możliwości bez nakładu dodatkowych środków poprawiliśmy sterownicę chillera.

Serwis chiller EMICON RAE 27C2

   Przed uruchomieniem chillera i całego próbowaliśmy namówić zleceniodawcę do przeróbki modernizacji układu wody lodowej a mianowicie konieczna jest wymian rur na nowe o średnicy bliskiej Fi100. Dodatkowo zaproponowaliśmy doposażenie układu chłodzenia w zbiornik w zbiorczy. Niestety żadna z naszych sugestii nie została przyjęta przez właściciela. Tym samym został on poinformowany że nie dajemy jakiejkolwiek gwarancji na poprawną i wydajną prace chillera. Puki co chiller pracuje poprawnie lecz jego wydajność można by było znacznie poprawić.

ChillerTech Wiktor Aptacy ZAPRASZA do korzystania z Naszych usług naprawy, modernizacji i pełnego serwisu agregatów wody lodowej EMICON i innych chillerów bez względu na ich wydajność chłodniczą,  typ i zastosowanie.

no images were found