Serwis chiller Trane RTUD110

4.4/5 - (13 votes)

Serwis chiller Trane RTUD110 | ChillerTechSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Odpowiednio dobrany Serwis, a także regularna konserwacja pozwala Nam na najwyższą wydajność sprzętu chłodniczego. Wydajność i bezpieczeństwo to jedna z cech jakie posiada każde urządzenie chłodnicze, w przypadku gdy jest regularnie eksploatowane. ChillerTech to firma pełniąca profesjonalne usługi serwisu, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej. Fachowe doradztwo, a także wysokiej jakości przeglądy zerowe, a także techniczne chillerów renomowanych producentów, w tym marki Trane. Chillery to Nasza Specjalizacja!

Serwis chiller Trane RTUD110Serwis chiller Trane RTUD110

W swej ofercie posiadamy wysokiej jakości agregaty wody lodowej zapewniające ciągłą, bezawaryjną, jak również wydajną pracę systemów chłodzenia. Agregaty wody lodowej marki Trane to sprzęt wysokiej jakości, który przy odpowiednio dobranym Serwisie działa nawet 20 lat. Należy jednak je regularnie eksploatować, a Serwis musi znać się na chillerach jak mało kto. Postaw na ChillerTeh!

Zakres czynności serwisowych:

  1. Kontrola wizualna urządzenia. Jest to m.in. kontrola pod kątem wszelkiego rodzaju uszkodzeń, jak również powstania tłustych plam po stronie freonowej. Tłuste plamy wiążą się najczęściej z ryzykiem wycieku po stronie freonowej. W przypadku dużych, a mianowicie przemysłowych agregatów wody lodowej może się to wiązać z dużymi problemami, na co nie może pozwolić sobie żaden z Nas. 
  2. Wymiana filtrów. Znajdujące się wewnątrz układu freonowego filtry zostały wymienione na nowe, dla zapewnienia wydajnej i bezpiecznej pracy układu. Dodatkową zaletą wymianą filtrów jest oczyszczenie układu z zalegającej wewnątrz wilgoci oraz innych zanieczyszczeń.
  3. Odzysk czynnika chłodniczego. Odzyskaliśmy, zmagazynowaliśmy, a także oczyściliśmy czynnik chłodniczy znajdujący się w układzie freonowym. Ze względu na dużą higroskopijność czynników chłodniczych zalecana jest regularna konserwacja co okres 6 miesięcy. To pozwoli Nam na najwyższą wydajność sprzętu pod kątem chłodzenia, jak również podzespołów znajdujących się w urządzeniu.
  4. Próba szczelności. Jedna z najważniejszych czynności jakie powinno przejść każde urządzenie, przed napełnieniem układu czynnikiem chłodniczym. Wykonaliśmy blisko 48 godzinna próbę szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Wynik próby: urządzenie szczelne. W przypadku urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane, bądź substancje zubożające warstwę ozonową urządzenia należy poddawać regularnej eksploatacji, w tym próbie szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego co okres 6 miesięcy.
  5. Próżnia układu. Wykonaliśmy próżnię układu freonowego, aby w jak największym stopniu usunąć zalegającą wewnątrz wilgoć, która mogła znajdować wewnątrz. 
  6. Napełnienie czynnikiem chłodniczym. Napełniliśmy układ freonowy nowym, a przede wszystkim czystym czynnikiem chłodniczym R134a. Napełnienie układu do ilości nominalnej wskazanej przez Producenta. 
  7. Kontrola, a także korekta nastaw. Urządzenie do końca pracowało bezawaryjnie, a układ kontrolno-pomiarowy nie wskazał Nam żadnych zagrożeń, które należałoby skontrolować. Uruchomiliśmy chiller chwilowo oraz skontrolowaliśmy sterownik urządzenia. Chiller Trane RTUD110 jest gotowy do natychmiastowej pracy. 

Dodatkowe czynności serwisowe:Serwis agregatu wody lodowej Trane RTUD110

  1. Mycie wymiennika ciepła (parownika). Urządzenie, a mianowicie agregat wody lodowej Trane RTUD110 pracował na glikolu, co wpłynęło korzystanie na jego stan. Pamiętajmy jednak, że każdy wymiennik ciepła, niezależnie od jego typu, mocy, czy też zastosowania musi być w jak najlepszej kondycji. Kamień, bądź inne zanieczyszczenia które mogłyby osadzić się wewnątrz bardzo nie korzystnie wpływają na urządzenia. Zabrudzenie wymiennika ciepła może wiązać się z brakiem odbioru ciepła, bądź co gorsza może prowadzić do jego rozszczelnienia. Nie pozwól Sobie na to z ChillerTech! Szeroka oferta, jak również kompleksowe usługi. ChillerTech to przede wszystkim firma z pasją. Długoletnie doświadczenie, zdobyta wiedza, a także certyfikaty czynią Nas jednymi z liderów na rynku HVAC. Swym Klientom oferujemy m.in. kompleksowe usługi mycia oraz czyszczenia wymienników ciepła niezależnie od typu, czy mocy chłodniczej. Czytaj więcej na temat czyszczenie wymienników ciepła
  2. Wymiana oleju znajdującego się w sprężarkach chłodniczych. Sprężarki w odmianie śrubowej zastosowane w agregacie wody lodowej Trane RUD110 to bardzo dobre rozwiązanie. Kompaktowa budowa, innowacyjny system sterowania, a także najwyższa jakość podzespołów, w tym sprężarek w odmianie śrubowej pozwala na najwyższą wydajność, a także bezawaryjną pracę. Sprężarki śrubowe, jednak w przeciwieństwie do sprężarek Scroll wymagają regularnej eksploatacji. Nasz Serwis odzyskał zużyty olej znajdujący się w sprężarkach oraz uzupełnił urządzenie nowym olejem. To pozwoli Nam na cichą, a przede wszystkim wydajną pracę. 

Serwis chiller Trane RTUD110 | ChillerTech – Serwis i naprawa agregatów wody lodowej