Serwis Chiller Green Box

5/5 - (23 votes)

Serwis Chiller Green Box TWIN61 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

ChillerTech to firma z blisko 2o letnim doświadczeniem świadcząca kompleksowe usługi serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej. Długoletnie doświadczenie, zdobyta wiedza, jak również różnego rodzaju certyfikaty czynią Nas liderem na rynku HVAC. Nasza Firma świadczy usługi eksploatacji, a także konserwacji agregatów wody lodowej marki Green Box dowolnego typu oraz mocy chłodniczej. Serwis chiller Green Box cała Polska!

Urządzenie fabrycznie chłodzone powietrzem które posiada w swej strukturze skraplacz, a także wentylatory. Chiller pracuje na dwóch sprężarkach marki Copeland które posiadają oddzielne układy freonowe. 

Serwis agregatów wody lodowej Green Box TWIN61

Zalety wyżej wymienionego chiller GreenBox TWIN61:

 • Prosta i łatwa w obsłudze budowa
 • Kompaktowa budowa
 • Niezawodność
 • Długa żywotność podzespołów
 • Niskie koszty eksploatacyjne

Wadą tego typu urządzeń w przypadku agregatów wody lodowej chłodzonych powietrzem jest to że posiadają skraplacz który jest dobry, ponieważ jeśli jest serwisowany prawidłowo ,oraz przez porządną Firmę urządzenie nie ma prawa się psuć. Problem jest w tym że bardzo wiele Firm w Polsce nie serwisuje swoich urządzeń. Niektóre firmy na rynku chłodnictwa i klimatyzacji jednak chcą na tym zarobić że klienci nie serwisują tych urządzeń. Pytanie tylko jak?

Na halach produkcyjnych i magazynach jest często brudno. Kurz który osiada wewnątrz hali jest wciągany przez wentylatory które muszą wychłodzić temperaturę na skraplaczu. Skutkiem jest to że po 3 miesiącach konstrukcja jak i cały skraplacz są strasznie brudne co może przyczynić się do uszkodzenia chiller. Problem pojawia się gdy chiller nie był serwisowany przez rok bądź więcej, może to powodować jeśli skraplacz jest aluminiowy do połamania go, a także wycieku freonu. W małych urządzeniach są to znikome ilości max 5 kg, lecz w agregatach o mocy 600 kW gdzie na obydwu sekcjach może znajdować się nawet 150 kg freonu. Pojawia się wtedy ogromny problem po pierwsze z wymianą skraplacza, jak i problem z ochroną środowiska która na pewno przyjdzie.

Ekspertyza Chiller Green Box TWIN61

 1. Pierwszą analizą było przeładowanie czynnikiem chłodniczym układu freonowego
 2. Cyrkulacja medium w instalacji na zadowalającym poziomie
 3. Urządzenie ponadto nie uzyskuje odpowiedniej temperatury

Serwis agregatu wody lodowej Green Box TWIN61Serwis chiller Green Box TWIN 61

 1. Sprawdziliśmy prądy sprężarek, wentylatorów jak i całego agregatu
 2. Skontrolowaliśmy, czy wewnątrz urządzenia nie ma wycieków.
 3. Zbadaliśmy, czy sprężarki nie mają wycieków oleju oraz czy podczas pracy nie wydają niepokojących dźwięków
 4. Zweryfikowaliśmy parametry wody
 5. Skontrolowaliśmy poziom ciśnienia freonu, a także wartość ciśnienia przed i za filtrem.
 6. Po sprawdzeniu zespołu wodnego wymiennika ciepła okazało się, że układ jest mocno zanieczyszczony osadem oraz odłożonym kamieniem

Naprawa chiller Green Box TWIN61

Dokładnie wyczyściliśmy całą instalację wody lodowej oraz wymiennik płytowy stosując specjalny środek chemiczny. Niestety ze względu na ograniczenia czasowe po stronie klienta, musieliśmy przerwać naprawę. Pomimo tego agregat zaczął działać poprawnie, osiągał żądaną temperaturę, a także nie wyskoczył żaden błąd.

Firmy ChillerTech i ChillerSerwis były zgodne co do tego, że będzie konieczny kompleksowy serwis całego agregatu.

Serwis konieczny w takich podzespołach jak:

 • Dry cooler
 • Instalacja wody lodowej
 • Pompy wody

Zalety wykorzystania glikolu w układach chłodzenia

Popularnym rozwiązaniem w zamkniętych obiegach układów chłodniczych i klimatyzacyjnych gdzie występuje prawdopodobieństwo zamarznięcia medium jest zastosowanie roztworów na bazie glikolu, który sam w sobie ma nieco większa bezwładność cieplną. Pomimo tego niewątpliwą zaletą takiej mieszaniny płynów jest wysoka efektywność oraz właściwości antykorozyjne, pozwalające na pracę urządzenia przez długie lata. Stosując roztwory oparte na glikolu należy pamiętać aby stosować odpowiednio uszczelnione pompy które są kosztowniejsze, lecz ich żywotność jest znacznie dłuższa. Glikol także przyczyni się do czystości układu instalacji wody lodowej, a także chroni Nas przed zamarznięciem. Należy pamiętać o tym że glikol należy rozcieńczyć z wodą, ponieważ sam jest zbyt gęsty. 

Dzięki fachowemu Serwisowi ChillerTech całe przedsięwzięcie udało się przeprowadzić w bardzo sprawny sposób. Zapraszamy do korzystania z serwisu i naprawy chiller.

Serwis Chiller Green Box TWIN61 | ChillerTech

no images were found