Serwis chiller Trane ECGAN500

4.8/5 - (66 votes)

Serwis chiller Trane ECGAN500

ChillerTech wraz z Firmą ChillerSerwis wykonała usługę serwisu- przeglądu technicznego agregatu wody lodowej znanej marki Trane. Rolą Naszego Serwisu było wy-serwisowanie chiller Trane ECGAN500.

Naszym zadaniem było umycie, a także usunięcie ewentualnych zagrożeń prowadzących do awarii agregatu wody lodowej. Urządzenie było w średnim stanie, skraplacz brudny, a samo urządzenie zbija temperaturę w długim okresie czasu.

Serwis chiller Trane ECGAN500Serwis chiller Trane ECGAN500

 • Pierwszą czynnością była wizualna kontrola szczelności urządzenia. Za pomocą detektora-wykrywacza nieszczelności sprawdziliśmy instalację pod względem ewentualnych wycieków. Nie odnaleźliśmy żadnego typu tłustych plam które mogły by sugerować ewentualny wyciek freonu, a także oleju.
 • Wyczyściliśmy, a także umyliśmy konstrukcję urządzenia wraz z skraplaczem który był w dość słabym stanie. Po umyciu konstrukcji, jak również skraplacza stan urządzenia jest prawidłowy. Lamele skraplacza były lekko podgięte dlatego Nasz Serwis za pomocą specjalnego grzebienia do prostowania chłodnicy wyprostował lamele skraplacza.
 • Pomierzyliśmy ciśnienia na instalacji freonowej które znajdowały się na HP i LP. Ciśnienia są prawidłowe co utwierdza Nas przy tym że urządzenie jest szczelne.
 • Sprawdziliśmy stan oleju w sprężarkach chłodniczych. Ilość oleju prawidłowa.
 • Skontrolowaliśmy prądy elektryczne sprężarek chłodniczych, a także wentylatorów skraplacza. Wszystkie odczytane dane są prawidłowe z parametrami znajdującymi się na tabliczkach znamionowych producenta.
 • Odczytaliśmy historię alarmów na sterowniku urządzenia Trane ECGAN500. Znaleźliśmy awarię dotyczącą zbyt małego przepływu medium przez parownik.

Naprawa chiller Trane ECGAN500

 1. Ilość czynnika chłodniczego w instalacji freonowej jest prawidłowa. Agregat wody lodowej jest szczelny.
 2. Chiller niestety nie zbija temperatury medium. Klient oświadczył że problemy z brakiem zbijania temperatury pojawiły się już 2 miesiące temu, lecz Klient nie posiadał odpowiednich środków.
 3.  Instalacja wody lodowej połączona z agregatem wody lodowej Trane ECGAN500 pracuje na zwykłej wodzie. Niestety w przypadku systemów pracujących na zwykłej wodzie, a nie na glikolu rozcieńczonym z wodą mamy do czynienia z zakamienieniem wymiennika ciepła. Wymiennik ciepła mógł zostać zabrudzony, bądź całkowicie zatkany. Klient zlecił Naszemu Serwisowi czyszczenie wymiennika ciepła.

Mycie wymiennika ciepła chiller Trane ECGAN500

Nasza Firma świadczy usługi w zakresie czyszczenie wymienników ciepła dowolnej mocy chłodniczej, a także dowolnego typu. Wymiennik ciepła był bardzo brudny.

 1. Zdemontowaliśmy króćce połączeniowe między chillerem, a wodą lodową. Podłączyliśmy specjalną myjkę którą zbudowaliśmy wraz z Firmą SKiC Robert Aptacy w celu mycia wymienników ciepła. Za pomocą specjalnego środka którego zadaniem jest rozpuszczenie zalegającego brudu, a także kamienia usunęliśmy cały brud osadzony wewnątrz wymiennika.
 2. Dokładnie umyliśmy wymiennik ciepła wodą w celu usunięcia kwasu który mógłby przyczynić się do jego uszkodzenia.
 3. Czynność zawsze powtarzamy 2 razy w celu jak najlepszego umycia parownika. Wymiennik ciepła po myciu jest w idealnym stanie.
 4. Podłączyliśmy króćce połączeniowe wody lodowej do wymiennika ciepła w chiller Trane ECGAN500.

Uruchomiliśmy agregat wody lodowej Trane ECGAN500 w celu sprawdzenia poprawności pracy urządzenia. Chiller po myciu wymiennika szybko dochodzi do żądanej temperatury, a także nie ma jakichkolwiek alarmów które należało by natychmiastowo skontrolować. Agregat wody lodowej działa bez żadnych zarzutów.

Uwagi dotyczące chiller Trane ECGAN500Serwis agregatu wody lodowej chiller Trane ECGAN500

Niestety instalacja wody lodowej pracuje na zwykłej wodzie co przyczynia się:

 • Instalacja wody lodowej ciągle jest brudna tzn. tworzy się kamień, a także brud który przyczynia się do zatkania wymiennika ciepła, lub jego zabrudzenia. 
 • W przypadku gdy temperatura zejdzie poniżej 0 stopni Celsjusza może przyczynić się do zamrożenia, a także rozszczelnienia wymiennika ciepła. Koszt wymiany parownika nie jest stosunkowo tani.

Zalecamy Klientowi uzupełnienie systemu wody lodowej glikolem rozcieńczonym z wodą który chroni Nas przed ewentualnym zamrożeniem, a także przyczynia się do czystości instalacji wody lodowej.

Serwis agregatów wody lodowej marki Trane dowolnego typu na terenie całej Polski | ChillerTech- Serwis agregatów wody lodowej