Serwis chiller Trane ECGAN600

4.8/5 - (48 votes)

Serwis chiller Trane ECGAN600

Nasza Firma świadczy usługi serwisu, naprawy, a także modernizacji agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Trane. ChillerTech– Serwis agregatów wody lodowej w ostatnim czasie wykonał serwis i naprawę chiller Trane ECGAN600. Urządzenie wraz z Firmą SKiC Robert Aptacy odkupiliśmy w celu odsprzedaży.

Serwis chiller Trane ECGAN600Serwis chiller Trane ECGAN600

Chiller Trane ECGAN600 posiadał wiele awarii, a samo urządzenie należało gruntownie wy-serwisować i naprawić

 1. Pierwszą czynnością była wizualna kontrola stanu urządzenia. W każdego typu urządzeniach posiadających freon za pomocą detektora-wykrywacza nieszczelności szukamy ewentualnych wycieków. Gdy mamy do czynienia z wyciekiem freonu jest to także wyciek oleju. Tłuste plamy znajdujące się na instalacji freonowej sygnalizują Nam ewentualny wyciek.
 2. Z racji na znalezienie nieszczelności w agregacie wody lodowej odzyskaliśmy, przeważyliśmy, a także oczyściliśmy freon znajdujący się wewnątrz instalacji wody lodowej.
 3. Wymieniliśmy filtry znajdujące się na instalacji freonowej z racji na nieszczelność układu. Filtr/osuszacz jest bardzo ważnym elementem.
 4. Wykonaliśmy próbę szczelności za pomocą Azotu Technicznego. Test szczelności obowiązywał 24-godziny w celu 100 pewności.
 5. Nasz Serwis wykonał długotrwałą próżnię instalacji freonowej. Zadaniem próżni jest ususzenie instalacji z zalegającej wilgoci.
 6. Uzupełniliśmy agregat wody lodowej Trane nowym, a także czystym czynnikiem chłodniczym R407C.
 7. Z racji na brak regularnego serwisowania urządzenia chiller Trane ECGAN600 skraplacz, a także konstrukcja maszyny była brudna. Umyliśmy jak również wyczyściliśmy wytwornicę wody lodowej myjką wysokociśnieniową która usuwa zalegający brud. W celu jak najlepszych efektów użyliśmy wodę o temp. 70 stopni Celsjusza.
 8. Uruchomiliśmy wytwornice wody lodowej Trane ECGAN600 w celu zweryfikowania prawidłowej pracy urządzenia. Nie odnaleźliśmy żadnych alarmów które należało by natychmiastowo skontrolować.
 9. Wykonaliśmy szczegółowe pomiary elektryczne sprężarek chłodniczych Scroll marki Danfoss, a także wentylatorów skraplacza. Wszystkie odczytane parametry są zgodne z danymi podanymi przez Producenta.

Dodatkowe czynności serwisowe wykonane przez Naszą FirmąSerwis chiller Trane ECGAN600

 1. Pierwszą czynnością dodatkową było mycie wymiennika ciepła myjką którą zaprojektowała Nasza Firma wraz z Firmą SKiC Robert Aptacy. Zadaniem Naszej myjki jest usunięcie zalegającego kamienia, a także brudu który znajduje się wewnątrz wymiennika ciepła. Pamiętajmy że utrzymanie parownika w czystości jest bardzo ważną rzeczą. W przypadku zatkania wymiennika ciepła nie otrzymujemy odpowiedniej temperatury medium chłodzącego. W nowych chillerach znajdują się wewnątrz czujki które informują Nas o przepływie medium chłodzącego. Chiller bez odpowiedniego przepływu wchodzi w awarię, a urządzenie należy niezwłocznie poddać serwisowi.
 2. Skontrolowaliśmy, a także wymieniliśmy wkład filtra znajdującego się po stronie wody lodowej. W przypadku niektórych chillerów są one już wyposażone w filtry przez Producenta, lecz nie każde.
 3. Chiller Trane ECGAN600 jest wyposażony w pompę wody marki LOWARA z której niestety ciekło. Na pompie wody widać zeschnięty glikol który sygnalizuje wyciek. Zdemontowaliśmy pompę wody w celu jej naprawy. Wymieniliśmy łożyska, a także uszczelniacze. Pompa wody znów może cieszyć się pracą.
 4. Wymieniliśmy olej znajdujący się w sprężarkach ze względu na nieszczelność układu freonowego. Pamiętajmy że olej w sprężarkach chłodniczych należy regularnie wymieniać.

Wymiana pompy wody chiller Trane ECGAN600

Serwis agregatów wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Trane dowolnego typu i mocy chłodniczej | ChillerTech

Serwis agregatu wody lodowej Trane ECGAN600

Serwis chiller Trane ECGAN600