Serwis Chiller Thermocold GA-1439

4.9/5 - (64 votes)

Serwis Chiller Thermocold GA-1439-D0

Tym razem Serwis ChillerTech Wiktor Aptacy dostał dosyć niecodzienne zgłoszenie, a mianowicie poproszono Nas o pomoc w rozruchu urządzenia Chiller Thermocold Typ AWAE2100ZCMNT. Po tym jak silny wiatr towarzyszący nawałnicy zerwał przewody trakcji energetycznej. W następstwie tego wszystkie urządzenia zasilane energią elektryczną przestały funkcjonować. Zleceniodawca próbował uruchomić agregat, lecz urządzenie odmówiło posłuszeństwa.

Wstępna ekspertyza Chiller Thermocold AWAE2100ZCMNTSerwis Chiller Thermocold GA-1439-D0

 • Na początku pod lupę wzięliśmy sterownik – niestety wyświetlacz pokazuje tylko kratki.
 • Moduł sterujący został prawdopodobnie uszkodzony.
 • W kilku miejscach na instalacji freonowej zwanej także chłodnicza widać tłuste plamy które wskazują na wyciek gazu oraz oleju. Urządzenie należy poddać gruntownemu serwisowi, a także naprawie. W chillerze także należy wykonać próbę szczelności która wykaże czy urządzenie jest szczelne.
 • Układ sterowania bardzo zaniedbany.
 • Moduł główny agregatu zdekompletowany.

Naprawa oraz serwis wytwornicy wody lodowej Thermocold GA-1439-D0 przeprowadzona przez ChillerTech Wiktor Aptacy

 1. Naprawę urządzenia zaczęliśmy od solidnego przykręcenia łączy mechanicznych osprzętu elektrycznego i sterującego.
 2. Wykonanie resetu sterownika nie przyniosło skutku – urządzenie nie weszło w tryb pracy.
 3. Postanowiliśmy odłączyć baterię zasilającą (akumulator pokryty rdzą być może niesprawny). Zainstalowaliśmy nową i po odczekaniu około minuty włączyliśmy chiller.
 4. Urządzenie zaczęło pracować lecz sposób jego działania pozostawiał wiele do życzenia.
 5. Stwierdziliśmy duże braki czynnika chłodniczego – zaledwie 20% freonu w instalacji. Poprzedni serwis przestawił parametry presostatu – wyregulował wartość 1 Bar w funkcji odparowania. Takie ustawienia grożą uszkodzeniem sprężarki oraz wymiennika ciepła.
 6. Niestety nie pozwolono nam na uzupełnienie brakującego gazu do poziomu, który gwarantowałby poprawne działanie agregatu.
 7. Próba umycia i wyczyszczenia urządzenia również spotkała się z ostrym sprzeciwem klienta.
Podsumowanie prac naprawczych oraz serwisowych urządzenia
agregatu wody lodowej Thermocold GA-1439-D0
Instalacja elektryczna Chiller Thermocold GA-1439-D0
Instalacja elektryczna Chiller Thermocold GA-1439-D0
 • Nie możemy w tym przypadku mówić o pełnym serwisie agregatu ze względu na to, że sam chiller a także skraplacze nie zostały poddane czyszczeniu i myciu.
 • Nie zasililiśmy układu instalacji freonowej. Z tego powodu urządzenie nie wykorzystuje w pełni swojej mocy. Zbyt mała ilość powoduje dodatkowe roboczo-godziny urządzenia, a także jego zużywanie. Olej znajdujący się w sprężarkach także powinien zostać wymieniony.

W związku z powyższym zakomunikowaliśmy klientowi, że nie możemy zagwarantować poprawnego działania chiller’a i postanowiliśmy go wyłączyć. Każde kolejne uruchomienie i praca agregatu w tych warunkach daje niemalże stuprocentowe prawdopodobieństwo poważnej w skutkach awarii. Niestety z przykrością stwierdzamy, że w tym przypadku nie jesteśmy usatysfakcjonowani współpracą ze zleceniodawcą.

Zapraszamy Państwa serdecznie do korzystania z usług firmy ChillerTech w zakresie naprawy i serwisu agregatów wody lodowej. Remontujemy i serwisujemy agregaty wody lodowej dowolnego producenta.

Serwis Chiller Thermocold GA-1439-D0