Serwis chiller Trane ERTAA322

5/5 - (1 vote)

Serwis chiller Trane ERTAA322

ChillerTech to firma pełniąca usługi serwisu i naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta. Wykonujemy przeglądy techniczne, a także okresowe chillerów marki Trane. W ostatnim czasie Nasz Serwis miał za zadanie wykonać przegląd techniczny agregatu wody lodowej Trane ERTAA322. Urządzenie chłodnicze było jednak w słaby stanie technicznym, jak zarówno wizualnym.

Stan techniczny urządzeniaSerwis chiller Trane ERTAA322

Urządzenie Trane ERTAA322 było tak jak wspomnieliśmy w dość słabym stanie. W sekcji nr.1 doszło do rozszczelnienia instalacji freonowej. Miejsce rozszczelnienia: parownik, oraz skraplacz. W instalacji freonowej również znajduje się woda co jest ukazane w filmie na dole. W sekcji nr.2 zbyt mała ilość freonu, z racji na to że sekcja nr.1 jest nieszczelna nie zgodziliśmy się na dopuszczenie czynnika chłodniczego. Czynnik chłodniczy zastosowany w urządzenia to R22 który już został wycofany i jest niedostępny. Brudny parownik urządzenia. Urządzenie również wskazuje że czynnik chłodniczy jest mokry. Chiller należy w trybie natychmiastowym poddać gruntownej naprawie oraz serwisowi.

Przegląd techniczny chiller Trane ERTAA322

Zadaniem Naszego Serwisu było wykonanie przeglądu technicznego agregatu wody lodowej. W skład przeglądu wchodziły czynności takie jak:

 1. Wizualna ocena stanu technicznego, jak również wizualnego urządzenia chłodniczego Trane ERTAA322. W przeciągu paru minut Nasz Serwis wykrył nieszczelność znajdującą się na skraplaczu.
 2. Sprawdzenie ilości czynnika chłodniczego w chiller Trane ERTAA322. Ilość freonu w sekcji nr.2 zbyt mała, w sekcji nr.1 brak freonu. Wewnątrz instalacji freonowej sekcji 1 znajduje się woda co utwierdza Nas przy tym że parownik jest nieszczelny.
 3.  Sprawdzenie alarmów w sterowniku urządzenia Trane ERTAA322. Chiller ukazuje 5 alarmów.
 4. Czujniki ciśnienia również są uszkodzone ponieważ wskazują nieprawidłowe ciśnienie. Czujniki ciśnienia do wymiany.
 5. Ocena zabrudzenia skraplacza. Skraplacz jest w bardzo słabym stanie, urządzenie prawdopodobnie nie serwisowane.
Czynności jakie należy wykonać:Rozszczelnienie skraplacza Trane ERTAA322
 1. Gruntowny serwis urządzenia Trane ERTAA322.
 2. Mycie, jak również czyszczenie parownika, jak również skraplacza urządzenia.
 3. Wymiana czujników ciśnienia, filtrów znajdujących się na instalacji freonowej, filtrów znajdujących się w sprężarce, a także presostatów.
 4. Wykonanie próby szczelności instalacji freonowej wraz z usunięciem ewentualnych nieszczelności. 
 5. Odzysk, przeważenie i zmagazynowanie czynnika chłodniczego R22 z instalacji freonowej. 
 6. Uzupełnienie instalacji freonowej nowym czynnikiem chłodniczym który jest zamiennikiem R22.
 7.  Usunięcie alarmów w sterowniku urządzenia Trane ERTAA322.

Chillery jak i inne urządzenia i maszyny należy regularnie konserwować. W przypadku gdy urządzenie jest objęte profesjonalnym i odpowiednio dobranym serwisem jest bezawaryjne, a także wydajne. W sytuacji gdy chiller nie jest regularnie konserwowany zaczynają się problemy. Chiller ulega częstym awariom, nie dochodzi do żądanej temperatury, a czas zbijania temperatury jest bardzo długi. 

Zadbaj o Swoje urządzenia! ChillerTech to flagowa marka pełniąca usługi serwisu i naprawy agregatów wody lodowej dowolnego producenta i mocy chłodniczej. Zadaniem Naszego Serwisu jest zapewnienie Klientowi bezawaryjnej, wydajnej i ekonomicznej pracy urządzeń chłodniczych. 

Serwis chiller Trane ERTAA322 | ChillerTech – Serwis agregatów wody lodowej Trane