Serwis chiller Trane ERTAB212

Serwis Naprawa chiller Trane ERTAB212

ChillerTech pełniący Profesjonalne usługi serwisu, a także naprawy agregatów wody lodowej dowolnej marki. W nieodległym czasie Naszym zadaniem było wy-serwisowane agregatu wody lodowej Trane typu ERTAB212. Maszynę odkupiła Firma, która zakupiła go w celu dalszej odsprzedaży na terenie Polski. Chillery Trane ERTAB to bardzo dobre i wydajne urządzenia, dlatego tak dobrze odnajdują się na rynku chłodnictwa i klimatyzacji.

Serwis chiller Trane ERTAB212

Serwis chiller Trane ERTAB212
Serwis chiller Trane ERTAB212

Zadaniem Naszego Serwisu był przegląd techniczny chiller Trane ERTAB212. Maszyna jednak nie była regularnie serwisowana, po czym świadczył sam stan techniczny urządzenia.

Wykonaliśmy usługi takie jak:

 1. Mycie, a także czyszczenie skraplacza i konstrukcji urządzenia. Urządzenie pracowało na hali produkcyjnej co przyczyniło się do większego zabrudzenia lameli skraplacza. Jest jednak różnica pomiędzy pracą na hali produkcyjnej, a pracą maszyny na zewnątrz gdzie posiada dostęp do czystszego powietrza. Chillery chłodzone powietrzem jednak nie powinny pracować w warunkach gdzie nie mają dostępu do czystego powietrza. W sytuacjach gdy maszyna musi być wewnątrz hali częściej wykorzystuje się agregaty wody lodowej chłodzone wodą, które nie posiadają chłodnicy.
 2. Następnym krokiem było pomierzenie ciśnień znajdujących się wewnątrz instalacji freonowej. 1 Sekcja freonowa jednak okazała się pusta, która sygnalizowała Nam że instalacja freonowa mogła być nieszczelna. Na szczęście ciśnienia na sekcji nr. 2 były prawidłowe.
 3. Odzyskaliśmy, jak również zważyliśmy czynnik chłodniczy z instalacji freonowej. Zawsze gdy odzyskujemy freon z urządzeń chłodniczych podłączamy dodatkowo filtr którego zadaniem jest oczyszczenie czynnika z ewentualnych zabrudzeń.
 4. Wykonaliśmy próbę szczelności układu 1 i 2. Nie mieliśmy pewności że maszyna jest szczelna. Do próby szczelności wykorzystaliśmy Azot Techniczny. Test szczelności instalacji freonowej obowiązywał 72h. Sekcja numer 1 jest nieszczelna, lecz na szczęście sekcja numer 2 jest szczelna.
 5. Odszukaliśmy nieszczelności znajdujące się na instalacji i je zaspawaliśmy. W przypadku gdy chiller jest nie szczelny wymieniamy filtry znajdujące się od instalacji freonowej. Nie mamy pewności co do tego jaki okres czasu urządzenie było nieszczelne. Zadaniem filtrów jest oczyszczenie instalacji freonowej z wilgoci, dlatego właśnie tak ważna jest ich regularna wymiana.
 6. W celu sprawdzenia czy instalacja jest na 100 procent szczelna powtórnie poddaliśmy urządzenie próbie szczelności. Wynik próby- urządzenie szczelne
 7. Wykonaliśmy długotrwała próżnię instalacji w celu usunięcia zabrudzeń powstałych w wyniku spawania. Zadaniem próżni jest także usunięcie nie wskazanej wewnątrz wilgoci.
 8. Uzupełniliśmy chiller czystym czynnikiem chłodniczym Freonem R134a.

Naprawa, a także czynności dodatkowe w chiller Trane ERTAB212Serwis i naprawa chiller Trane ERTAB212

 • Pomierzyliśmy oporności sprężarek chłodniczych, jak również wentylatorów skraplacza. Niestety nie mieliśmy dostępu do uruchomienia sprężarek, lecz sprawdziliśmy poprawną pracę wentylatorów skraplacza. Wentylatory skraplacza jednak były w dość słabym stanie. Wymieniliśmy więc łożyska w celu cichszej pracy urządzenia. Po wymianie łożysk wentylatory pracują bez najmniejszego zarzutu.
 • Umyliśmy wymiennik ciepła (parownik) chcąc usunąć zalegający brud, a także osad który mógł znajdować się wewnątrz parownika. Nie mamy pewności co do tego czy instalacja wody lodowej pracowała na glikolu, bądź zwykłej wodzie. Zminimalizujmy pracę urządzenia, a także koszty potrzebne do jego pracy. Brudny parownik może przyczynić się także do zwiększenia roboczo-godzin, a także dłuższego czasu dochodzenia do żądanej temperatury medium.
 • Sprawdziliśmy specjalnie dla Klienta roboczo-godziny urządzenia jak również roboczo-godziny sprężarek chłodniczych.

Chiller po dokonaniu wszelkich prac serwisowych i naprawczych może znów cieszyć się bezawaryjną pracą. Nasza Firma serwisuje, naprawia, a także modernizuje agregaty wody lodowej dowolnego producenta, mocy czy typu. W skład urządzeń które serwisujemy są maszyny marki Trane, które najczęściej spotykamy. Zapraszamy do korzystania z usług ChillerTech w zakresie przeglądów technicznych i okresowych. Nasze usługi pełnimy na terenie całej Polski. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które czyni Nas liderem na rynku chłodnictwa i klimatyzacji.

Serwis Naprawa chiller Trane ERTAB212