Serwis chiller ThermoFisher

Dziękuje

 Serwis chiller ThermoFisher – ThermoFlex2500 ChillerTech

Zostaliśmy poproszeni o uzupełnienie czynnika i pełnego serwis agregatu wody lodowej ThermoFlex2500 którego zadaniem jest wy stabilizować temperaturę wody do chłodzenia lasera i innych elementów maszyny do grawerowania.

Diagnoza chiller ThermoFisherSerwis chiller ThermoFisher - ThermoFlex2500 ChillerTech Wiktor Aptacy

  1. Chiller rzeczywiście ma niewystarczającą ilość freonu
  2. Urządzenie brudne pomimo że obsługa codziennie go czyści jednak pracuje w bardzo trudnych warunkach – kurz powstały w procesie grawerowania
  3. Urządzenie zamknięte oryginalnie przez producenta nie posiada zaworów serwisowych
  4. Użytkownik narzeka na słaby przepływ medium – sugeruje utratę wydajności pompy obiegowej

Dokonane prace naprawcze chiller ThermoFlex2500

  1. Na początek zainstalowaliśmy na sprężarce zawór serwisowy
  2. Wykonaliśmy próżnię i napełniliśmy układ nowym i czystym freonem
  3. Skontrolowaliśmy pracę by-pass wody i przymknęliśmy układ wody lodowej obserwując czy zmienia się ciśnienie na wyjściu chillera – wynik testu pozytywny. Pompa potrafi podnieść ciśnienie na wyjściu chillera nawet do ponad 6 Bar
  4.   Kontrola i pomiary prądów sprężarki, a także pompy obiegowej

Rozruch wytwornicy wody lodowej i kontrola pracy układu

Po dokonanych czynnościach i ponownemu wyczyszczeniu skraplacza uruchomiliśmy chiller. Agregat pracuje równo, a także zapewnia wytwornicy wody lodowej szybkie osiągnięcie żądanej temperatury. Jednak pomimo że woda w układzie szybko osiągnęła żądany parametr laser maszyny nie jest odpowiednio wychodzony. Woda w układzie czysta, a jednak po wnikliwej kontroli układu stwierdziliśmy że z całą pewnością kolejnym problemem jest kamień kotłowy który uniemożliwia odpowiednie chłodzenie. Umyliśmy i od-kamienieliśmy instalacje wody lodowej a tym samym wymienniki ciepła inaczej wszelkie elementy odbiorcze.

Efekt– układ ponownie zachowuje się poprawnie. Laser na pełnej mocy utrzymuje temperaturę bliską 28 stopni Celsjusz. Co ważne obsługa twierdzi że to bardzo dobrze tak jak było na początku pracy maszyny.

 Uwaga kolejne zgłoszenie niewłaściwej pracy chillera Thermo

Zleceniodawca na kolejny dzień po naprawie ponownie poprosił Nasz Serwis o interwencje, a mianowicie chiller dwa razy zagrzał układ. Ten agregat wody lodowej ma funkcję chłodzenie / grzanie, sprężarka pracuje w sposób ciągły tylko przy zastosowaniu elektronicznego zaworu rozprężnego i odpowiednio zbudowanej instalacji freonowej sam decyduje czy chłodzi czy też grzeje.

Niebawem ponownie przystąpimy do naprawy i z pewnością podzielimy się z Państwem wiedzą i doświadczeniem jak się z tym problemem uporać.

Tradycyjnie Zapraszamy Wszystkich Państwa do korzystania z naszych usług w zakresie

Serwis Chiller  ThermoFisher dowolnego modelu

no images were found