Serwis chiller EMICON RAE 27C2

4.8/5 - (69 votes)

Serwis chiller EMICON RAE 27C2| ChillerTechSerwis agregatów wody lodowej

Nasz Serwis został wezwany do uszkodzonej wytwornicy wody lodowej EMICON RAE 27C2. Po dotarciu na miejsce od razu zajęliśmy się sprawdzeniem całej maszyny. Po zapoznaniu się z stanem rzeczywistym urządzenia rozpoczęliśmy jego naprawę.
.

Serwis chiller EMICON RAE - ChillerTech Wiktor AptacyPrzegląd zerowy chiller EMICON RAE 27C2

 1. Agregat wody lodowej pracował w bardzo trudnych warunkach, brud, kurz i wysoka temperatura zatkały przyczyniły się do zatkania skraplacza. Przez praktycznie zerowy przepływ powietrza, turbiny wentylatorów zrywały paski, oraz zacierały łożyska.
  .
 2. Na skutek brudu który zatkał skraplacz doszło do uszkodzeń dwóch z czterech turbin. Mało tego urządzenie tak drgało że doszło do pęknięć instalacji freonowej.
  .
 3. Wraz z gazem z układu chłodniczego został wypluty olej sprężarkowy.
  .
 4. Serwis który instalował urządzenie nie dość że odwrotnie połączył instalacje wody lodowej „pomylił wejście z wyjściem” to na dodatek zwężył średnice rur z FI 100 na Fi 40.
  .
 5. Szafa sterownicza bardzo brudna, kable były splątane i nie poukładane.
  .
 6. Większość styczników nadaje się już tylko do wymiany. 
  .

Serwis chiller EMICON RAE 27C2

 • Jak zawsze rozpoczęliśmy od gruntowego mycia urządzenia w szczególności dokładnie wymyliśmy skraplacz.
  .
 • Wyremontowaliśmy jedną z uszkodzonych turbin niestety druga straciła odważniki i nie nadaje się już do naprawy. Wymieniliśmy więc ją na nową.
  .
 • W pozostałych dwóch turbinach wymieniliśmy łożyska i paski klinowe.
  .
 • Z użyciem Azotu Technicznego zlokalizowaliśmy miejsce wycieku.
  .
 • Pospawaliśmy pęknięte rury.
  .
 • Zlaliśmy cały olej z uszkodzonej sekcji i wypełniliśmy układ nowym suchym a przede wszystkim dedykowanym  pod R410 olejem.
  .
 • Wymiana filtra i osuszacza oleju w otwartej sekcji.
  .
 • Długa próżnia konieczna do pozbycia się z układu resztek Azotu a  co najważniejsze dzięki niej osuszyliśmy układ.
  .
 • Napełniliśmy układ nowym czynnikiem chłodniczym.
  .
 • Dodatkowo w miarę możliwości bez nakładu dodatkowych środków poprawiliśmy sterownię chillera.

.

Podsumowanie prac serwisowych

Przed uruchomieniem chillera próbowaliśmy namówić zleceniodawcę do modernizacji układu wody lodowej a mianowicie konieczna jest wymian rur na nowe o średnicy bliskiej Fi100. Dodatkowo zaproponowaliśmy doposażenie układu chłodzenia w zbiornik buforowy. Niestety żadna z naszych sugestii nie została przyjęta przez właściciela. Tym samym został on poinformowany że nie dajemy jakiejkolwiek gwarancji na poprawną i wydajną prace chillera. Puki co agregat wody lodowej pracuje poprawnie lecz jego wydajność można by było znacznie poprawić.

 

Zapraszamy do korzystania z Naszych usług naprawy, modernizacji i pełnego serwisu agregatów wody lodowej różnych marek w tym EMICON oraz innych urządzeń chłodniczych bez względu na ich wydajność chłodniczą, typ i zastosowanie. Systematyczne przeglądy Twojego chillera są bardzo ważne i pozwolą zachować jego wydajność i trwałość na lata co przełoży się na niezawodność Twojego przedsiębiorstwa.

 

Serwis chiller EMICON | ChillerTech – Serwis agregatów wody lodowej

no images were found