Serwis chiller Trane RTAF145

5/5 - (62 votes)

Serwis chiller Trane RTAF145 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Mobilny serwis urządzeń HVAC/R osiągając wysoki stopień efektywności energetycznej (EER/COP). Obsługa i wsparcie, które umożliwi Ci działanie z dużą dokładnością niezależnie od obciążenia cieplnego, a nawet warunków zewnętrznych. Nowoczesna aparatura kontrolno-pomiarowa oddziałująca na rzetelność Naszych usług, w tym sposób działania. Oryginalne części dostępne od ręki. Poznaj Nasze możliwości w zakresie chłodzenia!

Usługi z zakresu serwisu i naprawy agregatów wody lodowej o wydajności chłodniczej od 1 kW, aż do nawet +1400 kW. Stałe wartości, w tym pasja w tworzeniu bezpiecznych dla Użytkownika układów chłodzenia. Dostęp do nowoczesnych i prostych w obsłudze elementów pomiarowych umożliwia Nam zgodne z wytycznymi działania. Skuteczne rozwiązania, których żywotność jest zdumiewająca. Wsparcie 24/7 przekładająca się na stałą obsługę układu oraz urządzeń. Nowoczesny program Prevision® którego misją jest wydajność, efektywność i bezpieczeństwo

Diagnostyka chiller Trane RTAF145

Skuteczna ochrona Twoich urządzeń. Agregaty wody lodowej Trane RTAF mające na celu zachowanie temp. z zakresu od -12 oC do +20 oC. Dostępne w konfiguracjach od 300 kW, aż do nawet 1500 kW w standardowych warunkach środowiskowych. Wersje akustyczne oddziałujące na finalne działanie układu, w tym poziom głośności. Wysoka efektywność energetyczna EER będąca wynikiem sprężarek śrubowych o wyższym stopniu sprężania czynnika chłodniczego. Wymienniki mikrokanałowe MCHE zmniejszające całkowitą wagę urządzenia o ok. 10%. 

Biorąc pod uwagę fakt, iż wsparcie w zakresie chłodzenia jest dla Nas najważniejsze w ostatnim czasie mieliśmy na celu diagnostykę urządzenia Trane RTAF145 w standardowej konfiguracji. Priorytetem przedsiębiorstwa ChillerTech był serwis urządzenia, w tym wytyczne dotyczące jego konserwacji. Zgodnie z rozmową urządzenie borykało się z utratą znacznej wydajności po stronie chłodzenia, a także strasznym hałasem. Wysoka temp. skraplania rzutująca na finalne funkcjonowanie sprężarek chłodniczych, jak również proces zbijania temperatury medium chłodzącego. 

Serwis chiller Trane RTAF145

Serwis chiller Trane RTAF145

Urządzenie ze względu na temp. zewnętrzną oraz duże zapylenie w jego obrębie funkcjonuje ze zwiększonym obciążeniem cieplnym. Jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, iż jest on niekompletny po stronie układu freonowy. Rozhermetyzowany układ w obiegu B oddziałuje na utratę właściwości zabezpieczających wewnątrz rurociągów freonowych, a co za tym idzie wyższą stratę ciśnienia. Nieszczelność po stronie freonowej prowadząca do samoistnego „niszczenia” warstwy ochronnej strategicznych elementów takich jak sprężarki chłodnicze.

Zakres czynności serwisowych:

  1. Pierwszą czynnością była wizualna kontrola instalacji freonowej. W przypadku braku serwisu dość często spotykamy się z rozszczelnieniem instalacji freonowej. Nie znaleźliśmy żadnego typu tłustych plam które mogłyby sugerować wyciek czynnika.
  2. Umyliśmy, a także wyczyściliśmy konstrukcję urządzenia wraz ze skraplaczem. Niestety mamy tu do czynienia z chłodnicą aluminiową, które bardzo często pękają. Przyczyną pękania, lub ewentualnego rozszczelnienia skraplacza jest brak serwisu. Skraplacz-chłodnica jest brudna, a wentylatory próbują zaciągnąć powietrze właśnie przez chłodnice co przyczynia się czasem do jej połamania.
  3. Wykonaliśmy pomiary ciśnień znajdujących się na instalacji freonowej. Ciśnienia freonu w instalacji są prawidłowe co utwierdza Nam przy tym że urządzenie jest szczelne.
  4. Pomierzyliśmy prądy elektryczne sprężarek wentylatorów, a także sprężarek chłodniczych znajdujących się w agregacie wody lodowej Trane. Wszystkie odczytanie parametry są zgodne z danymi podanymi przez Producenta.
  5. Sprawdziliśmy stan zabrudzenie wymiennika ciepła. Wymiennik ciepła- parownik jest czysty, a także nie należy go czyścić. Instalacja wody lodowej pracuje na glikolu co przyczynia się do tego że w instalacji nie odkłada się kamień, a także rdza.
  6. Praca wentylatorów skraplacza jest prawidłowa. Wentylatory działają płynnie, a także nie hałasują.
  7. Ostatnim krokiem było sprawdzenie historii alarmów. Sterownik nie ukazał Nam żadnych błędów które należało by natychmiastowo skontrolować.

Diagnostyka urządzeniaSerwis agregatu wody lodowej Trane RTAF145

  • Z niewiadomych Nam przyczyn 1 sekcja została wycięta. Skraplacz wycięty, a sprężarka jest wyłączona w sterowniku. Zapotrzebowanie w chłód u Klienta przewyższa moc chillera. Dlatego Nasz Serwis zalecił Klientowi zakup innego urządzenia o większej wydajności chłodniczej który pozwoli zapewnić odpowiedni parametr.
  • Klient posiada dry cooler który także nie jest serwisowany. Jego stan jest bardzo słaby. Klient jednak nie zgodził się na wy-serwisowanie, a także przegląd dry coolera.
  • Instalacja wody lodowej jest zaprojektowania nie poprawnie, a także należy ją zmodernizować.

Chiller pracuje prawidłowo, sprężarka pracuje równomiernie, a wentylatory działają cicho. Urządzenie typu chiller należy regularnie regularnie serwisować, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenie. Z racji na warunki w jakich znajduje się agregat wody lodowej należy go serwisować minimum 2 razy w roku.

Serwis chiller Trane RTAF145 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej