Serwis chiller Trane ECGWN210

4.8/5 - (56 votes)

Serwis chiller Trane ECGWN210

ChillerTech Wiktor Aptacy świadczący najwyższej jakości usługi serwisu, oraz naprawy agregatów wody lodowej. W ostatnich dniach Naszym zadaniem był serwis agregatu wody lodowej znanej marki Trane typu ECGWN210BA2D21DF. Chiller pracował bez żadnego zarzutu, dlatego należało wykonać sam serwis urządzenia.

Urządzenie wraz z Firmą SKiC Robert Aptacy sprzedaliśmy Firmie która zajmuje się produkcją worków foliowych. Naszym zadaniem było schłodzenie 6 ekstruderów o dużej mocy. W tym celu wykorzystaliśmy agregat wody lodowej marki Trane który jest bezawaryjny. Ze względu na mało miejsca które mogliśmy wykorzystać użyliśmy chiller chłodzony wodą.

Serwis chiller Trane ECGWN210

Serwis chiller Trane ECGWN210

 1. Skontrolowaliśmy wizualnie czy na instalacji freonowej nie znajdują się tłuste plamy, które mogą sugerować Nam wyciek freonu. Tłuste plamy mogą wskazywać na wyciek oleju który jest tłusty, a w przypadku gdy ucieka olej ucieka na pewno freon.
 2. Umyliśmy, a także wyczyściliśmy agregat wody lodowej Trane ECGWN210. W przypadku chillerów chłodzonych powietrzem należy czyścić regularnie skraplacze, które się brudzą. Chiller Trane ECGWN210 jest wyposażony w skraplacz chłodzony wodą. Nasz Serwis nie obejmuje czyszczenie skraplacza chłodzonego wodą, czynność ta jest czynnością dodatkową.
 3. Wykonaliśmy pomiary ciśnień znajdujących się na wysokim, a także niskim ciśnieniu. Chillery w ciągu roku tracą do 3% freonu znajdującego się w instalacji chłodniczej. Ciśnienia są zgodne, Nasz Serwis nie ma jakichkolwiek zastrzeżeń. W sterowniku sprawdziliśmy czy parametry ciśnienia są  na pewno zgodne z Naszymi pomiarami.
 4. Pomierzyliśmy oporności, a także pobory prądów elektrycznych sprężarek chłodniczych znajdujących się w agregacie wody lodowej Trane.
 5. Skontrolowaliśmy czy w historii alarmów chiller Trane nie mamy do czynienia z żadnymi alarmami które należało by niezwłocznie skontrolować. Chiller pracuje bezawaryjnie, a urządzenie nie wskazało żadnego problemu które wymagało by Serwisu.
 6. Zatrzymaliśmy pracę wytwornicy wody lodowej na okres 5 min. na szczęście maszyny nie pracowały. Celem tego była wymiana wkładów filtrów znajdujących się na instalacji wody lodowej. Wkłady filtrów należy regularnie czyścić. Pomimo poinformowania Klienta o regularnym dbaniu o czystość filtra nic sobie z tego nie zrobił. Filtr brudny prawdopodobnie nie wymieniany. W przypadku bardzo brudnego filtra wody i słabego ciśnienia chiller może zgłosić alarm oraz zatrzymać cykl pracy.
 7. Po wymianie filtrów znajdujących się na instalacji wody lodowej uruchomiliśmy agregat wody lodowej. Chiller Trane ECGWN210 pracuje bez żadnych zarzutów, urządzenie szybko zbija temperaturę, a sprężarki pracują równomiernie.
 8. Po zakończeniu wszelkich prac serwisowych chiller pracuje lepiej. Klient został poinformowany o regularnym czyszczeniu, a także myciu wkładów filtrów, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na jego pracę.

Free coolingSerwis chiller Trane ECGWN210BA

Wraz z agregatem wody lodowej sprzedaliśmy dry cooler który ma wychłodzić temperatury w chłodne dni (Czytaj więcej o Free cooling). Celem Free coolingu jest „darmowe” chłodzenie maszyn. W przypadku wysokiego parametru nastawy możemy zaoszczędzić bardzo duże pieniądze potrzebne na pracę agregatu wody lodowej w okresie zimnych dni. Naszym zadaniem był także serwis Dry coolera o mocy 600 kW w którego wchodziło:

 1. Mycie konstrukcji, a także lameli skraplacza. Dry cooler był w bardzo dobrym stanie. Nie widzimy żadych wycieków znajdujących się pod dry coolerem.
 2. Sprawdziliśmy prawidłową pracę falowników. Falowniki odpowiedzialne za powolny rozruch wentylatorów działają celująco.
 3. Pomierzyliśmy prądy elektryczne silników wentylatorów. Wszystkie parametry są zgodne z informacjami podanymi na tabliczce znamionowej.

ChilerTech świadczy usługi serwisu, jak również naprawy agregatów wody lodowej marki Trane dowolnego typu, oraz mocy chłodniczej. Nasz Serwis obejmuje teren całej Polski. Nasze wieloletnie doświadczenie, zdobyta wiedza, oraz certyfikaty czynią Nas jednymi z liderów na rynku chłodnictwa i klimatyzacji.

Przeglądy techniczne i okresowe agregatów wody lodowej dowolnego producenta | ChillerTech

Free cooling z chiller Trane ECGWN210