Serwis chiller MTA TAE 251

4.5/5 - (15 votes)

Serwis chiller MTA TAE EVO 251 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Prawidłowe funkcjonowanie urządzeń chłodniczych, jak również klimatyzacyjnych w dużym stopniu zależy od Serwisu. Regularny, a przede wszystkim odpowiednio dobrany Serwis pozwoli Nam na stabilność, bezawaryjność oraz najwyższą wydajność sprzętu. 

Od lat spełniamy wysokie wymagania Naszych Klientów. ChillerTech to firma z wieloletnim doświadczeniem świadcząca usługi serwisu, naprawy, jak również naprawy agregatów wody lodowej. Świadczymy usługi począwszy od przeglądów zerowych, aż po naprawy podzespołów chłodniczych, w tym innowacyjnych sprężarek w odmianie odśrodkowej oraz śrubowej. ChillerTech – Poznaj nasze możliwości

Serwis agregatu wody lodowej MTA TAE EVO 251Serwis chiller MTA TAE EVO 251

W ostatnim czasie zadaniem Naszego Serwisu był przegląd zerowy, a także naprawa chiller MTA TAE EVO 251. Urządzenie funkcjonuje w dość skrajnych warunkach z racji na duże zabrudzenie ze. Urządzenie usadowione jest w zakładzie gospodarowania odpadami, z tego właśnie względu chiller musi mieć podwyższoną wydajność. 

Przegląd zerowy wytwornicy wody lodowej MTA

Urządzenie już od dłuższego czasu nie pracowało poprawnie. Na sterowniku urządzenia pojawiły się błędy, które przyczyniały się do wyłączenia urządzenia, a co za tym idzie przestoju maszyn z racji na zbyt wysoką temperaturę. W dodatku w ostatnim czasie urządzenie zaczęło nadmiernie hałasować.

Nasz Serwis stwierdził m.in.:

 1. Nieszczelność układu freonowego. Miejsce nieszczelności: skraplacz urządzenia. 
 2. Nieszczelność znajdującą się na króćcu połączeniowym sprężarka – instalacja.
 3. Mocne zabrudzenie skraplacza urządzenia chłodniczego MTA TAE ECO 251 z racji na dość ciężkie warunki pracy. Chiller wymaga dokładnego mycia skraplacza, a także konstrukcji urządzenia.
 4. Uszkodzone wentylatory skraplacza. Wentylatory znajdujące się w urządzeniu nadmiernie się nagrzewają, co przyczynia się do tzw. wywalenia zabezpieczenia termicznego (termik). Łożyska, a także uzwojenie silników do wymiany, bądź zastosowanie nowych wentylatorów o podobnych lub takich samych parametrach. 
 5. Długi czas zbijania temperatury medium chłodzącego, jednak nie mamy możliwości uruchomienia sprzętu w teście. 

Naprawa wytwornicy wody lodowej MTA TAE EVO 251

Serwis chiller MTA TAE EVO 251 - tabliczka znamionowa

Wykonane czynności naprawcze:

 1. Odzyskaliśmy, przeważyliśmy, a także oczyściliśmy czynnik chłodniczy znajdujący się w układzie freonowym. Ilość znamionowa 15,2 kg. Ilość rzeczywista, która znajdowała się wewnątrz 7 kg.
 2. Napełniliśmy układ freonowy Azotem Technicznym, aby odnaleźć, a także usunąć znajdujące się po stronie freonowej nieszczelności. Nasz Serwis stwierdził nieszczelność w 3 miejscach, którymi były m.in.: jedna z rurek na skraplaczu, króciec połączeniowy sprężarka – instalacja oraz wziernik. Dodatkową usługą była wymiana filtra/osuszacza znajdującego się w urządzenia. Zabrudzony, bądź co gorsza zatkany filtr freonowy może przyczynić do kosztownej naprawy, a co za tym idzie przestoju maszyn/urządzeń. Z racji na dużą higroskopijność czynników chłodniczych filtr/osuszacz powinien być wymieniany co średnio 6 miesięcy.
 3. Próba szczelności. Za pomocą Azotu Technicznego wykonaliśmy kontrolę szczelności układu pod ciśnieniem nominalnym wskazanym przez Producenta. Próba ciśnieniowa z racji na przestój maszyn trwała 2 h. Wynik próby: urządzenie szczelne
 4. Próżnia układu freonowego. Wykonaliśmy długotrwałą próżnie układu freonowego, aby w pełni usunąć znajdującą się wewnątrz wilgoć, która mogła przedostać się do układu w chwili powstania nieszczelności.
 5. Uzupełnienie układu czynnikiem R407C. Uzupełniliśmy instalację freonowym nowym, a także czystym czynnikiem chłodniczym do ilości 15,2 kg. 
 6. Wymiana wentylatorów skraplacza. Klient zdecydował się na zastosowanie nowym wentylatorów o zwiększonej wydajności, które pozwolą Nam na najwyższą efektywność sprzętu.
 7. Kompleksowe mycie urządzenia. Po stwierdzeniu i pewności, że instalacja freonowa jest zamknięta przeszliśmy do dokładnego mycia skraplacza, a także konstrukcji urządzenia. Największą uwagę jednak skupiliśmy na skraplaczu z racji na jego mocne zabrudzenie. Po dokładnym i długotrwałym myciu urządzenie jest praktycznie gotowe do pracy.
 8. Weryfikacja i pomiary. Końcowym etapem naprawy chiller MTA TAE EVO 251 była weryfikacja oraz wykonanie pomiarów kontrolnych. W skład pomiarów wchodziło m.in. pobory sprężarek, wentylatorów skraplacza, jak również pompy obiegowej. Nasz Serwis zweryfikował pracę urządzenia pod kątem zbijania temperatury medium chłodzącego. Sterownik nie wskazał Nam żadnego błędu, podczas pracy. Wentylatory, dzięki zastosowaniu falownika ruszają bardzo spokojnie. Sprężarki pracują równomiernie, a samo urządzenie szybko dochodzi do żądanej temperatury. Czas zbijania temp. bliski 4-6 sec na 0.1 C co jest bardzo dobrym wynikiem.

Chiller MTA TAE EVO 251Serwis chiller MTA TAE EVO 251

Urządzenie jakim jest agregat wody lodowej MTA znów może cieszyć się poprawną pracą. Temperatura zadana na poziomie 5 C nie sprawia mu żadnego problemu. Urządzenie jest dość przewymiarowane co korzystnie wpływa na jego pracę. 

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej

ChillerTech to firma świadcząca usługi serwisu i naprawy agregatów wody lodowej wiodących producentów, w tym marki MTA. Przeglądy zerowe, jak również okresowe chillerów takich marek jak: Trane, Carrier, York, Clivet, Stulz, KKT, Hyfra, Piovan, KTK, Uniflair, Frigo itd… Pozwól, aby Twoimi urządzeniami zaopiekowali się Specjaliści. Blisko 20 letnie doświadczenie, zdobyta wiedza oraz certyfikaty czynią Nas jednym z liderów na rynku HVAC. Ofertę ChillerTech wzbogacają kompleksowe usługi najmu krótkoterminowego, jak również długoterminowego urządzeń chłodniczych, w tym chillerów w zakresie mocy od 1 kW, aż po przemysłowe agregaty wody lodowej o mocy 1,2 MW.

Serwis chiller MTA TAE EVO 251 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej