Serwis chiller Trane RTAF145

5/5 - (61 votes)

Serwis chiller Trane RTAF145

ChillerTech wraz z Firmą SKiC Robert Aptacy zrealizowała w ostatnim czasie usługę serwisu agregatu wody lodowej marki Trane. Naszym głównym zadaniem był przegląd techniczny chiller Trane RTAF145. Naszą rolą było usunięcie ewentualnych zagrożeń, które mogły by przyczynić się do awarii urządzenia.

Serwis chiller Trane RTAF145

Serwis chiller Trane RTAF145

Chiller niestety nie był poddawany regularnemu serwisowi co sugeruje Nam sam stan urządzenia. Skraplacz urządzenia jest w słabym stanie, a chiller nie pracuje poprawnie.

  1. Pierwszą czynnością była wizualna kontrola instalacji freonowej. W przypadku braku serwisu dość często spotykamy się z rozszczelnieniem instalacji freonowej. Nie znaleźliśmy żadnego typu tłustych plam które mogłyby sugerować wyciek czynnika.
  2. Umyliśmy, a także wyczyściliśmy konstrukcję agregatu wody lodowej wraz z skraplaczem. Niestety w chiller Trane RTAF145 mamy do czynienia z chłodnicą aluminiową które bardzo często pękają. Przyczyną pękania, lub ewentualnego rozszczelnienia skraplacza jest brak serwisu. Skraplacz-chłodnica jest brudna, a wentylatory próbują zaciągnąć powietrze właśnie przez chłodnice co przyczynia się czasem do jej połamania.
  3. Wykonaliśmy pomiary ciśnień znajdujących się na instalacji freonowej. Ciśnienia freonu w instalacji są prawidłowe co utwierdza Nam przy tym że urządzenie jest szczelne.
  4. Pomierzyliśmy prądy elektryczne sprężarek wentylatorów, a także sprężarek chłodniczych znajdujących się w agregacie wody lodowej Trane. Wszystkie odczytanie parametry są zgodne z danymi podanymi przez Producenta.
  5. Sprawdziliśmy stan zabrudzenie wymiennika ciepła. Wymiennik ciepła- parownik jest czysty, a także nie należy go czyścić. Instalacja wody lodowej pracuje na glikolu co przyczynia się do tego że w instalacji nie odkłada się kamień, a także rdza.
  6. Praca wentylatorów skraplacza jest prawidłowa. Wentylatory działają płynnie, a także nie hałasują.
  7. Ostatnim krokiem było sprawdzenie historii alarmów. Sterownik nie ukazał Nam żadnych błędów które należało by natychmiastowo skontrolować.

Uwagi:Serwis agregatu wody lodowej Trane RTAF145

  • Z niewiadomych Nam przyczyn 1 sekcja została wycięta. Skraplacz wycięty, a sprężarka jest wyłączona w sterowniku. Zapotrzebowanie w chłód u Klienta przewyższa moc chillera. Dlatego Nasz Serwis zalecił Klientowi zakup innego urządzenia o większej wydajności chłodniczej który pozwoli zapewnić odpowiedni parametr.
  • Klient posiada dry cooler który także nie jest serwisowany. Jego stan jest bardzo słaby. Klient jednak nie zgodził się na wy-serwisowanie, a także przegląd dry coolera.
  • Instalacja wody lodowej jest zaprojektowania nie poprawnie, a także należy ją zmodernizować.

Chiller pracuje prawidłowo, sprężarka pracuje równomiernie, a wentylatory działają cicho. Urządzenie typu chiller należy regularnie regularnie serwisować, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenie. Z racji na warunki w jakich znajduje się agregat wody lodowej należy go serwisować minimum 2 razy w roku.

Serwis i naprawa agregatów wody lodowej marki Trane dowolnego typu i mocy chłodniczej na terenie całej Polski | ChillerTech 

Serwis chiller Trane RTAF145