Serwis chiller HYFRA

Serwis chiller HYFRA

Serwis chiller HYFRA – Nasz serwis wraz z ChillerSerwis zostaliśmy wezwani do usunięcia awarii, oraz  pełnego serwis agregatu wody lodowej marki HYFRA. 

Firma Hyfra założona w 1981 r. przez Wolfgang Bauma. Hyfra jest to po prostu firma Lennox która także posiada w swej ofercie agregaty wody lodowej, a także powietrzne wymienniki ciepła. Chillery tych marek są dość rzadko spotykane w Polsce, lecz także nie możemy powiedzieć że jest ich mało. Urządzenia producenta Lennox są dość dobre, lecz pod warunkiem co półrocznego serwisu urządzenia. Każde urządzenie np: chiller wody lodowej jest dobre pod warunkiem że obsługuje go Firma która jest najlepsza w tym co robi, a także urządzenie jest w ogóle serwisowane przez Firmę chłodniczą. 

Zaufaj Naszej Firmie i zobacz jak dużo możesz zyskać wybierając Serwis ChillerTech Wiktor Aptacy

Przyczyna wezwania Naszego serwisu do agregatu wody lodowej HYFRA: 

Chiller nie pracuje, wyświetla się alarm, przy próbie wciśnięcia styczników ręcznie pompa, a także  agregat pracują. Prosimy o wy-serwisowanie urządzenia, a także ewentualną naprawę urządzenia.

Ekspertyza awarii chiller:Serwis chiller HYFRA ChillerTech wiktor Aptacy

  1. Agregat wody lodowej ma uszkodzony czujnik przepływu cieczy
  2. Urządzenie należy umyć i wy-serwisować 
  3. Należy zastosować filtr na wodzie lodowej – chiller ma wymiennik płytowy bardzo wrażliwy na jakiekolwiek zabrudzenia

Dokonane czynności naprawcze Chiller Hyfra:

Na początek wymieniliśmy flow switch i dokładnie wymyliśmy agregat wody lodowej. Niestety zleceniodawca nie zgodził się na montaż filtra wody lodowej. Po niespełna kwadransie pracy naprawiany chiller ponownie zgłosił awarie w torze przepływu wody. Wcześniejszy flow switch okazał się dobry, a także sprawny. Przyczyną awarii okazała się luźna instalacja sterownicza, z chwilą wymiany styka na chwilę, by za chwilę ponownie rozrabiać. Kable instalacji elektrycznej luźne, jeden na drugim. Cała instalacja elektryczna została odpięta i od nowa zainstalowana przez Serwis ChillerTech Wiktor Aptacy.

Po dokręcaliśmy wszystkie łączówki na listwie i stycznikach / sporo luźnych 

Chiller Hyfra zaczął pracować równo i bez zająknięć. Znamy te chillery i nigdy nie spotkaliśmy takiej awarii – sądzimy że ten jednorazowy przypadek nie zniechęci Państwa do zakupu tych urządzań. 

Serwis Chiller Hyfra

Po zakończeniu prac, dokładnym umyciu konstrukcji, a także skraplacza chillera. Dokładnie skontrolowaliśmy cały system i kontroli wraz z instalacją podłączeniową. Ponadto pomierzyliśmy prądy sprężarki i wentylatora skraplacza wraz z pomiarem izolacji do masy.

Olej w sprężarce czyściutki natomiast sama sprężarka pracuje równo, a chiller jest bardzo wydajny.

Zapraszamy do korzystania z Naszych usług w zakresie serwisu i naprawie agregatów wody lodowej Chiller Hyfra

Naprawiamy, a także serwisujemy chillery Trane, Lennox, Frigel, Fast, Climaveneta, GWK, Single, Moretto, Darpin, Hyfra, York, Carier i wiele innych mniej lub bardziej znanych marek

no images were found