Serwis chiller Trane ERTWA213

4.9/5 - (46 votes)

Serwis i naprawa chiller Trane ERTWA213

ChillerTech Wiktor Aptacy wraz z Firmą SKiC Robert Aptacy w ostatnim czasie wykonał serwis, a także naprawę agregatu wody lodowej marki Trane ERTWA213. Trane to firma powstała w 1885 r. w USA przez James Trane. Chillery tej marki to bardzo dobre rozwiązanie. Przy regularnym i dobrym serwisowaniu urządzenia tego producenta są wydajne, oraz bezawaryjne.

Serwis chiller Trane ERTWA213

Serwis chiller ERTWA213

 1. Pierwszą czynnością było skontrolowanie wizualne czy na instalacji freonowej nie ma widocznych śladów wycieków. Nie odnaleźliśmy żadnych widocznych, a także tłustych plam.
 2. W związku z tym że klient posiadał dodatkowy chiller gdyby chiller Trane ERTWA213 uległ awarii. Urządzenie zostało zdemontowane, a także sprowadzone do Naszej Firmy. Zadaniem był kompleksowy serwis agregatu wody lodowej. Z pewnych przyczyn pewne czynności nie mogły zostać zrealizowane na miejscu między innymi takie jak długotrwałe mycie wymiennika ciepła.
 3. Następną czynnością wykonaną przez Serwis ChillerTech Wiktor Aptacy było odzyskanie, zmagazynowanie, a także oczyszczenie czynnika chłodniczego.
 4. Chiller został poddany próbie szczelności przy wykorzystaniu Azotu Technicznego. Test szczelności obowiązywał 24 godziny- Test pozytywny urządzenie szczelne
 5. Odzyskaliśmy, a także uzupełniliśmy chiller nowym i czystym olejem.
 6. Dodatkową czynnością było umycie wymiennika ciepła. Chiller niestety pracuje na zwykłej wodzie co przyczynia się w późniejszym czasie do jego zabrudzenia. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z mieszanki glikolu która chroni nas przed rozszczelnieniem, a także zabrudzeniem wymiennika.
 7. Następnym krokiem była wymiana filtrów/osuszaczy które mają za zadanie zlokalizować i wychwycić zanieczyszczenia osadzone wewnątrz instalacji.
 8. Wykonaliśmy długotrwałą próżnie układu freonowego który przyczynia się do usunięcia wewnątrz zgromadzonej wilgoci.
 9. Uzupełniliśmy chiller nowym oraz czystym czynnikiem chłodniczym.
 10. Wykonaliśmy dokładne pomiary elektryczne prądów sprężarek.
 11. Uruchomiliśmy, a także skontrolowaliśmy pracę agregatu wody lodowej Trane ERTWA213.

Naprawa chiller Trane ERTWA213Serwis chiller ERTWA213

Chiller przed serwisem od ChillerTech Wiktor Aptacy, oraz firmy współpracującej z Nami SKiC Robert Aptacy dość wolno dochodził do żądanej temperatury. W dodatku w częstych odstępach czasu ukazywały się różne alarmy. Czas dojścia do żądanej temperatury był wręcz bardzo długi, lecz po wy-serwisowaniu chiller zaczął działać prawidłowo. Urządzenie w ciągu 3 godzin ciągłej pracy nie ukazało żadnego alarmu. Maszyna Trane ERTWA213 szybko dochodzi do żądanej temperatury. Sprężarki pracują równomiernie, a także nie wydają żadnych niepokojących odgłosów. Chiller do dziś chodzi prawidłowo, a także nie ukazuje się żaden błąd.

Po rozmowie z klientem dowiedzieliśmy się że chiller Trane ERTWA213 w ciągu roku będzie najprawdopodobniej sprzedany. ChillerTech Wiktor Aptacy skupuje, kompleksowo regeneruje, a także sprzedaje agregaty wody lodowej dowolnego producenta w tym marki Trane. Posiadamy dostęp do wytwornic wody lodowej dowolnej mocy chłodniczej i typu.

Serwis pogwarancyjny agregatów wody lodowej Trane dowolnej mocy chłodniczej, oraz typu | ChillerTech