Serwis chiller Thermocold GE-2160

5/5 - (63 votes)

Serwis chiller Thermocold GE-2160 | ChillerTech

Firma świadcząca profesjonalne usługi serwisu agregatów wody lodowej ChillerTech. Ostatnimi czasy w Nasze ręce wpadł chiller marki Thermocold GE-2160-G0. Naszym zadaniem było wykonanie przeglądu technicznego, a także usunięcie awarii agregatu wody lodowej Thermocold.

Opis Klienta:

 • Chiller od dnia wczorajszego nie chce się uruchomić. Bardzo prosimy o przyjazd serwisu wykonanie przeglądu techniczne, a także usunięcia alarmów widniejących na sterowniku.
 • Firma także poprosiła Nas o przedstawienie oferty na wymianę glikolu w układzie chłodzenie, jak również zregenerowania pomp wody znajdujących się na instalacji wody lodowej.

 Serwis agregatu wody lodowej Thermocold GE-2160Serwis chiller Thermocold GE-2160-G0 - skraplacz był spawany

 1. Pierwszą czynnością była wizualna ocena urządzenia. Zauważyliśmy że na filtrze/osuszaczu niestety ucieka freon, ponieważ jest tam strasznie tłusto. Uprzedziliśmy Klienta że niestety będzie należało zrzucić czynnik chłodniczy i poddać instalację freonową szczelności. Doszukaliśmy się także że freon uciekał na skraplaczu urządzenia (zdjęcie obok) na szczęście miejsce zostało zaspawane, lecz nie mamy pewności co do tego czy spaw jest szczelny.
 2. Sprawdziliśmy ciśnienia czynnika chłodniczego znajdującego się w instalacji freonowej. Niestety sekcja numer 2 posiada za dużą ilość czynnika co wpływa znacznie na funkcjonowania chillera. Należy odzyskać nadmiar freonu z instalacji freonowej.
 3. Sprawdziliśmy sterownik w urządzeniu Thermocold GE-2160-G0 czy nie znajdują się na nim  awarię które należało by natychmiastowo skontrolować. Nie odnaleźliśmy żadnych alarmów które należało by skontrolować. Usunęliśmy alarm widniejący na sterowniku i uruchomiliśmy urządzenie. Chiller Thermocold GE-2160-G0 zaczął pracować.
 4. Zbadaliśmy temperaturę za i przed filtrem/ osuszaczem w celu sprawdzenia czy nie jest on zatkany.
 5. Sprężarki jak również wentylatory działają bez żadnego zarzutu.

Dodatkowe czynności które należy wykonać w chiller Thermocold GE-2160Serwis chiller Thermocold GE-2160

 • W maszynie należy odzyskać, a także przeważyć czynnik chłodniczy z instalacji freonowej. Nie mamy pewności co do tego ile jest freonu w instalacji.
 • Należy wymienić filtry/osuszacze znajdujące się na instalacji freonowej z racji na to że urządzenie jest nieszczelne.
 • Należy przeprowadzić próbę szczelności przy wykorzystaniu Azotu Technicznego. Test powinien obowiązywać ponad 72h.
 • Należy zregenerować pompę wody znajdującą się w urządzeniu Chiller Thermocold GE-2160-G0.

Uwagi dotyczące pracy urządzenia

Naprawa chiller Thermocold GE-2160

 1. Agregat wody lodowej w jak najszybszym czasie powinien przejść próbę szczelności. Nie mamy pewności jak duży jest wyciek freonu z instalacji freonowej. Pamiętajmy że każde urządzenie chłodnicze powinno być poddawane regularnemu serwisowi, a także regularnym próbą szczelności. Dodatkowym aspektem jest to że w czynnik chłodniczy jest bardzo drogi, a każda Firma jest z niego rozliczana.
 2. Znajdujący się na instalacji wody lodowej odpowietrznik został odcięty (Nie wiemy co było celem tego działania). Odpowietrzniki powinny znajdować się na każdej instalacji wody lodowej. Ich zadaniem jest usunięcie ewentualnych bąbli powietrza. Zapowietrzona instalacja wody lodowej może prowadzić do uszkodzenia pompy, jak również dłuższego czasu zbijania temperatury medium.
 3. Zalecamy odzyskać nadmiar czynnika znajdujący się na instalacji freonowej. W przypadku gdy przyjdą ciepłe dni, chiller może wejść w awarię, co może skutkować zatrzymaniem pracy maszyny. A wtedy będzie konieczny natychmiastowy przyjazd serwisu.

Serwis chiller Thermocold GE-2160