Serwis chiller Hitema ECA.008

4.5/5 - (8 votes)

Serwis chiller Hitema ECA.008 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Działania prewencyjne mające na celu stałą efektywność EER, a także bezpieczeństwo niezależnie od warunków zewnętrznych. Diagnostyka wpływająca na oszałamiającą dokładność pomiarową wynoszącą, aż +/- 0,1 K. Testy sprawnościowe przy pomocy nowoczesnej aparatury pomiarowej w bezpośredni sposób przekładają się na wyniki, a tym samym koszty eksploatacyjne. Rzetelne działania w zakresie eksploatacji, a także adaptacji układów HVAC/R na terenie całej Polski. Możliwość płynnej regulacji obrotowej otwiera nowe możliwości, a w momencie optymalnych warunków zmniejszone zużycie, aż o blisko 25%. 

Regularne czynności serwisowe w bezpośredni sposób wpływają na Twój bilans energetyczny, a tym samym koszty eksploatacyjne. Możliwość przedwczesnego działania, a także podejmowania decyzji oddziałuje również na postrzeganie Twojej działalności, a jednocześnie związane z Nim bezpieczeństwo. Elastyczność w zakresie trybu chłodzenia, a nawet i wyboru technologii chłodzenia jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Działanie w zakresie serwisu, naprawy, jak również naprawy agregatów wody lodowej na terenie całej Polski. Przeglądy techniczne i okresowe chillerów o wydajności chłodniczej od 1 kW, aż do 1400 kW. Dowiedź się więcej…

Odpowiednio dobrany, a także regularny serwis jest niezwykle ważny elementem. Dobrze wy-serwisowane urządzenie, jak również jego regularna eksploatacja ma wiele zalet. ChillerTech w ostatnim czasie zostaliśmy poproszeni o wykonanie serwisu agregatu wody lodowej Hitema ECA.008. Urządzenie było w dość dobrym stanie technicznym, lecz z racji na to że urządzenie pracuje wewnątrz hali produkcyjnej było bardzo brudne. 

Naszym zadaniem było:

 • Kontrola urządzenia pod względem powstania ewentualnych uszkodzeń. Głównym zadaniem Serwisu jest ochrona Klienta przed przestojem maszyn lub urządzeń chłodzonych przez chiller. Pozwala to na przedwczesne usunięcie uszkodzenia które może powstać (ewentualna wymiana podzespołu). W przypadku gdy chiller jest regularnie serwisowy, jego praca jest bezawaryjna, a koszty związane z naprawą są zerowe.
 • Kompleksowe czyszczenie wymiennika ciepła (parownika) w tym przypadku także pojemnika w-zbiorczego. Jako medium w chiller Hitema ECA.008 jest niestety woda, która przyczynia się do powstawania kamienia wewnątrz parownika. Zakamieniony układ wody lodowej może prowadzić do m.in. braku odbioru ciepła, zmniejszenia ciśnienia itd. 
 • Wymiana filtra/osuszacza znajdującego się po stronie instalacji freonowej.

Serwis chiller Hitema ECA.008Serwis chiller Hitema ECA.008

 1. Pierwszą czynnością była wizualna kontrola stanu technicznego jak i wizualnego chillera Hitema. Wizualna kontrola instalacji freonowej. Tłuste plamy mogą Nam sugerować ewentualnym wyciek freonu, a co za tym idzie oleju ze sprężarki.
 2. Sprawdzenie ilości czynnika chłodniczego w urządzeniu Hitema ECA.008. Odzysk, przeważenie, a także oczyszczenie freonu R407C z chillera. Nie mamy do czynienia z ubytkiem freonu.
 3. Wymiana filtra/osuszacza znajdującego się po stronie instalacji freonowej w celu ochrony instalacji przed wilgocią. Regularna wymiana filtrów, jak również czyszczenie czynnika jest bardzo ważną czynnością. Z racji na dużą higroskopijność czynnika (freonu) urządzenia średnio co 1-2 lata powinno zostać poddane naprawie. W skład naprawy powinny wchodzić takie czynności jak wymiana filtra/osuszacza, wykonanie próżni instalacji, jak również oczyszczenie czynnika chłodniczego. 
 4. Wykonanie próby szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Czas próby 24h.
 5. Napełnienie instalacji freonowej nowym, jak również czystym czynnikiem chłodniczym R407C. 
 6. Czyszczenie parownika- pojemnika w zbiorczego wytwornicy wody lodowej Hitema ECA.008. W tym celu użyliśmy specjalnej płukanki Naszego dostawcy. Czas mycia 4h.
 7. Mycie, a także czyszczenie konstrukcji i skraplacza chillera Hitema. Miejsca korozji zostały pokryte farbą chlorokauczukową, której zadaniem jest ochrona przed wodą, zasadami, a także kwasami.
 8. Firma SKiC Robert Aptacy która posiada wieloletnie doświadczenie sprawdziła elementy elektroniczne takie jak zawory elektromagnetyczne, stan przewodów, styczniki i inne elementy elektroniczne. 

Serwis Hitema ECA.008

Ostatnią czynnością było sprawdzenie prawidłowej pracy agregatu wody lodowej Hitema. Przyglądamy się pracy urządzenia, jak również kontrolujemy czas zbijania temperatury medium chłodzącego. Chiller bez żadnych problemów radzi sobie nawet w dość ciężkich warunkach. Praca urządzenia jest cicha, a zarazem efektywna. Agregat wody lodowej Hitema ECA.008 znów może cieszyć się wydajną pracą. ChillerTech to firma pełniąca usługi przeglądów technicznych i okresowych chillerów dowolnej marki. Serwis, naprawa, jak również modernizacja agregatów wody lodowej dowolnej mocy chłodniczej począwszy od 4 kW, aż po chillery przemysłowe o mocy 1,5 MW. Wykonujemy wszelkiego rodzaju naprawy na terenie całej Polski. Brak regularnych czynności serwisowych może wiązać się z powstaniem różnego rodzaju awarii, które zazwyczaj są kosztowne. Zaufaj Nam i ciesz się pracą Swoich urządzeń chłodniczych!

Serwis chiller Hitema ECA.008 | ChillerTech- Serwis agregatów wody lodowej